Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - тема 98

  • 46 167
  • 750
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 437
Сигнална зелена/оранжева прежда идеално става за акцент на скучна сива или черна мъжка шапка.  Един ред или два по ръба или на 2-3 см от края и заспива. Пък ако на същата скучна сива/черна шапка с ярък акцент се сложи помпон от същото ярко зелено/оранжево, си става закачлива дамска шапка.

# 526
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
мосче, ние не сме на 20. Simple Smile
говорим за сериозен, улегнал мъж и съответната половинка - аз. Simple Smile с плетена шапка, с нещо закачливо, половинката може да се развее само по скипистите.
обикновена шапка Горинич младши няма да я отрази изобщо.
вече две или три години носи два миньона - един жълт - нормален и един лилав - сърдит. той би сложил нещо по-изчекнато, но трябва първо да го измисля. Simple Smile
 

# 527
  • Мнения: 47 970
Я снимай преждите
Такива стават ли

# 528
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
довечера. Simple Smile извънземното много м харесва.  си мисля, че ще хареса и на Горинич. Simple Smile

# 529
  • Мнения: 6 437






Такъв тип шапки съм наплела на цялото домочадие в различни цветови варианти, носим си ги ако и да сме вече на 40+.

# 530
  • Мнения: 47 970
Много стилни са!

# 531
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
ох, много ми харесват, особено последната. Simple Smile с тази звездна плетка...
но няма да се оценят. Simple Smile

я вижте на какво попаднах Simple Smile пръстенче за салфетка - пуйка



Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 15:57 от st. Dobri

# 532
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
познайте за кого се сетих, когато видях този изчекнат пуловер на една кука? Simple Smile

# 533
  • Мнения: 1 538
Здравейте ! Първо да ви поздравя за прекрасните плетки, красота !
Влизам в темата за съвет.
Бих искала отново да започна да плета (не съм го правила от близо 20 години), затова ще ми е нужна помощ - с какви куки да започна (направих поръчка от плета.бг, не съм я завършила още) - в кошницата съм сложила обръч Addi 4,5 мм, на повечето прежди от избраните от мен се изисква 3-4 мм, за жалост няма по-подходящи в наличността им за момента. Сложила съм 3 вида прежда в кошницата - 1 по-дебела вълнена за тренировка и с оснаналите - ако успея, бих искала да сътворя хубави шалове за семейството. Може пък и да стигна до пуловер някой ден.
Кои клипчета да гледам в ютюб, за да се науча да плета добре и ако може да споделите сайт с бейсик схеми за начинаещи.
Благодаря предварително. Слънчева неделя !

# 534
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Здравейте ! Първо да ви поздравя за прекрасните плетки, красота !
Скрит текст:
Влизам в темата за съвет.
Бих искала отново да започна да плета (не съм го правила от близо 20 години), затова ще ми е нужна помощ - с какви куки да започна (направих поръчка от плета.бг, не съм я завършила още) - в кошницата съм сложила обръч Addi 4,5 мм, на повечето прежди от избраните от мен се изисква 3-4 мм, за жалост няма по-подходящи в наличността им за момента. Сложила съм 3 вида прежда в кошницата - 1 по-дебела вълнена за тренировка и с оснаналите - ако успея, бих искала да сътворя хубави шалове за семейството. Може пък и да стигна до пуловер някой ден.
Кои клипчета да гледам в ютюб, за да се науча да плета добре и ако може да споделите сайт с бейсик схеми за начинаещи.
Благодаря предварително. Слънчева неделя !

привет и добре дошла.
Simple Smile не се притеснявай да питаш - всички сме били начинаещи. Simple Smile
избери си Simple Smile
няма проблем, че обръча ти е малко по-дебел, като започнеш да плетеш ще видиш как върви плетката. ако ти се струва много рядка, опитай да плетеш по-стегнато, ако пак не ти хареса, чак тогава се огледай в магазините наоколо за по-тънки игли. Simple Smile

# 535
  • Мнения: 1 538
Много, много благодаря за съветите и топлото посрещане ! Ще всема поне 2 обръча с различна дебелина.

# 536
  • Мнения: 448
Здравейте, извенявам се за този пост, но не знаех къде да пиша.

revolver, получих от вас на лично съобщение, пиша ви отговор, но система пиши, че не сте дали разрешение да получавате лични съобщения.

# 537
  • Мнения: 47 970
Добри, още една идея за шапка

# 538
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
ехааааа, с електриково зеленото ще е върха. Simple Smile Simple Smile Simple Smile и ще изгонят Горинич от училище, защото има корона. Simple Smile

# 539
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Добри, още една идея за шапка
жестоко

Общи условия

Активация на акаунт