Помощ!Летният вирус с диария и повръщане хвана бебето!!!

  • 13 196
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 291
Ако не сте ме разбрали, пишете и пак ще обяснявам.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 571
Bibi   bouquet

Значи цяло ще дам.
Ама какви са тези цени при вас Shocked
Аз купих 2 пакетчета от 30мг за 1.30 лв............
нямам идея, защо е толкова скъп, а пък е за по-малко кг. Другият , от който си взела типри нас е  0.58 ст пакетчето, а "кърмаческия" е 16.60 лв. за 16 пакетчета. Даже аптекарката, която ни е близка ми даде първата кутия без да я плащам докато провери цената при доставчика. Аз тогава се бях толкова притеснила, че изобщо не сметнах, че ми е по на сметка другия, ама карай нали да добре. Осмукаха 3 кутии от 16.60  Mr. Green Mr. Green Mr. Green.

# 32
  • Мнения: 291
Кърмаческия е по-скъп защото субстанциите, използвани за пълнители на активното вещество са различни. Освен това, както разбрах в последствие, се прави в значително по стерилна среда. Другия може да ти излиза по-на сметка, но ще трябва да му даваш цяло прахче, защото не се дели. Освен това съм изненадан какво си правила с 3 кутии Хидрасек. Това са 48 прахчета. На две деца ли си давала.

# 33
  • Мнения: 1 416
Заради този вирус лежахме доскоро в болница...  Cry Съветът ми е веднага да се консултираш с лекар - след 2 часа повръщане моята Маргарита беше приета спешно в отделението - обезводни се страхотно...  Sad

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 00:27 от Лора

# 34
  • София
  • Мнения: 6 571
На две деца ли си давала.
да, да близначки са  Laughing Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 291
На две деца ли си давала.
да, да близначки са  Laughing Laughing Laughing

Да са ти живи и здрави!
Вярно че ти е легнало малко скъпичко, ама нали сте се оправили. Това е по-важно. Хидрасека никога не ме е разочаровал. Жалко че няма за възрастни.

# 36
  • Мнения: 1 645
Виждам много интерпретации на тема дози, затова ще ви дам точната схема.

Хидрасек се дава по следната схема:

Първи ден 4 дози през 6 часа, втори, трети и т.н. дни - 3 дози през 8 часа.

Дозата се определя по годините на детето:

от 1 мес. до 9 мес. - 1 прахче от 10 мг.
от 9 мес. до 30 мес. - 2 прахчета от 10 мг наведнъж
от 30 мес. до 9 год. - 1 прахче от 30 мг.
над 9 год. - по 2 прахчета от 30 мг. наведнъж

Може да се определи дозата и според килограмите така. По 1,5 мг. на всеки килограм тегло. Ако не се получи кръгло число се закръгля на по-високите милиграми, напр. ако детето тежи 10 кг. то 10*1,5=15 мг. е дозата за всеки прием, но понеже няма такава разфасовка се дават 2 прахчета от 10 мг на прием.

В Вашия случай детето е 14 кг. Тогава 14*1,5= 21 мг. е дозата на прием. Можете да избирате - или 2 прахчета от 10 мг. наведнъж или 1 прахче от 30 мг. Аз бих дал 1 голямо прахче.

А за цената-наистина е така. От 30 мг е два пъти по-евтино.

Много добре обяснено Peace
Благодаря ти  bouquet
От вчера сутринта не сме имали разтройство,което много ме радва.
Хидрасек много помогна,а и детето не се мръщи когато го пие.
От вчера махнах и строгата диета(а тя изобщо не помогна),явно и това оказа влияние.

