ВИЕНА тема 12

  • 48 861
  • 827
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 172
Здравейте, нашият полет до Виена на 19.05. беше отменен от Райън. Резервирали сме апартамент през Airbnb. Писах на домакина дали биха ни възстановили сумата, ако анулираме. Но ни отказаха. Airbnb от своя страна към момента дават възможност на всички с резервации до 14.04. да канселират безплатно. За останалите съветват да се свържат с домакините, но ето, че аз нямам успех. Мисля да изчакам да наближи и да видя дали Airbnb няма да удължат периода с безплатните канселации. Някой има ли опит с такъв случай? Други идеи? Благодаря!

# 241
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Камчето здравей,
Вие кога им писахте, че искате да отмените?
Това е супер некоректно отношение. Разбирам да задържат 1 нощувка като компенсация, но и това не е правилно.
Прочетете хубаво условията на резервацията и дали няма опция завръщане на парите предвид на това ,че във Австрия също има обявено извънредно положение.

Ако плащането е през paypal - там веднага може да отоврите диспут, но предполагам ,че не е.

Вижте в комисията за защита на потребителя - България и Австрия. Както и на Европейските комисии.

Тъй като не е по ваша вина не могат да ви задържат парите.

Пишете им , че ще им пуснете негативен коментар.

Аз затова не ги харесвам Airbnb. Там е по-трудно да си търсиш правата.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 16:00 от BVAR

# 242
  • София
  • Мнения: 172
BVAR,
Писах им в понеделник, ако не се лъжа или неделя (15 или 16 март). Условията са, че губим 50 % от сумата, но и така смятам, че не е коректно, предвид обстановката в Европа и света.  Засега изчаквам, тъй като има още време, но ще се пробвам да си търся правата със сигурност.

# 243
  • Мнения: 15
Той е в Австрия и утре ще опита да влезе в Германия. Ако не успее, ще отиде до Виена.


Виждам, че има полети от Виена до Варна все още.

# 244
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Камче - пак добре ,че не е цялата сума. Но  и аз смятам ,че не е коректно, защото не е по ваша вина.
Да задържат 1 нощувка и това е.
Вижте през комисиите за защита на потребителя.
И пак им пишете - пратете им инфо за отмяната на полета.

Letizia1978a
Този казус свърши : ) човека си хвана полета от Меминген. А от Виена предните дни полетите до Варна бяха канселирани. Иначе сега и аз гледах ,че тия дни има полет. В графиците на летищата ги има, но после са отменени. Днешния полет е отменен. Ако влезете и опитате да купите билет ще видите , че не може.

Сега видях следната статия:
http://www.moreto.net/novini.php?n=416109

Значи искат всичко да е за сметка на туриста. Агенцията нямала контрол върху заразата,  а туриста според тях има контрол , така ли? И как ще ти вземат парите без да са извършили услуга?
Значи заслужава си целия ЕС да бъде унищожен. В пълно умопомпрачение са и изключително некоректно спрямо потребителите.

Или журналистите пак са писали безмислици и са недоразбрали. Няма да е за първи път.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 11:05 от AnMary

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Камчето здравей,
Вие кога им писахте, че искате да отмените?
Това е супер некоректно отношение. Разбирам да задържат 1 нощувка като компенсация, но и това не е правилно.
Прочетете хубаво условията на резервацията и дали няма опция завръщане на парите предвид на това ,че във Австрия също има обявено извънредно положение.

Извънредното положение на австрия и всяка друга държава слава богу са до април...има време до 19.5.  Ако недай си боже се удължи, може и условията да се сменят. Букинг примерно без да ме пита са въвели кратки срокове и гостите ми могат да правят отмяна до 2 дни преди настаняване.
А относно това да се съгласиш на дадени условия в бъдеще- жив или умрял , така е..спазват се. Затова се плаща малко повече , но за дати с отмяна.
След като изкарах един грип 2 дни преди да тръгна за супер скъпа почивка..вече знам!

