Рим - 23 тема

  • 50 828
  • 725
  •   1
Отговори
# 405
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Те, на теория в държавата на тръгване трябва да го искат - дали ще са самолетни или други компании, гранична полиция и т.н.

# 406
  • Мнения: 716
Заслужава ли си разходка във Фиумичино? Има ли там къде да се остави багажът на съхранение?

# 407
  • IT
  • Мнения: 3 704
Те, на теория в държавата на тръгване трябва да го искат - дали ще са самолетни или други компании, гранична полиция и т.н.
Нищо не са ми искали, само ме питаха имам ли форма за локализация и ми дадоха едно листо на което пише валиден QR code

# 408
  • Мнения: 47 981
Ние се прибираме през Фиумичино с уиз. С тях от там не сме пътували, особено след ковид, и ми е малко притеснено.

# 409
  • София
  • Мнения: 15 219
Летим от Рим Фиумичино за София в петък, 17.09. Излитаме в 21,20ч. и приемам, че в 19,20ч. трябва да сме на летището.
Колебая се дали да вземем такси, автобус или влак до летището. Рискуваме ли на магистралата от Рим до летището да попаднем в задръстване и да закъснеем за полета ? Колко време би отнело пътуването до летището с такси или автобус? Петък следобяд ще е ….. Много ще ми е удобно да взема такси, но не знам дали няма да попаднем в тежък трафик.
Влакът винаги е опция, разбира се, но ако мога да го избегна – бих.

# 410
  • IT
  • Мнения: 3 704
Вземете си влака Леонардо експрес от термини.те са чисти и пътуват само летище термини и това е. Ако не бъркам за 30 Мин стигаше до летището и поне преди беше един билет около 15 евро.по околовръстното почти винаги е зле, в петък не се знае.

# 411
  • Мнения: 47 981
Ние ще пътуваме със същия полет, но в понеделник. Мислех с шатъл, но пък може да вземем Леонардо експрес.
А припомнете ми, билетите са 1.5 и важат 100 минути, но може ли автобус и метро в тези 100 минути, или само едното?

# 412
  • Мнения: 2 031
Може  да комбинирате всякакъв транспорт в рамките на тези 100 минути, като влизането в метрото е само един път.

# 413
  • Мнения: 716
Летим от Рим Фиумичино за София в петък, 17.09. Излитаме в 21,20ч. и приемам, че в 19,20ч. трябва да сме на летището.
Колебая се дали да вземем такси, автобус или влак до летището. Рискуваме ли на магистралата от Рим до летището да попаднем в задръстване и да закъснеем за полета ? Колко време би отнело пътуването до летището с такси или автобус? Петък следобяд ще е ….. Много ще ми е удобно да взема такси, но не знам дали няма да попаднем в тежък трафик.
Влакът винаги е опция, разбира се, но ако мога да го избегна – бих.


Ние днес (вече вчера) бяхме с този полет и си хванахме шатъл в 10:55 часа, 12 часа бяхме на летището.

# 414
  • Мнения: 47 981
Защо толкова рано?

# 415
  • Мнения: 349
Моля, прибралите се вече в България да напишат, има ли проблем при качването в самолета, ако си без ваксина и тест, а  съответно ще си направиш тест в България до 24ч.? Началото на октомври планирам пътуване до Рим, но ми е притеснено за Ковид изискванията там.

# 416
  • Мнения: 716
Правихме разходка до Лидо ди Остия преди полета.

# 417
  • София
  • Мнения: 15 219
За Леонардо Експрес има ли нужда да купуваме билетите предварително?
Достатъчно ли е на Фиумичино да пристигнем 2 часа преди полета? С чекиран багаж ще сме + проверката за сигурността след 19ч. - биха ли отнели повече време?
И още един въпрос  - WIZZ от терминал 3 ли излита?

Последна редакция: сб, 11 сеп 2021, 12:41 от Vivi

# 418
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Всъщност момичета от 01.09., за да се качиш на самолета дори за вътрешен полет трябва грийн пас.

Пише го на сайта и на римските летища.

Не са ли ви го искали  при заминаване от Чампино този месец?

Тоест проблем е за тези, които искат да си правят тампони при пристигане в България.

# 419
  • IT
  • Мнения: 3 704
За Леонардо еспрес не те са на 15 Мин, от червените машинките се купуват и валидират на зелените

Общи условия

Активация на акаунт