Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 29 205
  • 740
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 433
Хайде пак с тая попара Grinning в попарата само хляб и вода/чай ли има? Както и да е, давайте си плодовете и толкова щом и следящата е нутриционист, сиреч работата е сигурна Simple Smile Нищо, че навсякъде се тръби, че плодовете НЕ заместват хранене... А дадени между храненията, например, няма с какво да се смесят в червата, но нищо Grin  Нали всеки си решава, ама за да подкрепите твърденията/решението си, моля ви, не обявявайте горката попара за толкова зла Simple Smile

# 301
  • Мнения: 96
Не знам къде какво се тръби , но по добре плод пред хляб и то на толкова малки деца. За мен темата със закуската е приключена , и пак тук сме за да споделяме и аз казах как правя аз не задължавам никой да го прави така.

# 302
  • Мнения: 433
Затове се чете, човек се информира по-глобално , за да знае къде какво се тръби, не е само да ви хвали педиатърката, че си храните подрастващите само с плодове за закуска.. И какво я дъвчете тая попара все едно е единственият вариант за закуска, ако не са само плодове... Та, да.. Да приключим.

# 303
  • Мнения: 4 660
Попара и моето не харесваше давах каша или кус кус на закуска. След годинка почнах да и правя попара със прясно мляко. Сега веднъж седмично закуската и е такава попара с прясно мляко и сирене. И сухарите изобщо не харесваше та минахме директно на хляб.

# 304
  • Мнения: 4 437
И аз не знам какво сте я заклеймили тази попара. Не е нужно да е с бял хляб, има здравословни сухари, подходящи за децата. Същото е и с макаронените изделия. Въглехидратите са прекалено набедени за вредни, те са необходими също както протеините, мазнините, витамините и т.н. Особено за малките деца.
За закуска редувам овесени ядки,  елда, просо,  детска паста, юфка от лимец, попара със сухари от спелта. Плодове консумира през целия ден. Единственото, което спазвам е да не предлагам плод  веднага след хранене.
На 14 м. е.

# 305
  • Мнения: 1 134
В този ред на мисли исках да попитам какво мога да добавя, когато давам плодово пюре за следобедното, второ заместено хранене? Детето е на 8 месеца и последния път огладня точно след час и половина. С каша ли да предлагам или да дохранва с АМ? Много се чудя. Педиатърът съветва в пюрето да се добавя лъжичка АМ, за да бъде по-засищащо.

# 306
  • Благоевград
  • Мнения: 92
В този ред на мисли исках да попитам какво мога да добавя, когато давам плодово пюре за следобедното, второ заместено хранене? Детето е на 8 месеца и последния път огладня точно след час и половина. С каша ли да предлагам или да дохранва с АМ? Много се чудя. Педиатърът съветва в пюрето да се добавя лъжичка АМ, за да бъде по-засищащо.
Аз с плодовото пюре от 125 гр. давам и мляко около 120 мл. Така изкарва по 4 часа до следващото хранене. Все още не иска да пие вода и с всяко хранене давам и мляко като гледам общата порция да е около 200 гр. На 8 месеца е.

# 307
  • Мнения: 2 840
Момичета, може ли примерно меню за 10м? 💐
Има 3 заместени, иска ми се още едно (ако е готова), че засега е на 2пъти АМ сутрин и вечер преди лягане

# 308
  • Мнения: 4 437
Момичета, може ли примерно меню за 10м? 💐
Има 3 заместени, иска ми се още едно (ако е готова), че засега е на 2пъти АМ сутрин и вечер преди лягане
Защо бързаш да заместваш още едно? Идеално си е сутрин и вечер мляко. Има време за още едно заместено.
Моята щерка на 10 м. се хранеше точно така.

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 1 366
Моята е на 1г и 3 м и продължава сутрин и преди лягане да пие АМ. Сутрин вече намалям постепенно количеството и давам твърда храна, като се надявам скоро да заместим и закуската.

# 310
  • София
  • Мнения: 388
Как и кога се въвежда авокадо?
На 8+ месеца сме и от 2 седмици нищо ново не съм въвела освен месото и преди да почна глутена ми се иска и още нещо да въвеждам?
Педиатърката миналия месец ме посъветва да ѝ давам през ден месо и сирене, но заради атопичната кожа и обривите, които направи към някои от зеленчуците отложих въвеждането на сирене. Днес като се чухме с нея по телефона, че утре ни беше ДК и като я попитах как да продължа със захранването, нейният отговор беше: Като свърши всичко това ми се обадете пак, не мога да давам съвети за захранване по телефона! Бях в шок. Това, че положението е такова, не означава, че детето още няколко месеца ще е на зеленчуци и плодове.
Съжалявам за дългия пост и моля дайте ми съвет как да продължа с това захранване!

# 311
  • Варна
  • Мнения: 25 345
Ти верно ли се шокираш от такова нещо? Никога не съм се консултирала с ЛЛ относно захранването. Има толкова много статии и схеми в интернет, просто избери една и я следвай. Ако си толкова объркана дай мейл, по-късно ще ти пратя файла, който съм си водила аз.
Между другото защо отлагаш глутена? Според мен е крайно време да го почваш, освен ако няма здравословни причини да бавиш.

# 312
  • Мнения: 1 025
Взех паста на Плазмон, на нея пише Може да съдържа следи от мляко, яйца и лупина. Аз не съм давала жълтък още,онзи ден дадох сирене за първи път, което  не се хареса изобщо.. Да и дам ли от тая паста или се панирам повече за някаква алергия..?На 9м сме
Благодаря

# 313
  • Мнения: 1 406
Ако няма семейна обремененост,  не виждам причина за отлагане.  Давай смело пастата. 
В случай чв ума алергии в семейството по-бавно и внимателно.

# 314
  • Мнения: 423
Да попитам, инстантните каши как се измерват? На опаковката пише 20гр. каша (около 4с.л), онзи ден кашата се получи много рядка и като претеглих на везната 4с.л. са 10гр.
И в кой месец се преминава от инстантните каши на ядки?

Общи условия

Активация на акаунт