Баба Марта ще се появи, с бебенца ще ни дари

  • 27 689
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
kle0patra супер е новата тема, благодаря ти! ❤️
Аз не мисля да бързам с излизането, имаме слънчева тераса и първоначално там ще се показваме за по мъничко, а като стане на един месец, живот и здраве, тогава и времето ще е по-топло. Космонавт няма да купувам, но ще потърся плюшени гащеризончета, защото нямам нито едно (все не си харесвах досега).
Точно заради такива сънища днес съм в супер паника и подредих половината шкафове вкъщи, изхвърлих сума неща, които може и да не са ми излишни, но нямам място за тях, налага се тотално реорганизиране на нашите неща, за да има място за бебешките. Като приключа с разчистването, започвам да пера и гладя. Но прах все още нямам. Имам приятелка педиатър (бебето ще е при нея), която ми каза, че пере нещата на нейното с Бочко.

# 16
  • Мнения: 1 041
Клеопатра много хубава тема!
Благодаря! Simple Smile

Записвам се в нея!

# 17
  • Мнения: 480
Неее, аз няма да го ползвам преди всяко пране, просто нашата пералня сега е много зацапана от течният гел на Ариел и мисля да я мина първо с това на празен ход. Със сигурност няма да ползваме течен гел после(много трудно се разтваря по мои наблюдения), може би всички ще минем на бебешки прах. 😆 Да, аз също се замислих, че по-малко химия по-добре. Вода и кърпа ще свърши работа

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Благодаря за новата тема❤️
Аз също започвам да влизам във филм. Не стига, че ме шашкат, че бебока изостава в развитието и постоянно съм на тонове на прегледи, което ми е ужасен стрес, ами и другия вторник мъжа ми влиза за операция. Мисля, че ще превъртя тотално вече... 😐 Обадих се на братовчедка ми да дойде да стои 1 2 дни при мен, защото ме гони параноя да не стане нещо точно, когато го няма...

# 19
  • Мнения: 95
FumeLLaa всичко ще е наред, нормално е да се чувстваш така, но бъди силна! Всичко ще мине и ще се забрави. Добра идея е да не си сама. Аз сега почти с никого не се виждам и никъде не ходя заради грипа и само неприятни мисли и страхове ми се въртят в главата по цял ден. :/

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 109
И аз да се запиша 🍀
kle0patra, благодаря за отделеното време, супер полезна е темата💐
Отдавна не съм писала, но активно работя все още, въпреки че съм в 45 дневния болничен 🤪
Вчера бях на преглед, бебка вече е 2400гр в 35+ 4г.с. Прозвуча ми много, но док каза, че е в норма, само ден напред върви.
Насрочихме дата за планово секцио края на Февруари 😊
Ренко, дебел космонавт и аз не бих взела за тази зима. Едно, че няма такива студове и второ, че поне 20 дни ще се излиза само за детска консултация 1-2 пъти. Наблегнала съм на по-плътни ромпърчета и одеалца😊

FumeLLaa, в 27г.с и моята бебка изоставаше близо 10 дни. Сложиха ме на протеинова диета( вегетарианец съм), много яйца, млечни продукти и сурови ядки. Без захар и по-малко въглехидрати.
Всичко ще е наред, мисли позитивно 🍀

За праховете съм взела също Сано Максима и омекотител Сано Сензитив.

Аз все още се колебая за бебешката козметика. С каката ползвахме гръцката серия Фисан бебе, но сега съм в пълна дилема.
Дамите, които са купили или поръчали вече козметика споделете каква е 😊

Кошмари и мен ме тормозят от 1-2 седмици Всяка нощ 😓
Не стига, че неможе да се спи, ами безумни кошмари 🙈
 
Малко остана момичета, всичко да е наред с бебчетата, другото ще го избутаме и преживеем. На финала сме 😊🍀💕

# 21
  • Мнения: 125
Аз си намерих във втората употреба чисто ново плюшено космонавтче, което мисля да ползвам за изписването и после за студените дни. Предното ми дете е родено октомври, беше с дрехи за изписване и отгоре повито с поларено одеалце и този вариант ми беше супер неудобен. Навън добре, ама като влязохме в студената кола, трябваше да го разповия и да го сложа в студеното столче, а одеалцето да метна отгоре. Сега с космонавтче направо ще го закопчея в столчето без да се налага да го събличам. Ние живеем на 10 Мин от родилното и колата няма как да се стопли за толкова кратко време. За разходките също мисля веднага след изписването на започнем да обикаляме квартала по мъничко всеки ден. Аз не съм от притеснителните, и с първото дете не съм го пазила прекалено, не съм прала на високи градуси, стерилизирала и затопляла стаята за къпане. Сега сигурно съвсем ще се го карам през просото с второто 😄

# 22
  • Мнения: 1 235
Banana.mama, много смешно ми стана, предполагам, че и аз сега ще го карам през просото. В крайна сметка няма да имам и толкова време, колкото първия път.

