Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 28 986
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Аз захраних по рано именно заради повръщането и сега е много много по добре като е на твърда храна. И аче водихме на бебето на гастроентеролог преди 6я мес и педиатъра ми даде направление, след това гастроентеролог определи и смени АМ с антирефлуксно.

# 61
  • Мнения: 123
Здравейте, имам въпроси свързани с въвеждането на жълтъка по схемата от първа страница и глутена. Доколкото разбирам и за двете е необходим по 1 месец, което е доста, за двете трябват 2 месеца. Вие за този период блокирате ли въвеждането на нови храни от вече въведени хранителни групи - например ако е въведено пуешко, мога ли в този 1 месец да дам заешко? И ако да - кога точно ?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Можеш, няма как цял месец да не въвеждаш нищо. Специално за глутена, той се дава в продължение на месец непрекъснато, защото реакцията се провява при натрупване. През това време си въвеждаш и други неща, просто гледаш да има глутен в менюто всеки ден. За жълтъка не мисля, че цял месец се въвежда, просто увеличаваш количеството постепенно, докато достигнеш цял жълтък. Това не значи, че дотогава не се води въведен.

# 63
  • Мнения: 452
Можеш, няма как цял месец да не въвеждаш нищо. Специално за глутена, той се дава в продължение на месец непрекъснато, защото реакцията се провява при натрупване. През това време си въвеждаш и други неща, просто гледаш да има глутен в менюто всеки ден. За жълтъка не мисля, че цял месец се въвежда, просто увеличаваш количеството постепенно, докато достигнеш цял жълтък. Това не значи, че дотогава не се води въведен.
А ако се въвеждат други нови неща успорено, как ще разберем реакцията от глутена ли е или от другата нова храна?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Реакцията от глутена е специфична, трудно ще се припише на други храни. Това не е алергия, а непоносимост. Освен това тя няма да се прояви точно на 31-вия ден, може да се появи и по-късно, както и алергиите. Така че не може да отсечем един период от време и да кажем "сега или никога ще се прояви непоносимост" и да не въвеждаме други храни.

# 65
  • Мнения: 123
Месечинка, за каква реакция трябва да се следи при въвеждането на глутена ?

И жълтъка след колко приема да го приема за въведен ? 1-2 седмици ще са около 4-5 приема ... дали е добре ?

Реакцията от глутена е специфична, трудно ще се припише на други храни. Това не е алергия, а непоносимост. Освен това тя няма да се прояви точно на 31-вия ден, може да се появи и по-късно, както и алергиите. Така че не може да отсечем един период от време и да кажем "сега или никога ще се прояви непоносимост" и да не въвеждаме други храни.

# 66
  • Мнения: 3 937
Момичетата, които стерилизират пюретата? Като затворите бурканчето колко време трябва да се вари? И после колко е годно за употреба?

# 67
  • Мнения: 381
Момичетата, които стерилизират пюретата? Като затворите бурканчето колко време трябва да се вари? И после колко е годно за употреба?

10 минути се вари за капачка, обръщаш после на капачка да изстинат и прибираш в хладилника. Аз знам за 2-3дни.

Имам още едно питане аз:
Вчера започнах да захранвам с пюре от морков. Въобще не ѝ хареса, даже не знам дали нещо хапна, но мисля че да, защото вечерта беше ад. Много плака, тя попринцип не плаче след вечерното мляко играе и заспива след това, то едно пръцкане свиване. Явно колики. Какво мога да направя освен да давам пробиотик или да спра със захранването?

# 68
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Месечинка, за каква реакция трябва да се следи при въвеждането на глутена
Най-често стомсшни проблеми - разстройство, промяна на цвета на изпражненията към черно или тебеширено бяло, слуз, много газове, такива неща. В Гугъл има информация, аз съм позабравила вече какви точно са симптомите, които навеждат към такова подозрение.

# 69
  • Мнения: 1 212
tooclose Щом са стерилизирани могат да издържат и 2-3 месеца. Аз ги варя по 15 мин. А когато са с месо по 30 мин.

Ако само ги насипеш топли и обърнеш върху капачка, тогава е хубаво в рамките на 2-3 дни да се изконсумират.

# 70
  • Мнения: 14
Здравейте мами. Моето бебе е на 4 месеца след една седмица ще стане на 5 месеца. В момента чета много постове и статии и започнх да се обърквам. Започнах захранване на 4 месеца със зеленчуци. Първият зеленчук бе морков после пъщарнак, сладък картоф и сега съм на обикновен картоф. Може ли да ми кажете колко време  се захранва с зеленчук и кой месец се започва месото.

# 71
  • Мнения: 381
Здравейте мами. Моето бебе е на 4 месеца след една седмица ще стане на 5 месеца. В момента чета много постове и статии и започнх да се обърквам. Започнах захранване на 4 месеца със зеленчуци. Първият зеленчук бе морков после пъщарнак, сладък картоф и сега съм на обикновен картоф. Може ли да ми кажете колко време  се захранва с зеленчук и кой месец се започва месото.

Около месец се въвеждат зеленчуци - може да опиташ с тиква, броколи, карфиол..Първо се замества обедното хранене със зеленчуково пюре.
След това плодове (може с каши мисля) да се замести следобедното хранене.
После се дава жълтък, започва се с 1/4 жълтък през ден и така след две седмици може да започнеш да даваш месо - заешко, пуешко, пилешко.
Червените меса (свинско, телешко) е препоръчително да са след 10 месец. Риба след годинка.
Не бързай с месото, имате време. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 452
А кашите се дават както пюретата ли? По няколко лъжички и после мляко докато заместим хранене? От кой месец се започват?

# 73
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Безглутенови може от самото начало. Оризовата примерно е подходяща за стартиране на захранването. Глутен на минимум 7 месеца.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 359
Само да кажа, че изобщо не е задължително да се замества хранене. То е Захранване, детето да се запознае и с други вкусове. До 1 г основната храна е кърма/АМ. Моята дъщеря след 1г замести три хранения. Просто трябва всяка майка да се води по детето си.
NanaSka, вкарайте повечко зеленчуци, правете различни вариации. Детето да изяжда толкова, колкото му се яде и след това кърма/АМ. След това може да продължите с плодове или каши следобед, после жълтък, месо. Допитайте се и до педиатъра на детето.

Общи условия

Активация на акаунт