# 37
  • Мнения: 145
Сложи му една свещичка Вомакур 40 мг. Вечерта можеш да сложиш още една ако има нужда. Това би трябвало до спре повръщането до понеделник, когато ще го заведеш на лекар. Продължавай упорито да го наливаш с вода. Можеш да ме даваш сок или чай, подсладени със захар и добавена щипка сол. Предполагам, че на Рингер ще се мръщи. Не подслаждай с мед.
Има един трик, който ще ти прозвучи странно, но върши работа. Ако детето има позиви за повръщане му дай да изпие лъжичка леденостудена вода или чай. Не се страхувай, няма да настине. При малките деца има изявен рефлекс. Когато в устата им попадне нещо леденостудено рефлекторно се свива долния езофагеален сфинктер (частта от хранопровода на границата със стомаха) и прекъсва повръщането.
Айде оправяйте се и в понеделник при чичо доктор!


Ти педиатър ли си?  newsm78

# 38
  • Мнения: 291
Не, не съм педиатър. Защо питаш?

# 39
  • Мнения: 513
Сложи му една свещичка Вомакур 40 мг. Вечерта можеш да сложиш още една ако има нужда. Това би трябвало до спре повръщането до понеделник, когато ще го заведеш на лекар. Продължавай упорито да го наливаш с вода. Можеш да ме даваш сок или чай, подсладени със захар и добавена щипка сол. Предполагам, че на Рингер ще се мръщи. Не подслаждай с мед.
Има един трик, който ще ти прозвучи странно, но върши работа. Ако детето има позиви за повръщане му дай да изпие лъжичка леденостудена вода или чай. Не се страхувай, няма да настине. При малките деца има изявен рефлекс. Когато в устата им попадне нещо леденостудено рефлекторно се свива долния езофагеален сфинктер (частта от хранопровода на границата със стомаха) и прекъсва повръщането.
Айде оправяйте се и в понеделник при чичо доктор!


Ти педиатър ли си?  newsm78

 А какъв си тогава? newsm78

# 40
  • Мнения: 291
А ти защо питаш?  newsm78 newsm78
От любопитство или...май трябва да изплюеш камъчето.
Лекар съм, това отговаря ли на въпроса ти? Имам и специалност ако това ще питаш. Вече знаеш че не е педиатрия.
Благодаря за проявения интерес към моята личност. 

# 41
  • Мнения: 6 039
Dago,
пак използвам момента да ти благодаря за вниманието от предната тема Hug  bouquet
 и за това, че след 5 дневно даване на антибиотик, за 1 ден дъщеря ми се оправи с Хидрасек, за който научих подробно от теб.
След като Малена оздравя се разболяха 2 от децата на приятелките ми, естествено веднага започнаха с Хидрачек и след 24 часа вече бяха стабилизирани, остана само безапетитието, което никак не е страшно.
Благодаря.

# 42
  • Мнения: 291
Радвам се, че сте добре, Малена. Радвам се също, че съм ти бил полезен. Най-хубаво е когато децата ни са здрави. Оставам на разположение, но дано не се налага.
Поздрави.

# 43
  • Мнения: 801
по колко пъти на ден трябва да се изаква воднисто,че да е диариа? моето бебече ака по 4-5 пъти като на разстройство, имаше и температура,която смъхнахме с Панадол, педито каза,че е вирус и освен панадол ни изписа някакво специално нисколактозно мляко на нестле Ал110, оризова вода с/у разстройството и някакво шпрахче,което каза да дадем ако водата не спре разстройството....
Температурата падна,но разстройството продължава (4-5 пъти на ден ака) от оризовата вода се обрина горкото, а от както е така е само на кърма (по принцип дохранвам с Фризовом,защото повръща)и не ще "дозата' си АМ, та се чудя да взимам ли това новото Ам.....или да пробвам с Хидрасек? от неделя е така бебока, и е на 3
 месеца и половина

# 44
  • Мнения: 291
Детето ти определено е с диария. Счита се че има такава, когато изходанията са 3 е повече за деня и количество над нормалното. Какво прахче ви е изписал лекаря? Даде ли го и само едно ли е изписал или повече по схема?

Общи условия

Активация на акаунт