Рим - 23 тема

  • 50 880
  • 725
  •   1
Отговори
# 105
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Значи няма проблем да отиваш натам, номерът е да не се връщаш Joy

Абсолютно съм съгласна.😊

Мерси много Алекса.😘 Под друго име значи, но пак имат ваканция.😄

Вчера или онзи ден казаха по новините, че 90% от резервациите в Рим за март са анулирани.
Той по принцип е слаб сезон.
Вероятно няма да имате проблеми със закупуването на билети за забележителности дори непосредствено преди пътуването.

П.п. За Колизеума има места за целия месец, в т.ч. и за утре, за Ватиканските музеи - също (от понеделник натам, утре са затворени).

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 14:05 от regina di cuori

# 106
  • Мнения: 607
Ние май все пак ще си отпътуваме. Имаме опции да работим от вкъщи 2 седмици и за мен тази истерия е излишна. Наистина като в опасно да го обяват официално. Полети и т. Н.
Виждам и позитиви.. Няма да е много пълно с хора 😂

# 107
  • IT
  • Мнения: 3 704
На синът ми класа утре се събира в пицерия за рожден ден ва едно от децата, така че тук си мърдаме, живеем и така.

# 108
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Ние май все пак ще си отпътуваме. Имаме опции да работим от вкъщи 2 седмици и за мен тази истерия е излишна. Наистина като в опасно да го обяват официално. Полети и т. Н.
Виждам и позитиви.. Няма да е много пълно с хора 😂
Здравейте!
Вие кога пътувате? Ние трябва да пътуваме на 15.03., но още се чудим.

# 109
  • Мнения: 607
Привет, ей сега на 4ти трябва да тръгнем, но малко се чудим. Нещата ескалират посредните 2 дни. Боря се с букинг поне да ни отложат датите, че с полетите няма да пожъна никакъв успех :/

# 110
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Привет, ей сега на 4ти трябва да тръгнем, но малко се чудим. Нещата ескалират посредните 2 дни. Боря се с букинг поне да ни отложат датите, че с полетите няма да пожъна никакъв успех :/
Ние сме на организирана екскурзия и имаме срок до 06.03. да решим, като естествено, ако се откажем, агенцията ще ни върне малка част от сумата, която сме платили, с останалата горим, но важното е да сме здрави. Сега една моя съученичка, която живее на 150 км. южно от Рим, ми писа, че засега при тях е спокойно, въпреки, че се чувало, че в съседни села има болни, които са били в засегнатите райони, но не знам колко е вярно и потвърдено. Аз се чудя на това до колко е строг контрола на хората, които пътуват от засегнатите райони на Северна Италия към останалата част на страната.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 11:49 от Емилия Цонева 610877

# 111
  • Milano
  • Мнения: 3 663
А защо да има контрол на хората от Северна Италия, извинете?
Нямаме забрана да пътуваме.
Изолирана е само червената зона.

Във Фиумичино имаше 1 болна жена.

# 112
  • Мнения: 607
В Рим в момента пише 3 настоящи случая :/ но си е многомилионен град. Шансът да попаднеш близо до някой контактен е малък.
Тъжно че изкупиха маските 😁 бих ги ползвала по летищата, но по -добре българите да ди имат за вкъщи 🤣

# 113
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
А защо да има контрол на хората от Северна Италия, извинете?
Нямаме забрана да пътуваме.
Изолирана е само червената зона.

Във Фиумичино имаше 1 болна жена.
Коригирала съм се. Имах в предвид от засегнатите райони.

# 114
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Засегнати сме всички, огнищата са изолирани.

Не се притеснявайте за тях - има полицейски коли навсякъде  там.

Църквата Сан Луиджи дей Франчези с фреските на Караваджо е затворена, защото свещеника е заразен от вируса.

Задължават ли ви с карантина? При връщане общо от Италия или само от Северна Италия.

Аз бих разсъждавала и от този аспект.

# 115
  • IT
  • Мнения: 3 704
Тъй като ние живеем в Рим, кокто някои от вас знаят и бяхме, на сватба до Милано, писах го и тук. При обаждане вчера на зелената линия първо провериха там където сме били дали има заразени- не няма и второ ни казаха, че aко кашляме само примерно и нямаме затруднения в дишането и температура, не това не е корона  вирус и да се обърнем към лекуващия ни лекар.Има един полицай в момента с вирус.Трите случая, за които се говори са излекувани и са двама китайски туристи и едно момче, което е било в Ухан.Лично мен би ме било страх да пътувам до България в момента и очакващата се втора грипна вълна. Не сме на умирачка, животът си върви нормално.

# 116
  • Мнения: 110
За сега говорят, че е препоръчителна карантината. Обаче до колкото разбирам, прибиращите се от Италия попълват декларации с имена, телефони адреси, минават по отделни коридори на летището и не се прави разлика от коя част на Италия идват. Което е супер дразнещо. В друга тема една жена споменава,че е под карантина с цялото си семейство и била задължена да звъни в РЗИ всеки ден, да дава отчет.
Аз също имам всичко платено за Рим, а там до колкото разбирам е спокойно, но мира не ми дава, че нашите власти ще ме държат под карантина две седмици, независимо от коя част на Италия идвам.
Та още се чудя дали изобщо да пътуваме.

# 117
  • Мнения: 4 133
Задължават ли ви с карантина? При връщане общо от Италия или само от Северна Италия.
Аз бих разсъждавала и от този аспект.
Мен основно това ме интересува, иначе страх нямам
Но никъде няма конкретна информация
В сайта на МВнР  има съобщение, но не става ясно.
Моето пътуване е чак месец май, надявам се дотогава да поутихнат нещата

# 118
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Засегнати сме всички, огнищата са изолирани.

Не се притеснявайте за тях - има полицейски коли навсякъде  там.

Църквата Сан Луиджи дей Франчези с фреските на Караваджо е затворена, защото свещеника е заразен от вируса.

Задължават ли ви с карантина? При връщане общо от Италия или само от Северна Италия.

Аз бих разсъждавала и от този аспект.
Точно това най-много ме притеснява, защото няма яснота по този въпрос. До колкото знам на летището в София връщащите се от Италия се третират по един и същи начин, независимо от кой район пристигат, което за мен е нелепо. Значи може да пътуваш за Италия, но не можеш да се върнеш нормално.
Това е от сайта на МВнР:
"Във връзка с разпространението на новия коронавирус „Ковид-19“ (COVID-19) в Италия и по-специално Северна Италия препоръчваме на българските граждани, които пребивават или пътуват в Италия, да пътуват само в краен случай в районите, където е установена зараза.

Препоръчваме също така на сънародниците ни да се въздържат от посещение на публични мероприятия, да избягват места със струпване на много хора, както и да спазват мерки за безопасност като носене на предпазна медицинска маска, поддържане на лична хигиена и да се избягва пряк контакт с непознати."

# 119
  • Milano
  • Мнения: 3 663
Казаха ми за изказване на премиера, който бил заявил, че нямало да се плащат болнични на хора, ходили на екскурзия в Италия, което е нелепо, ако е вярно.

Коригирам се, не е свещеника на църквата по-горе, а френски поп върнал се в Париж, който е бил отседнал там през февруари.

Але, те постоянно излизат нови случаи няма как всяка минута да ги съобщаваме.
Четох и за пожарникар в Капанелле.

Общи условия

Активация на акаунт