Как брокерите усложняват нещата

  • 16 199
  • 372
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 577
Абсолютно невъзможно е законово да може да прави тези неща брокер. Нещо за GDPR дали е чувал този брокер?

# 361
  • Мнения: X
Здравейте, искам да купя имот на зелено от агенцията DMG имоти. Дали някой се е възползвал от услугите на тази агенция и доволни ли сте?

# 362
  • Мнения: 1 262
Достъп да вадят удостоверение по чл 87 за липса на задължения и подобни документи сигурно е имал предвид. Това с пълномощно всеки може да ти го извади, както и сам можеш. А дали има електронен начин да се вадят - не съм запозната. Не е като да е нещо уау и привилегия на брокерите.

# 363
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И ако се установят издънки, какво следва?
Каква е целта на достъпа всъщност и каква връзка има с купуването на имот?

# 364
  • Мнения: 18 503
Брокер да прави проверка на продавач\купувач дали е осъждан?... Wink Във времена, когато се вкарват всякакви рестрикции за достъп до каквито и да е данни.

# 365
  • София
  • Мнения: 303
Като направих сметките за новото жилище, излиза, че за майсторски труд излиза горе-долу колкото за брокерското бездействие:


ПП. Административните ми разходи са за прехвърлянето на имота, не брокерско възнаграждение.
ПП2 С условието, че разхода за обзавеждане ще расте

# 366
  • Мнения: 8 806
И ако се установят издънки, какво следва?
Каква е целта на достъпа всъщност и каква връзка има с купуването на имот?
не съм много сигурна, но те имат някаква Асоциация на лицензираните брокери, нелицензирани почти няма.
Моят познат се старае много за доброто име на фирмата си. Не иска да довежда някакви проблемни наематели.  Сигурно и да се пазят самите те от престъпни елементи, при продажби да гледат имат ли пари купувачите...

# 367
  • Мнения: 10 413
Като направих сметките за новото жилище, излиза, че за майсторски труд излиза горе-долу колкото за брокерското бездействие:


ПП. Административните ми разходи са за прехвърлянето на имота, не брокерско възнаграждение.
ПП2 С условието, че разхода за обзавеждане ще расте
Много малко труд и обзавеждане си вкарал. Ако минеш по темите, че и тази натам зави като гледам по плочките, под 1000 лв/кв ремонт все едно нищо не си направил 😁

# 368
  • Мнения: 975

Много малко труд и обзавеждане си вкарал. Ако минеш по темите, че и тази натам зави като гледам по плочките, под 1000 лв/кв ремонт все едно нищо не си направил 😁
Да, вече стана модерно да се хвалим с ремонти за по стотици хиляди, кухни и бани за десетки хиляди, дори колежка от форума няколко поста назад каза че ако няма парите за ремонт категорично не купува . Порасна ни работата на българите, позамогнахме и вдигнахме глави. Все едно майките и бабите ни само в бани за по 20 000 са се къпали и не са готвели на готварските печки Металургия навремето Pensive

# 369
  • Мнения: 1 262
Те и във външни тоалетни са ходили и с канчета на котлона са топлили вода, за да се изкъпят,ама условията на живот в днешно време са различни.

# 370
  • София
  • Мнения: 303
Няма да завивам от темата, сравнявам реален труд с нереален труд, каквато е и темата. А плочките не са включени в труда, те са в перо Материали Simple Smile
От друга страна съм написал, че обзавеждането едва сега започна, затова е толкова

# 371
  • Мнения: 18 503
Може би трябва да се уточни какво е включвал този труд на майстори и в какво състояние е било жилището.

Иначе както се писа нагоре - друг купува с външна тоалетна и разходите му са 50 г. ракия, колкото да си измие прозорците, ако са повечко.

# 372
  • Мнения: 14 847
Тази печка и мозаечните бани в панелките също струват пари. На всяко поколение домът му струва много. И на хората с калните цървули и пръстения под, покрит с черги, им е струвало много.

Общи условия

Активация на акаунт