Рим - 23 тема

  • 50 803
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 93
Двойно повече Simple Smile
260 х 2 = 520
Така изглежда билета, вярно е по 1,50 евро.

Машинките са странни. Първо избираш билета и след това пускаш сумата.
Валидират се във автобуса и на входа на метрото.

Последна редакция: чт, 24 фев 2022, 14:49 от a_atanasov

# 676
  • Мнения: 7 106
Предполагам, че са бързите влакове.
280-300 км/ч

# 677
  • Мнения: 93
Имам билети за 21 март, а не сме ваксинирани.
Има ли някакъв шанс да отменят сертификатите на 20-ти, като при нас?

# 678
  • Мнения: 4 382
Имам билети за 21 март, а не сме ваксинирани.
Има ли някакъв шанс да отменят сертификатите на 20-ти, като при нас?
Не.

# 679
  • София
  • Мнения: 5 193
По-скоро от началото на април ако се случи.

# 680
  • Мнения: 93
Как оценявате варианта да вляза с антигенен тест от тук, и там да си направя още един, за да се върна.

# 681
  • Мнения: 1 652
Как оценявате варианта да вляза с антигенен тест от тук, и там да си направя още един, за да се върна.
Като авантюристичен към момента. Няма да ви настанят в хотел/апартамент, не можете да ползвате транспорт, ресторанти, музеи и т.н. Силно вероятно е да не ви пуснат във вътрешната зона на летището за полета на обратно.

# 682
  • Milano
  • Мнения: 3 658
На летището пускат с тест.

Днес казаха по новините, че вероятно ще бъдат преразгледани мерките преди края на извънредното положение и към средата на март ще може да се ползва нормален грийн пас (ваксина, преболедуване, тест) за транспорт, заведения и т.н.

Засега нищо официално още.

# 683
  • MJF
  • Мнения: 334
Момичета, здравейте, отново!

Моля за съвет. Как смятате като по-запознати, твърде амбициозно или по-скоро възможно ли е физически в един ден да направим разходка от Рим с влак до Флоренция и Пиза и да се върнем вечерта?
Рим - Флоренция - Пиза - Рим?

# 684
  • Мнения: 7 106
FugeeLa, само за разходка по пътя ще стигне времето, но иначе не мога да си представя, че Флоренция и Пиза ще може да се разгледат + да се върнете обратно до Рим само за един ден..

# 685
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Здравейте, подготвям се за пътуване през април. Имам ваксина, която е поставена преди година и вече изтекла, както и сертификат за преболедуване. Сертификатът ми за преболедувала е шест месечен и изтича на 05.05.2022 год. Ще имам ли проблем с този сертификат, признава ли се в Италия?

# 686
  • Мнения: 234
От известно време се опитвам да отворя сайта на Galleria Borghese но не работи, дали галерията работи и от къде се купуват билети, исках да видя има ли все още шанс за безплатен вход първата неделя Simple Smile

Погледнах предложения сайт на първа страница, ще купя билети от там, но се чудя ако взема за - IN 5.45 pm-OUT 7 pm ще има ли време да се разгледа галерията?

Последна редакция: чт, 03 мар 2022, 22:56 от anninca

# 687
  • Milano
  • Мнения: 3 658
https://www.gebart.it/musei/galleria-borghese/

Безплатни недели за държавните музеи няма от 2г.

Признават се сертификати за преболедуване.

# 688
  • Мнения: 2 031
Отваря се сайтът на първа страница за билети за Боргезе.

# 689
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Как смятате като по-запознати, твърде амбициозно или по-скоро възможно ли е физически в един ден да направим разходка от Рим с влак до Флоренция и Пиза и да се върнем вечерта?
За мен също е твърде препускащ този план. Можете, ако обичате да обикаляте и още нямате билети, да помислите за вариант пристигане в Рим и отпътуване примерно от Болоня (или Милано). Като си нагодите програмата - примерно нощувки в Рим, после нощувка-две във Флоренция, оттам за ден до Пиза без преспиване и връщане през Болоня. Или само Рим и Милано.

Общи условия

Активация на акаунт