"Богатство" на кредит

  • 20 372
  • 665
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 427
Joy Съвсем сериозно, обличам се и отивам до магазина за лютеница Joy

# 256
  • Мнения: 6 622
Мен пък съвсем за пропаднала ще ме обявят, ще си намажа филийка домашна лютеница, приготвена лично от мен 😂

# 257
  • Мнения: 21 648
Престанете бе, хора, в едната тема ядат пиле с ориз, а тука лютеница Simple Smile

# 258
  • Мнения: X
Коя е другата тема? newsm47

# 259
  • Мнения: 19 219
Впечатляват се само хората, които "нямат" - в много смисли. Да имаш нужда да сложиш някому оценка, е нищета. Да изпитваш необходимост да го изкажеш, повториш, дообясниш и разясниш, е важно единствено за теб. Надявам се да го разберете.   Hands V

Simple Smile
Така е. Такива теми дават много повече информация за възмутените гражданки, отколкото за "приятелките" с пумите, които я са искали, я не са искали да натякват, обаче отсрещната страна се е почувствала бедна, унизена, обидена...

Замислете се дали всички от вашата среда реагират по същия начин на това, че някоя си е купила пума с цвят на телефона май беше, или повечето са пуснали покрай ушите, сменили са темата и са продължили живота си без драмата от тази тема.

Мхм. Не знам дали някой обърна внимание, че авторката е засегната не само от хората, които си купуват скъпи вещи с кредити, но и от хората, които си купуват скъпи вещи, защото "по случайност" имат пари. Нали, има едни противни хорица, които сякаш с нищо не са заслужили да имат повече пари от нас, но ги имат. Тъй че въобще не става дума за това, че тези, които си купуват анцузи на кредит, може да свършат, живеещи в кашон. Истината е, че повечето хора не могат да си позволят луксозен живот, но по някоя единична луксозна глезотия доста хора могат, макар и изстрадано, за сметка на нещо друго. Някои приемат, че никога няма да са кой знае колко добре финансово, други явно ги мъчи, особено на фона на чуждите придобивки. Примерно Мара Отварачката купила на дъщеря си часовник. Веднага се почва, че парадирала със скъпия часовник, да се покаже, че има пари. Сложила брекети - ау, ама как може такива евтини брекети - явно няма пари.

Съмнявам се, че човек с претенции за непарадиране, има изобилие от парадиращи познати, които чак и му казват, без да ги пита и да се интересува, кое колко струва. Или е единичен случай, аз лично се сещам само за Евгени Минчев с неговите обувки от 1800 (май) лева, или совите не са това, което са. Човек, който не се интересува, трудно ще разпознае колко струва даден телефон, че и какъв модел колко струвал, или че на еди-кои си жени им били много скъпи чантите, а не можели да си ги позволят. Между телефон за 300 и 1300 трудно се прави разлика, ако не разглеждаш с копнеж скъпи телефони или не продаваш скъпи телефони. Вместо да се измъчваш и да си губиш времето да гледаш скъпи телефони като някакво гаврошче на екрана на евтиния си телефон (или каквото и да е скъпо), по-добре си го вземи на кредит, да ти мине меракът, пък като се наложи да плащаш кредита, ще поработваш повече. За сметка на времето, което ще спестиш от гледане на цени за неща, които другите си позволяват.

П.п. последното нещо, което бих си помислила за кола за 2000 лева е, че е проста и изчистена. Трябва наистина да не мога да си позволя по-скъпа, дори и на кредит, за да избера такава. Това значи всеки път да треперкам дали няма да ме остави някъде на пътя с малко бебе, и да ме е страх да изляза извън града. Да не говорим за вредните емисии от старите коли, по-високите разходи за ремонти, гориво, застраховки и пр. Със сигурност бих взела кредит, да е поне за 5 хиляди.

# 260
  • Мнения: 21 648

Свекървенската.

# 261
  • Мнения: 5 117
Отивам там,да видя какво не трябва да правя,че да не дразня снахата.

# 262
  • Мнения: 54 793
Аз също не познавам човек, който да не обича хубава лютеница, а още по-малко да го е срам да признае, че яде такава.

Изобщо не ям лютеница.
И все се чудя защо хората я смятат за нещо кой знае колко вкусно.
И хляб не ям, така че с филия не става, но и без хляб не ме вълнува. Simple Smile

Куку, защо смяташ, че всички искат да имат скъпи телефони?
Или коли?
Аз нямам кола и никога няма да имам, защото така съм решила.
В 100 теми съм писала, че я смятам за разход.
Сега ще напишеш ли, че всъщност искам, но нямам пари да си купя и да взема един кредит? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 263
  • Мнения: 19 219
Не смятам, че всички искат да имат скъпи телефони. Смятам, че хората, които не ги вълнуват скъпите телефони, и с пистолет до главата трудно ще различат дали някой е с айфон 5,6,7... 10 или 11, и ще му знаят цената. За другите марки и модели телефони се отнася същото. Та някой, ако разбере, че сладоледаджията е с последен модел айфон, по-добре да си купи и той един на кредит, все ще го изплати, вместо да хаби нервни клетки да се чуди как си го позволяват други бедни хора като него. Нали, не вярвам сладоледаджията да се обяснява на всеки какъв му е телефонът и колко струва.

Дева, за теб зная, че си като онзи, скандинавският мебелен магнат с плетената шапка, ама няколко пъти по-бедна, но не всички могат като теб. То много неща са разход, но нещата нямат само финансово измерение.

# 264
  • Мнения: 54 793
То не е нужно да се интересуват.
Моят колега от предната работа си сменяше постоянно телефона. Само чакаше новия модел и веднага го купуваше. И се почваше едно хвалене, едно показване, само за това се говореше. Даже черпеше. Да казвам ли, че на изплащане го купува?
Ето как ставаш неволен участник в такива драми. Simple Smile
Мен изобщо не ме вълнуват телефони, но ми се натрапва.
Така и с други неща.
Особено ако си в голяма фирма, 1000 човека, нали сте заедно 8 часа.
Аз за цената на айфон знам от моя племенник, той също е маниак на тази тема.
Не живеем изолорано все пак.
Скоро от тук разбрах за някаква марка маратонки.
Аз по принцип рядко нося, имам едни, никаква марка не са и изобщо не знам марки.
Но се ограмотих. Simple Smile

# 265
  • Мнения: 5 918
Теглите ли кредити, за да си купувате скъпи неща и да парадирате с тях?
Напоследък доста роднини и познати не спират да се хвалят колко пари имат, колко са богати, а реално всичкото това "богатство" се изплаща всеки месец или е в следствие на някаква случайност... Като някой вирус е цялото това поведение...
Наскоро чух от подобен типаж, че се страхува да не го помислят за беден, даже се обижда...
Аз ли нещо не съм в ред?!? За мен това да си богат определено не се изчерпва  с раздърпан анцунг Найк и Айфон втора ръка, ама може би моите представи са грешни?
Знам, че въпросите ми са риторични, но просто искам да чуя други мнения по темата Simple Smile
Аз ли съм последната останала загубенячка, дето не харчи луди пари (които няма), за да се прави на голямата богаташка и да парадира.
И преди да ме обвините, че не трябва да държа сметка кой как си харчи парите.. Така е! Аз не държа сметка и не ми пука, но има хора, които всячески се опитват да ми го навират в очите постоянно. Явно, за да не ги помисля за бедни...
Втора ръка айфон и раздърпан Найк... Ами можеш да спиш спокойно, кредитите няма да са много големи.

Пхахаха аз си спя спокойно Grinning Бая народ се изреди да подкрепи мнението ми и да даде примери. Обаче няколкото човека, дето са "против" всячески се опитват да ме уязвят и да ме изкарат злобарка, дето сън не спи, заради "богатите" си авери. Пак да питам - не разбрахте ли??? Не ми пука кой какво има, стига да не ме занимават с особите си и вещите си най-вече. Едната ми обяснява, че не трябва да контактувам с такива, аз казвам, че ги избягвам. Другата идва да ми каже как може така да ги избягваш, заради едните маркови гащи Grinning
В крайна сметка никой не си призна, че тегли кредити, за да се фука с новото Армани, а яде филии с лютеница...
Намажи една филия с лютеница да се успокоиш малко. Казвам го изключително съчувстващо и окуражително.
Не е лесно да си вреш носа в хорските гащи Найк, затова така ти е разклатена нервната система. Кураж!

# 266
  • Мнения: 54 793
И ти не си в ред. Simple Smile
Пияни ли сте, не знам.

# 267
  • Мнения: X
И ти не си в ред. Simple Smile
Пияни ли сте, не знам.

Оффтопик :
Скрит текст:
Чин-чииииииииииииииииин!

# 268
  • Мнения: 54 793
Ами де да знам.
Като е опънала тоя чаршаф, дето не може да се чете от телефон, и написала разни гнусотии, само пияна ще да е.

# 269
  • София
  • Мнения: 981
Сериозно ли не познавате такива хора. Докато четях темата се сетих за едни познати (съседи),с които не сме  близки, но знаех без да искам всичко за тях. При случайна среща - една усмивка и "Здравей", беше достатъчно. Но, детето порасна и трябваше да се прави бал. Без да питам и без да се интересувам, вече знаех колко пари са изтеглили (защото какво ще кажат хората) и след това веднага трябва да се омъжи, че да не остане стара мома ( и пак заем). Е, сега "детето" има две деца, а родителите още изплащат заема.
 Имам много и други примери.

Общи условия

Активация на акаунт