# 246
  • София
  • Мнения: 172
Josefin,
Да, има условия за канселиране. Но ситуацията в момента е безпрецедентна и е обявена световна пандемия. Смятам, че има голяма разлика между тази ситуация и вариант, при който просто съм решила, че не ми се пътува, не са ми дали отпуск или пък нямам на кого да си оставя кучето например.
Очаквам Airbnb да вземат адекватно решение и да удължат периода за безплатна канселация.

# 247
  • Мнения: 15
Камче - пак добре ,че не е цялата сума. Но  и аз смятам ,че не е коректно, защото не е по ваша вина.
Да задържат 1 нощувка и това е.
Вижте през комисиите за защита на потребителя.
И пак им пишете - пратете им инфо за отмяната на полета.


Letizia1978a
Този казус свърши : ) човека си хвана полета от Меминген. А от Виена предните дни полетите до Варна бяха канселирани. Иначе сега и аз гледах ,че тия дни има полет. В графиците на летищата ги има, но после са отменени. Днешния полет е отменен. Ако влезете и опитате да купите билет ще видите , че не може.


Радвам се, че е успял все пак да намери начин за връщане. Силно се надявам и нашия майски полет да го отменят!

# 248
  • Мнения: 4 734
Отмениха и нашите полети до Виена за април. Сега се чудя пари ли да ми връщат или да сменя полета безплатно за есента например?!? Дали до тогава ще се оправят нещата? Знам, че е трудно да се каже, но после пък полетите ще станат много скъпи ако всички решат, че могат вече да пътуват...
Вие как процедирате с отменените полети?

# 249
  • София
  • Мнения: 172
Аз си взех парите. Поне да минимизирам загубите. Ситуацията е непредвидима. Не се знае как ще е наесен.

# 250
  • Мнения: 15
Отмениха и нашите полети до Виена за април. Сега се чудя пари ли да ми връщат или да сменя полета безплатно за есента например?!? Дали до тогава ще се оправят нещата? Знам, че е трудно да се каже, но после пък полетите ще станат много скъпи ако всички решат, че могат вече да пътуват...
Вие как процедирате с отменените полети?
Лично аз бих предпочела да ми върнат парите или в картата или в профила, защото не се знае до есента какво ще е положението. За сега нашия майски полет си стои, така, че само чакам и се надявам да го отменят.

# 251
  • Мнения: 4 017
Аз отмених хотела за юни. С надежда, че може би избързвам. Още като гледам за полети е рано да се коменрира.

# 252
  • Мнения: 232
И какво стана сега, Уизъра не отмениха полетите и няма да ни върнат парите...
Нямам думи!🤬

# 253
  • Мнения: 35
Здравейте на всички! Надявам се това да е правилната тема! Simple Smile
През август планирах пътешествие на мен и родителите ми до Виена по повод тяхната 60 годишнина. В момента обаче те са силно обезпокоени и като цяло по-скоро са склонни да анулираме всичко, въпреки че има много време и според мен до август може и да се нормализират нещата. От друга страна, разбирам опасенията им, плюс, че и финансово никой не знае какво го чака..
Та - трябва да пътуваме с австрийските аеролинии, платила съм билетите, бяха на по-ниски цени, съответно нямам опция да ми възстановят парите. Имате ли идея дали могат да ми върнат парите и има ли смисъл да пиша? Четох в сайта им, но виждам само опция за промяна на датата.
Зная, че август на фона на това, че хората се борят с резервации от днес за утре, е твърде далеч, но си  мисля, че ако по отдалече заявя отказ, имам по-голям шанс за някакво възстановяване.
Ще съм благодарна за помощ от някой с повече опит.
Планирах пътуването им цяла година... Sad

# 254
  • София
  • Мнения: 11 570
Нямате право на връщане на пари. На нас ни разрешиха смяна на полет, но го обявиха решението 2 дни преди пътуването. Абсурд от сега за август, ако до август все още не може да се пътува, е много вероятно да фалират, не знам коя фирма би издържала толкова месеци.
Страх от зараза не е достатъчен мотив. До август не се знсе какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт