Помощ!Летният вирус с диария и повръщане хвана бебето!!!

  • 13 184
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 291
Сложи му една свещичка Вомакур 40 мг. Вечерта можеш да сложиш още една ако има нужда. Това би трябвало до спре повръщането до понеделник, когато ще го заведеш на лекар. Продължавай упорито да го наливаш с вода. Можеш да ме даваш сок или чай, подсладени със захар и добавена щипка сол. Предполагам, че на Рингер ще се мръщи. Не подслаждай с мед.
Има един трик, който ще ти прозвучи странно, но върши работа. Ако детето има позиви за повръщане му дай да изпие лъжичка леденостудена вода или чай. Не се страхувай, няма да настине. При малките деца има изявен рефлекс. Когато в устата им попадне нещо леденостудено рефлекторно се свива долния езофагеален сфинктер (частта от хранопровода на границата със стомаха) и прекъсва повръщането.
Айде оправяйте се и в понеделник при чичо доктор!

# 16
  • Мнения: 1 645
Някой би ли ми обяснил какво е
Хидрасек от кърмаческия newsm78

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Виж тези теми, има доста полезни съвети.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116127.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114316.0

# 18
  • Мнения: 291
Някой би ли ми обяснил какво е
Хидрасек от кърмаческия newsm78

Хидрасек се продава в 2 форми - прохчета от 10 мг. за кърмачета и деца до 30 мес. и от 30 мг. за деца над 30 мес. възраст.

# 19
  • Мнения: 326
Аз не бих се помайвала, а бих отишла при хомеопат. Във Варна има изобилие от такива, като 2-ма категорично са много добри.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз не бих се помайвала, а бих отишла при хомеопат. Във Варна има изобилие от такива, като 2-ма категорично са много добри.

И без хомеопатия всичко ще мине бързо и без последици.  Peace

# 21
  • Мнения: 291
Аз не бих се помайвала, а бих отишла при хомеопат. Във Варна има изобилие от такива, като 2-ма категорично са много добри.

И без хомеопатия всичко ще мине бързо и без последици.  Peace

Не може да се подхожда така несериозно към една диария с повръщане. Детето може да се дехидратира тежко и да се наложи вливане. Ака при вас всичко е минало без последици и бързо не означаво, че при всички е така. Инфекциозно е пълно с обезводнени деца.

# 22
  • Мнения: 1 645
Някой би ли ми обяснил какво е
Хидрасек от кърмаческия newsm78

Хидрасек се продава в 2 форми - прохчета от 10 мг. за кърмачета и деца до 30 мес. и от 30 мг. за деца над 30 мес. възраст.



Благодаря ти  bouquet
Купих от 30мг, и му дадох половината пакетче.Още 2 пъти трябва да му дам по половин пакетче.Дано да има резултат Praynig
Невероятно,но не съм очаквала да има толкова приятен вкус...............

# 23
  • Мнения: 291
А защо даде половин пакетче. Даваш винаги цяло. Не се дели.

# 24
  • Мнения: 291
Няма опасност да се предозира. Безопасен е дори ако дадеш 5 пакетчета наведнъж.

# 25
  • Мнения: 1 645
А защо даде половин пакетче. Даваш винаги цяло. Не се дели.

Ами така ми каза аптекарката,а аз и имам доверие и то голямо.Пита колко килограма е Дани(14 кг) и така............
И сега какво newsm78
Следващият път цяло ли да дам newsm78
Ако има резултат,трябва ли да го спра или да продължавам да давам newsm78

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И без хомеопатия всичко ще мине бързо и без последици.  Peace

Не може да се подхожда така несериозно към една диария с повръщане. Детето може да се дехидратира тежко и да се наложи вливане. Ака при вас всичко е минало без последици и бързо не означаво, че при всички е така. Инфекциозно е пълно с обезводнени деца.

Не подхождам несериозно! Просто казах, че и без непременната намеса на хомеопатията нещата ще се оправят. А инфекциозно щеше да е празно, ако всички бяха ползвали хомеопатични препарати, нали?! Спирам...

# 27
  • София
  • Мнения: 6 559
А защо даде половин пакетче. Даваш винаги цяло. Не се дели.

Ами така ми каза аптекарката,а аз и имам доверие и то голямо.Пита колко килограма е Дани(14 кг) и така............
И сега какво newsm78
Следващият път цяло ли да дам newsm78
Ако има резултат,трябва ли да го спра или да продължавам да давам newsm78
цяло, цяло. от кърмаческия се дават 3 пъти по 2 броя и нашата аптекарка ми казваше по-едно, ама най вече заради цената мисля аз, защото от кърмаческия 1 пак е 1.10 лв. в нашата аптека, а на нас ни трябваха по 12 на ден  #Crazy #Crazy #Crazy. Смятай за 4 дни колко са изпили  ooooh!, ама се оправиха ей ....

# 28
  • Мнения: 1 645
Bibi   bouquet

Значи цяло ще дам.
Ама какви са тези цени при вас Shocked
Аз купих 2 пакетчета от 30мг за 1.30 лв............

# 29
  • Мнения: 291
Виждам много интерпретации на тема дози, затова ще ви дам точната схема.

Хидрасек се дава по следната схема:

Първи ден 4 дози през 6 часа, втори, трети и т.н. дни - 3 дози през 8 часа.

Дозата се определя по годините на детето:

от 1 мес. до 9 мес. - 1 прахче от 10 мг.
от 9 мес. до 30 мес. - 2 прахчета от 10 мг наведнъж
от 30 мес. до 9 год. - 1 прахче от 30 мг.
над 9 год. - по 2 прахчета от 30 мг. наведнъж

Може да се определи дозата и според килограмите така. По 1,5 мг. на всеки килограм тегло. Ако не се получи кръгло число се закръгля на по-високите милиграми, напр. ако детето тежи 10 кг. то 10*1,5=15 мг. е дозата за всеки прием, но понеже няма такава разфасовка се дават 2 прахчета от 10 мг на прием.

В Вашия случай детето е 14 кг. Тогава 14*1,5= 21 мг. е дозата на прием. Можете да избирате - или 2 прахчета от 10 мг. наведнъж или 1 прахче от 30 мг. Аз бих дал 1 голямо прахче.

А за цената-наистина е така. От 30 мг е два пъти по-евтино.

Общи условия

Активация на акаунт