Баба Марта ще се появи, с бебенца ще ни дари

  • 30 634
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 43
Mishaella да с избор на екип съм, но все пак...  😊..

# 151
  • Мнения: 639
С дъщеря ми изобщо не съм усетила контракции. Пиех магнезий от 6-ти месец заради адски крампи в краката почти до секциото мисля. Усетих се, че така и не съм усетила какво е контракция и не съм разбрала имала ли съм или не съм чак след като вече малката се беше родила. Сега в 4-ти, 5-ти месец си помислих, че имам вечер контракции. Обаче по обяснението на другите бременни не е това, което те изпитват. Пак пия магнезий. Онзи ден казах на лекарката ми, че това е втора дълга бременност за мен и така и не съм сигурна дали съм усетила контракции. А тя ми отговори, че ако имам със сигурност ще разбера. Ами чакам...

# 152
  • Мнения: 74
И аз съм с контракции и скъсяване на шийката, два пъти лежах в болница и сега много ме притеснява, че нямах преглед и тонове заради грипната. До 6-ти няма да издържа, ще търся вариант. Филмирах се и, че не качвам килограми.

# 153
  • Мнения: 639
Опитвам се да ти съчувствам за последното, но не успявам. Късметлийка!
И аз съм с контракции и скъсяване на шийката, два пъти лежах в болница и сега много ме притеснява, че нямах преглед и тонове заради грипната. До 6-ти няма да издържа, ще търся вариант. Филмирах се и, че не качвам килограми.

# 154
  • Мнения: 74
Grinning
И на мен ми харесва, че съм в норма - почти 35 седмица - 8 килограма, но от 31 гс се моля бебето да стане 2,5 кг заради риска от преждевременно раждане. Ако аз свалям, не знам тя може ли да качва.

Опитвам се да ти съчувствам за последното, но не успявам. Късметлийка!
И аз съм с контракции и скъсяване на шийката, два пъти лежах в болница и сега много ме притеснява, че нямах преглед и тонове заради грипната. До 6-ти няма да издържа, ще търся вариант. Филмирах се и, че не качвам килограми.

# 155
  • Мнения: 639
Това, че ти сваляш не означава, че бебето няма да качва. Или това, че аз качвам като за петима, не означава, че моето ще е гигант. Те си взимат каквото им трябва и ти оставят каквото остане. Изобщо не им пука. 😃
И после с кърменето пак така. Дъщеря ми качваше по 1,6 кг първите месеци. Приличаше на сумист. А, аз не ядях по цял ден. Само пиех чайове, фрешове и вода. На третия месец аз бях свалила 23 кг, а тя тежеше цели 8 кг.
Завиждам ти, да знаеш! 😀
Grinning
И на мен ми харесва, че съм в норма - почти 35 седмица - 8 килограма, но от 31 гс се моля бебето да стане 2,5 кг заради риска от преждевременно раждане. Ако аз свалям, не знам тя може ли да качва.

Опитвам се да ти съчувствам за последното, но не успявам. Късметлийка!
И аз съм с контракции и скъсяване на шийката, два пъти лежах в болница и сега много ме притеснява, че нямах преглед и тонове заради грипната. До 6-ти няма да издържа, ще търся вариант. Филмирах се и, че не качвам килограми.

# 156
  • Мнения: 95
dididra и аз от два месеца не качвам килограми, защото почти напълно оставих въглехидратите, за да се предпазя от гест. диабет. Но бебето си наддава нормално. Бъди сигурна, че си усвоява необходимото! Simple Smile

# 157
  • Мнения: 1 235
Опитвам се да ти съчувствам за последното, но не успявам. Късметлийка!
И аз съм с контракции и скъсяване на шийката, два пъти лежах в болница и сега много ме притеснява, че нямах преглед и тонове заради грипната. До 6-ти няма да издържа, ще търся вариант. Филмирах се и, че не качвам килограми.

Хахахаххахах! Femme, разсмя ме истински!
dididra, аз съм по същия начин - контракции, скъсена шийка и престой в болница. Не съм ограничила нищо в храненето, но последния един месец не съм качила абсолютно нищо. Разчитам на това, че целият ми организъм мисли само за бебето, без да се интересува аз как съм. Но заради грипната и аз не мога да отида на преглед и да разбера какво става, заради което и аз се притеснявам и не знам дали ще издържа до 6ти.

