Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 29 094
  • 740
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 305
Здравейте. От колко месеца може да се дава киноа и амарант?

# 121
  • Мнения: 2 836
Момичета, на почти 9м е бебка.
ПО колко гр и на колко часа приблизително ядат вашите бебоци? И колко заместени хранения имате?
Разбрах, че първото и последното за деня трябва да си е АМ, нали така

# 122
  • Мнения: 452
Да ви питам, когато месото е домашно, примерно пуйка, коя част се използва? Бяло или червено месо? Смесено?

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Да ви питам, когато месото е домашно, примерно пуйка, коя част се използва? Бяло или червено месо? Смесено?
Бях питала педиатърката на детето същото и тя ми каза червеното. Аз лично нямах домашна пуйка, но имах домашни пилета и използвах долните бутчета.

# 124
  • Г. О.
  • Мнения: 1 729
_Bella_Mi_, моето имаше четири заместени хранения, като е хубаво да приема около 500мл мляко. Понеже вечер преди лягане отказва да пие мляко, аз му смесвах млякото с пюре или с каша и така си го набавяше. Хапваше 5 пъти през 3 1/2 часа. Грамажът - всеки път различно, но около 200гр.

# 125
  • Мнения: 433
Момичета, на почти 9м е бебка.
ПО колко гр и на колко часа приблизително ядат вашите бебоци? И колко заместени хранения имате?
Разбрах, че първото и последното за деня трябва да си е АМ, нали така
Моите деца на 9 месеца имаха 2 заместени хранения (но с млечен компонент (АМ) , без в месното пюре) - обяд и СЗ (180-200 гр) , и 3 млечни хранения (200 мл). Към 10я месец започнах да замествам и закуската, като останаха 2-те млека сутрин и вечер до навършване на 13 месеца, съветът на неонатолога беше такъв (до годинка 2 млека) Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 09:30 от Tolly

# 126
  • Мнения: 688
Здравейте за първи път отварям темата скоро ни предстои захранване с кое да започна картоф или сладък картоф? До колкото разбрах сладкия е подобен на тиква, а разхлабва ли?

# 127
  • Мнения: 68
Мисля, че е по-добре да започнеш с обикновен картоф. По-познат е за нашите географски ширини. Картофеното пюре по вкус и калорийно съдържание е най-близко до кърмата, за това педиатрите го препоръчват като първи зеленчук. Бататът (сладкият картоф) има същата енергийна стойност като картофа и е много хранителен, но също така е богат на фибри, което улеснява изхождането.

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 09:49 от mazurka

# 128
  • Мнения: 2 406
Нашият картоф запича!

# 129
  • Мнения: 433
А и белият картоф с тая скорбяла (тя е по-трудносмилаема) в него никак не разбирам защо да е точно пръв при захранване..аз не бих започнала с него, ако трябва между двата вида да избираш - казвам сладкия аз Simple Smile

# 130
  • Мнения: 5 478
Отделно е блудкав... И аз бих избрала сладък картоф.

# 131
  • Мнения: 433
Мисля, че е по-добре да започнеш с обикновен картоф. По-познат е за нашите географски ширини. Картофеното пюре по вкус и съдържание е най-близко до кърмата, за това педиатрите го препоръчват като първи зеленчук. Бататът (сладкият картоф) има същата енергийна стойност като картофа и е много хранителен, но също така е богат на фибри, което улеснява изхождането.
Картофеното пюре по вкус и съдържание е най-близко до кърмата?!!? Сериозно, този бисер за пръв път го чувам...

# 132
  • Мнения: 252
Здравейте, на година и четири месеца сме. Наскоро дадох на детето кекс, който правих, а той е с цели яйца. Въпроса ми е белтъка мога ли да го сметна за въведен или не. Как се захранва с белтък. Цяло яйце ли трябва да съм дала или така в кекса се води за въведен.

# 133
  • Мнения: 68
Веднага посочвам източника на информация. Написано е в приложението Беборан, чийто автор е д-р Ваня Герджикова-педиатър. В раздел "Развитие на бебето в 4-ти месец" пише:"Обичайно се започва с домашно приготвено или купено картофено пюре, тъй като по вкус и калорийно съдържание е най-близко до кърмата" .
Мисля, че е по-добре да започнеш с обикновен картоф. По-познат е за нашите географски ширини. Картофеното пюре по вкус и съдържание е най-близко до кърмата, за това педиатрите го препоръчват като първи зеленчук. Бататът (сладкият картоф) има същата енергийна стойност като картофа и е много хранителен, но също така е богат на фибри, което улеснява изхождането.
Картофеното пюре по вкус и съдържание е най-близко до кърмата?!!? Сериозно, този бисер за пръв път го чувам...

# 134
  • Мнения: 433
Калорийно съдържание - да, но само калорийно! Съставът е съвсем различен, калориите не са белег за "близост" с майчиното мляко... Не съм съгласна, че вкусът е еднакъв - опитвала съм ги и двете Grinning Плюс това винаги се дохранва, смисълът на захранването не е набавянето на калории от другаде, а само запознаване с твърдата храна. За скорбялата в картофа нищо не е споменала въпросната педиатърка - автор на приложението... За мен това не би бил особено достоверен източник... Лично мнение Simple Smile и 4-ти месец...

Общи условия

Активация на акаунт