ВИЕНА тема 12

  • 48 203
  • 827
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 8 890
Здравейте!
Все още ли важат изискванията за бърз тест или сертификат за ваксина, за да се посети ресторант или музей?
Къде се правят всъщност тези тестове?

# 376
  • Мнения: 286
С риск да засегна някои специални групи от населението, имам въпрос към пътувалите с WIZZ, от Варна към Виена. Има ли много представители на ромското население по тези полети?

# 377
  • Мнения: 8 890
Моля, който наскоро е посетил, нека сподели - каква е цената на бързите тестове за музеи и ресторанти?
В австрийската тема ми писаха, че е 29 евро.
За туристите някакви облекчения?!?!

Това 29 евро ми се струва доста за няколко човека. Само мъжът ми е ваксиниран. Аз и децата ще трябва да сме с тестове.

# 378
  • Мнения: 968
Бях във Виена от 25 до 28 юни, в никой музей не са ни искали тестове, преди да тръгнем бях проверила сайтовете на местата, където ще посетим и там нямаше изискване за тест. Изключение правят зоологическата градина и виенското колело на Пратера, където изрично пише, че се иска тест или сертификат. За заведенията бях писала вече, че само веднъж ни поискаха тест или сертификат, но явно сме изкарали късмет с другите места, където сме сядали. В някои заведения предлагат да си направиш тест на място, те ти го осигуряват. Примерно тук: https://fb.watch/v/1bLqFZdTm/. При нас само единия от групата беше с ангинентест, който направи в България 2 часа преди да отидем на летището и така имаше почти 48 часа във Виена.

# 379
  • Вестерос
  • Мнения: 38 172
С риск да засегна някои специални групи от населението, имам въпрос към пътувалите с WIZZ, от Варна към Виена. Има ли много представители на ромското население по тези полети?
Веднъж съм летяла 2019, нямаше, дали бяха 4,5 човека.

# 380
  • Мнения: 8 890
hedera_79, благодаря!
А тези тестове, които ти осигуряват на място, колко струват?
Ти в сайтовете на самите забележителности ли провери дали има изискване за тест?
Аз мислех, че това изискване си важи за всички забележителности и за всички заведения.

# 381
  • Мнения: 968
Не сме си правили тестове във Виена и незнам цени, иначе да за всяка забележителност проверявах отделно сайтовете, за да разбера какви са им изискванията.

# 382
  • Мнения: 8 890
Josefin, моля те дай малко повече информация къде турист може да се тества безплатно или на по-ниска цена! Във Виена.

maya_76, каква е тази глоба, за която говориш? Нали тестове трябват само за някои заведения и музеи?

# 383
  • Бургас
  • Мнения: 2 118
Утро по думите на сина ми понеже той говори немски и английски език са му казали, че ако те проверяват и нямаш тест глобата е такава, но ние влязохме в страната с ваксини само децата са с антигенни. За момента само в ресторанти ни търсят и ние показваме през телефона сертификатите, на децата не търсят макар, че сина ни е на 24г, а дъщерята на 12. Да уточня, че сядаме отвън, не вътре на закрито.

# 384
  • Мнения: 8 890
Утро по думите на сина ми понеже той говори немски и английски език са му казали, че ако те проверяват и нямаш тест глобата е такава, но ние влязохме в страната с ваксини само децата са с антигенни. За момента само в ресторанти ни търсят и ние показваме през телефона сертификатите, на децата не търсят макар, че сина ни е на 24г, а дъщерята на 12. Да уточня, че сядаме отвън, не вътре на закрито.

Доколкото знам, тестове се искат само за заведения и музеи.  Какво е това проверяване?!
Брей, че объркано стана с тоя ковид...

# 385
  • Мнения: 155
https://www.wien.info/en/travel-info/corona-information/testing- … nna-guests-388220
Тук може би има полезна информация за тестването, безплатно или не.
На нас ни дадоха на излизане от виенското летище безплатни PCR тестове, но така и не ми остана време да ги разгледам и се наложи да ги изхвърлим, защото после видях че е трябвало да се съхраняват под 25 градуса, а беше ужасно горещо.
Във всички заведения трябва сертификат за ваксина или тест, не само в някои. За музеите, поне в края на миналия месец, сертификати се искаха само ако искаш да седнеш в кафенето им. Само в зоологическата градина искат, предполагам и заради животните (до Пратера не стигнахме).

# 386
  • Бургас
  • Мнения: 2 118
Утро реално на улицата никой не го интересува дали си с ваксина или не, но на ресторант първо това ни питат. Тук където сме сме на едно събитие и има възможност да се тестват децата, но не съм сигурна дали е безплатно. Днес сина ми искаше да провери, но ни се объркаха плановете, но пък обиколихме няколко езера.


# 387
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Виена има разлики с останалите региони , във виена се намират тестовете с гаргара, които се взимат безплатно от бипа и важат за туристи. Но другаде ги няма. Относно места за тестване на туристи, аз питах , защото имам също туристи - в къщата на моретата без регистрация и веднага тестват срещу 11.5евро. Което е доста добре. Даже има 3 евро отстъпка ако се купи нещо от аптеката в близост.

# 388
  • столицата
  • Мнения: 3 754
Какво е "бипа"?

# 389
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 481
Магазин, от типа на DM и Лили дрогерие.

Общи условия

Активация на акаунт