# 158
  • Мнения: 480
Аз също от 27.12 до сега съм качила точно 0кг.. спрях захарни изделия и снаксове и подобни. Картофи и ориз си ям без 🍞 😆 от вчера започна да ми се яде шоколад отново, май е от притеснение, че влизам в 9ти месец.. Не искам да се отпускам последният месец, че съм предразположена към гестационен диабет, а и да не си докарам нова порция киселини.. Но май ще си купя и ще видим 😂😂😂
Момичета, а няма ли как да отидете на частно, ако имате контракции.. не вярвам да ви върнат?
А пиете ли Магнезий? На мен Диаспорала много ми помогна, а на други Биоелектра ☺️ може да питате АГ дали да пиете нещо..
💜

# 159
  • Мнения: 40
В седмия месец започнаха контракциите при мен, засега неболезнени, някои дни съвсем редки, в други - повече от 10-15... И на мен АГ ми каза да си пия магнезия и да не се натоварвам. Ако станат регулярни, да постъпя в болницата.Това е. Приемам, че ще е така до края и се надявам повече от всичко краят да е максимално близо до термина! Вярвам, че при всички ще е така! ❤️

Аз съм по същия начин, даже стартираха от края на 6ти месец. Първоначално бях с неболезнени и страхотно перманентно втвърдяване (особено вечер), докато в един момент не се събудих с нещо като менструални болки. 🤔
На мига отидох в спешното на Надежда (това е и мястото където се проследявам) и ме приеха моментално на системи (гинипрал и магнезии). Отделно слушане на тонове по няколко пъти на ден и така за целият ми престой там (по кл.пътека 3). За щастие шийката си беше супер (около 4см ит. Н.)
Определено ни спасиха...
От тогава супер мн почивка, книги, чета и се любувам и на вас 💕, разбира се редовен прием на магнезии и нош па (3*2\3*1) и така до заветната дата 22.03.
Съвет: вслушвайте се в телата си, ако нещо не ви е комфортно веднага при доки, а не като мен.. Стоя и търпя стегнат корем.. 🤔
Успех на всички маминки. Всичко, ще бъде наред ❤️

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 14:21 от Joemalicious

# 160
  • Мнения: 1 235
Аз мога да отида другаде на лекар, но моят доктор си ми знае и състоянието, и лекарствата, които приемам. Даже тайно се надявам да ми каже "Оооо, ама ти си супер, дай да ти намалим малко лекарствата" SmileySmileySmiley

# 161
  • Мнения: 349
Момичета на някой случвало ли му се е някакво странни болки във вагината и болки в корема от време на времеот вчера съм така.. В 33 седмица съм.. Вчера имах и в кръста🤔Предполагам тялото нещо се подготвя за раждането.. За жалост моя доктор не ме е виждал от 1 месец.. Първо беше отпуска сега грипната..

# 162
  • Мнения: 74
Аз не издържах и бях на преглед при дежурния. Каза, че ги вкарвам в беля, нямат право при грипна на прегледи, но ми направи всички възможни, за да се успокоя. Сега направо летя, няма контракции на записа, вече 2,55 кг, нормални води и плацента. Шийка не мери, защото за 35 седмица било ок да е къса. На следващия преглед след две седмици ще ми спрат всички лекарства освен Клексан.
ПламъчеБолки във вагината имам от време на време, четох, че е нормално от разтягането.

# 163
  • Мнения: 349
Да и аз мисля че е нещо нормално ама знае ли човек.. 🙈На мен още дори тонове не са слушали не знам от кога ще започнем.. Даже в понеделник трябва да изляза я болничен и това не знам как ще стане.. С тая грипна..

# 164
  • Мнения: 639
Единствено на моменти усещам болка на мястото където ми е белега от секциото и то от скоро. Знам, че не е от него. Но от какво е не знам. И тези гадни болки в ръцете всяка вечер, отврат.

Общи условия

Активация на акаунт