ВИЕНА тема 12

  • 48 331
  • 827
  •   1
Отговори
# 105
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Не знам, просто никога не съм ползвала нискобюджетни. Разумно е да опитам, с тези цени 9 или 10 евро на посока е направо избиващо рибата Simple Smile Когато се появиха от СФ гледах нещо на сайта на раян за иф, но за под 90-100 евро с малък куфар не видях и реших че не си заслужава.
Лауда прави полети на австрийците ли? Това трябва да означава че СФ пак излитат от терминал 2. След като тази Адриа изчезна, на сайта на австрийците не съм попадала друга компания да им оперира полети, вероятно за датите които съм гледала е така. А къде каца и излита Лауда на Швехат? Там където и България ер или на друг терминал?

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ами майка ми и тя ползваше австрийските, но когато ги има нискобюджетни и няма кой знае какви разлики - пак лети толкова време и е до швехат, да...също в сф са по принцип от новия терминал, но понякога и от 1ви, съобщават на време с със смс.
При нискотарифните като се купи месец два по-рано и има уникални цени..

# 107
  • Мнения: 4 730
Две - три думи за нашето пътуване, ако може да са полезни за някого:
Палзвахме Виена пас - ами за мен беше супер, много удобно и ни даде възможност да видим доста неща - например, в галерията разгледахме само една зала (имаше експозиция Караваджо и Бенини), в природонаучния също само определени неща и после съкровищницата - не би си струвало да плащаме билети и да не гледаме всичко, а ако гледахме всичко - трябваше да е едно от двете.

За трансфер за ранния полет ползвахме дадения по-напред в темата контакт на българина, който осъществява трансфери - много сме доволни - всичко беше точно. Действително, в този ранен час цената е 50 евро.

Квартирата ни беше чудесна и много близо до спирката на буса за летището - ако някой иска да ползва този вариант с ранния бус - може да погледне Олд Виена Апартментс в Букинг.

Картите Виена пас на летището ли ги взехте или бюрото на центъра? Това на летището дали лесно се намира?

# 108
  • Мнения: 288
Искам да попитам за автобусните билети през приложението на Flixbus, ако се закупят 2 билета от един телефон, после със сканирането има ли проблем?

# 109
  • Мнения: 7
Искам да попитам за автобусните билети през приложението на Flixbus, ако се закупят 2 билета от един телефон, после със сканирането има ли проблем?
Няма никакъв проблем. Август 2019 пътувахме до Виена с два дни престой в Будапеща , три лица. И трите билета бяха на моят телефон. Всичко беше наред.

# 110
  • Мнения: 378
Здравейте обмислям пътуване до Виена искам да попитам запознатите машините от които се копувай билети за метрото с лесно меню ли са? Има ли някакво клипче как се копува билет?

# 111
  • Вестерос
  • Мнения: 38 195
Лесно се кУпуват. Имаше снимка назад. Има меню и за английски език, май и руски.

# 112
  • София
  • Мнения: 172
Здравейте,

предстои ни пътуване до Виена в края на месец май.
Ще разполагаме с 3 дни и половина във Виенската столица. Набелязала съм задължително да посетим Шонбрун със зоопарка, Пратера, Дунавската кула, разходка с корабче по Дунав и да ни остане достатъчно време за разходка из центъра на града и забележителностите там. Искаме да не бързаме и да можем да отделим време за снимки и разглеждане.
Моля кажете дали пропускам нещо интересно (без галерии), което непременно трябва да се види при първо посещение в този град. С дете на 9 год. сме.
Втория ми въпрос е свързан с картите за градски транспорт. Какъв е варианта за карта за целия ни престой, която да включва всички превозни средства на градския транспорт и да не трябва да мислим къде и колко пъти се качваме и слизаме? Гледах вариант за седмична карта по 17 евро- ще ни свърши ли работа? Ще бъдем там от вторник до събота.

Благодаря предварително!
Всяка информация би ми била полезна.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте,

предстои ни пътуване до Виена в края на месец май.
Ще разполагаме с 3 дни и половина във Виенската столица. Набелязала съм задължително да посетим Шонбрун със зоопарка, Пратера, Дунавската кула, разходка с корабче по Дунав и да ни остане достатъчно време за разходка из центъра на града и забележителностите там. Искаме да не бързаме и да можем да отделим време за снимки и разглеждане.
Моля кажете дали пропускам нещо интересно (без галерии), което непременно трябва да се види при първо посещение в този град. С дете на 9 год. сме.
Втория ми въпрос е свързан с картите за градски транспорт. Какъв е варианта за карта за целия ни престой, която да включва всички превозни средства на градския транспорт и да не трябва да мислим къде и колко пъти се качваме и слизаме? Гледах вариант за седмична карта по 17 евро- ще ни свърши ли работа? Ще бъдем там от вторник до събота.

Благодаря предварително!
Всяка информация би ми била полезна.
Седмичната карта си е супер и ще ти свърши работа особено при придвижване до Шонбрун, може да използваш целия градски транспорт неограничено. Ние бяхме с такава и си заслужава.
Мисля, че трябва да се влезе в двореца Хофбург и да се види музея на Сиси 😍

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Според мен спокойно може да махнете корабчето. Вижте клипчетата в YouTube и си преценете. Кулата може да я оставите за след Пратера - нощем е красив града отвисоко. Ако смятате, че на детето ще му хареса, включете природонаучния музей. Има едно магазинче-работилничка за ръчно правени бонбони -Zuckerlwerkstatt. Намира се между Михаелерплац и кафе Централ. Там по няколко пъти на ден, пред клеинтите, се правят бонбони и на децата им харесва. Ето клипче https://youtu.be/_bHFR4fvXnE

# 115
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
С дете на 9години може да видите Природонаучния музей, Къщата на моретата или Техническия музей. На децата дворците не са им много интересни, след като са видели Шонбрун.

# 116
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Всички карти, вкл. еднодневните, е много удобно да се купят от сайта, само се разпечатва.
За машинките, който питаше за езиците в менюто, да има и руски език.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 108
Моля кажете дали пропускам нещо интересно (без галерии), което непременно трябва да се види при първо посещение в този град. С дете на 9 год. сме.

Къщата на музиката и Аквариума (Haus Des Meeres). Разглеждат се сравнително бързо. В Къщата на музиката можете да се възползвате от удълженото работно време и намалената цена на билетите след 20 часа - идеално за деня на пристигането ви. Също и Hundertwasser Village - атрактивно е за децата и няма да отнеме много време.

 Виж за препоръки и тук: https://www.wien.info/en/vienna-for/families

# 118
  • Мнения: 912
Лесно се кУпуват. Имаше снимка назад. Има меню и за английски език, май и руски.
Абе лесно уж, ама ние купихме билети за влак вместо за метро Simple Smile

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Явно сте били на по-голяма гара и имало различни машини? Как може да се вземе за регионален влак иначе се чудя ..

Общи условия

Активация на акаунт