Да ви питам сега с тези грипни ваканции и женските консултации са забранени, нали?

# 23
  • Мнения: 1 041
За някои болници, да. 😕
Най-добре звънни да питаш..

# 24
  • Мнения: 295
Благодаря за новата тема! Heart
Имам 3 плюшени ромпърчета и не смятам да купувам космонавт. Simple Smile
Момичета вие как се борите с газовете? От вчера вечерта имам някаква болка напречно на корема под пъпа.. Преди малко чух страшни звуци идващи от корема ми и звучащи като газове, но са си вътре. Правя си чай от мента сега, надявам се да помогне. Вие как се справяте?

# 25
  • Мнения: 1 235
Аз се справям с Еспумизан. Безвреден е и ми помага бързо, че по някое време се филмирам болката да не е от контракции, добре че нямам и стягане, за да се успокоявам.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 142
Аз имам от една приятелка космонавтче и смятам да го ползваме за изписването, защото с пелената няма как да сложим безопасно бебето в столчето за кола. Иначе не зная дали специално бих купила... предполагам че щяхме хубаво да затоплил колата и някак да стигнем до нея с много дебело одеало. 🙂 Синът ни е лятно бебе и не сме имали този казус. Също не съм от притеснителните и разходки правя от самото начало, стига да няма мъгла или вятър и температурите да не са ужасно ниски. В общи линии сме излизали с малкия цяла есен и зима, дори в дъжд, защото аз много обичам да се движа, а и е трудно да се стои вкъщи по цял ден. Имам чувалче за количката, което е за скандинавските райони, така че не сме имали проблеми със студа, дъждобранът също пази от вятър, студ и дъжд.
Дрешките ги минаваме само през сушилня, която си вдига висока температура. Никога не съм гладила. Ползваме единствено течен перилен препарат, именно защото се разтваря по-добре от сухия и винаги с допълнително плакнене. Не сме имали никога проблеми с алергии. Харесвам омо и фрош най-вече.
Стерилизатор съм ползвала само в началото, но то не е имало и какво толкова да стерилизиран. Винаги задължително се стерилизират единствено помпата и шишетата и бибероните, с които сме давали кърма, което рядко се е случвало при нас.
Друго май не се сещам. 🙂

# 27
  • София
  • Мнения: 3 841
Само вметвам във връзка с горния пост, че течните перилни препарати се изплакват по-трудно, колкото и да ни се струва обратното. Съдържат сгъстители, които освен всичко се отлагат по тръбите и водят до вмирисване на пералнята. Същото правят и омекотителите.

# 28
  • Мнения: 83
Темата е супер записвам се и аз Simple Smile. Много интересни темички. А като видях списъка с термините,че ме няма ми стана малко кофти... Явно съм пропуснала да се запиша... Терминът ми е за 28 март момиче Simple Smile да се включа за перилните препарати от 3 месец след като получих алергичен обрив по корема от външни фактори.. използвам само на Sano- Maxima и съм мн доволна даже вчера изпрах първите дрешки с него Simple Smile ноложи се и дъска за гладене да си купим въпреки,че и аз съм скарана с гладенето.Момичета предстои ми да си купувам помпа за кърма препоръчайте ми нещо каква е по добре гледах една на Лорели електрическа на 69 лв нещо такова. Вчера накупихме бодита,ританки компл. за изписване,кошарка,матраче,протектор,чаршафи за родилното две торби с подложки,памперси,превръзки и дреболийки като залъгалки шишенца шампоан,мокри кърпи и др. Май прекалих с писането Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 235
dooo, аз имам на Медела и съм ползвала само нея, нямам база за сравнение с други помпи. Но ми върши работа дълго време, много е нежна и доизцежда до край. Бих я препоръчала с две ръце.

П.П. Има те вече в списъка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт