Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 29 122
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Или първо АМ, а след това пюре.

# 106
  • Мнения: 4 660
Не всички бебета ядат пюре с АМ моето категорично отказваше такова.

# 107
  • Мнения: X
Здравейте, започнах захранване на навършени 5 месеца и от  5 дена давам картоф. Първите 3-4 дни плюеше всичко и изобщо не ги броя за захранване. Едва днес прие 4 лъжички. Кога се счита, че е захранен с картоф и кога да предложа морков? Какво количество трябва да се достигне от първия зеленчук? Не целя бързо заместване на хранене.

Здравейте, реших да спра захранването за сега, поне до 6ти месец, защото след 3 дни прием на картоф се върнаха коликите и то доста силни. Тъй като си набави доста домашни плодове и зеленчуци сега ще трябва да ги замразя. Чудя се дали е удачно да са в суров вид - морков, тиква, батат, ябълка. Има ли нещо по-специфично, например трябва ли да ги бланширам преди замразяване или е достатъчно да ги измия, почистя и нарежа. Или е по-добре да ги направя на пюре и така да замразя?

# 108
  • София
  • Мнения: 1 455
Аз ги замразявам сурови.

# 109
  • Мнения: 433
Не всички бебета ядат пюре с АМ моето категорично отказваше такова.
   Тогава да дава мляко, не иска много чудене. ..

# 110
  • Мнения: 6 708
Овесени ядки стават ли за въвеждане на глутен? Или е някакъв специален овес/овесена каша? Ако давам овесени ядки как ги давам, киснат ли се, варят ли се, после пасирам ли ги Rolling Eyes
Доколкото разбрах глутен се въвежда като един месец даваш всеки ден по малко. Може ли да е към следобедното хранене и да комбинирам с плод или трябва да се дава сутрин за закуска? Принципно не искам да вкарвам закуска все още.
 Бебчо има две хранения за сега (обяд и следобяд) и то не заместени, хапва макс 80-100 гр ако му хареса.
Безглутенови - Ориз съм въвела, но го избягвам заради проблема с акането. Елда съм въвела също, но не я харесва. Просо не съм намирала да се продава. Общо взето каши не харесва и не яде често. Следобяд давам предимно само плодове.
На 7+++ е бебето

# 111
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Някой назад питаше за пюре само от картоф...Бейбибио имат и мисля, че био марката на ДМ също предлагат.

# 112
  • Мнения: 5 478
Преди година и аз търсех само картоф, купувах по принцип само от ДМ на тяхната марка, но тогава нямаше или поне не в нашите ДМ в Стара Загора. Сега е възможно да са пуснали.

Обаче ми се вижда по-лесно просто да се свари един картоф и да се смачка Smiley

# 113
  • Мнения: 70
Здравейте .. искам да пипитам понеже започвам захранването със жълтък и нищо не ми е ясно там .. та , как се въвежда точно и по колко се дава през ден със месно ли се редува и като се свари жълтъка разделям го на 2 и едната част на 4 и от там давам едната половинка .. след това по колко се дава .. ? Благодаря предварително 😊

# 114
  • Мнения: 433
Схемата е качена в първия пост на темата. Погледнете снимката-много е ясна- кога, по колко Simple Smile

# 115
  • Мнения: 861
След обед само каши и плодове ли се въвеждат? Има ли други храни които се дават След обед? И макар да ни е рано за закуска , да попитам , какво се почва сутрин за въвеждане?

# 116
  • Мнения: 216
Здравейте,
Ще правя торта без печене със заквасена сметана и понеже никога не съм ползвала такава досега, се чудех дали мога да дам от нея на дете на година и половина или не е подходяща?

# 117
  • Мнения: 5 478
Не виждам проблем щом е на година и половина. Освен, ако няма някакви алергии към млечни.

# 118
  • Мнения: 338
Здравейте! Какво количество месо трябва да изяждат след въвеждане на даден вид?

# 119
  • Мнения: 367
Ето това намерих в нета.

Общи условия

Активация на акаунт