Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 814 862
  • 21 677
  •   1
Отговори
# 3 000
  • Мнения: 1 625
Идвам с линк. Иска ми се да чуя какво мислите вие по въпроса.
https://www.japantimes.co.jp/news/2020/02/14/asia-pacific/scienc … eat/#.Xkb55VPYQzR

U.S. says it's prepared to help North Korea combat coronavirus threat
САЩ казаха, че са готови да помогнат на Северна Корея в борбата с коронавируса.
Странно ми е, корона вирусът го няма в Северна Корея, а дори и да го има случаи, защо САЩ ще предлагат помощ точно там. На сайта на CNN не намерих информация.
Не знам за CNN, ето линк към Reuters
https://www.google.com/amp/s/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN2072XF

# 3 001
  • Мнения: 730
В Добрич има починала. Ежк. В случая, майка ми.
Дари, същата ли е за която е имало съмнения?
Дали може да не се пуска така бомбата, с една жена каза, в случая майка ми?? А да е подплатено с някакви факти! Вчера сутринта срещам една съседка, испанка. Обяснява ми как чела в новините, че в Мадрид е пълно с болни от коронавирус. Ми, притесних се. То всичко живо от там се пръска към цяла Испания.Викам си край!  Отивам да се запасявам с продукти, спирам децата от училище и докъдето изкараме. Ама първо да видя новините. И то, кво било...Квартал в Мадрид , Чайнатаун затваря магазини , ресторанти, масажи, понеже имали спад с над 60 процента заради коронавируса и работят на загуба. Решили да затворят и наслагали бележки, че затварят за ваканция, за ремонт и т.н. Само си представям на колко хора още е казала и колко от тях не са проверили , а разнасят чутото!
Скрит текст:
Идвам с линк. Иска ми се да чуя какво мислите вие по въпроса.
https://www.japantimes.co.jp/news/2020/02/14/asia-pacific/scienc … eat/#.Xkb55VPYQzR

U.S. says it's prepared to help North Korea combat coronavirus threat
САЩ казаха, че са готови да помогнат на Северна Корея в борбата с коронавируса.
Странно ми е, корона вирусът го няма в Северна Корея, а дори и да го има случаи, защо САЩ ще предлагат помощ точно там. На сайта на CNN не намерих информация.
Не знам за CNN, ето линк към Reuters
https://www.google.com/amp/s/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN2072XF
А Северна Корея имат проблем ли? Линковете са на английски, нямам възможност да превеждам всеки!

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 11:25 от AnMary

# 3 002
  • Мнения: 13 171
Недоказано е и дано не е вярно, но нали и там работят хора в болниците, може да знае нещо жената.

# 3 003
  • Мнения: 730
Недоказано е и дано не е вярно, но нали и там работят хора в болниците, може да знае нещо жената.

Имам приятелка в Добрич, сега я питах, каза че нищо не се е чувало. То, ако чакаме жената да работи там и да се чуе от нея.....замина България....Аз чакам официална информация за случая. Иначе е в графа фалшиви новини и е подсъдно!

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 00:15 от mariana_

# 3 004
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 407
Те официалните медии щото се скъсаха да дават точна или изобщо някаква информация. Joy

И на мен ми разказаха много страшна история, но ще си я запазя. Половината ще кажат че е фейк, на другите ще им стане нещо.

Не сме там и не знаем. Всяка една новина в нета, както някой каза назад, може както да е вярна, така и невярна. Вече сме големи и всеки би трябвало да може да мисли самостоятелно и да отсее за себе си, да коментира, да опровергае и тн. Или поне така мислех, преди да прочета множество други мнения. Хора, които "не гледат новини и не се интересуват, за да не се натоварват", за мен просто оправдават собственото си невежество. Сакън да не се напрегнат нещо.

Но хайде стига дискусия за дискусията.

# 3 005
  • Мнения: 730
Те официалните медии щото се скъсаха да дават точна или изобщо някаква информация. Joy

И на мен ми разказаха много страшна история, но ще си я запазя. Половината ще кажат че е фейк, на другите ще им стане нещо.

Не сме там и не знаем. Всяка една новина в нета, както някой каза назад, може както да е вярна, така и невярна. Вече сме големи и всеки би трябвало да може да мисли самостоятелно и да отсее за себе си, да коментира, да опровергае и тн. Или поне така мислех, преди да прочета множество други мнения. Хора, които "не гледат новини и не се интересуват, за да не се натоварват", за мен просто оправдават собственото си невежество. Сакън да не се напрегнат нещо.

Но хайде стига дискусия за дискусията.


А, много моля! Аз следя новините редовно, напоследък по бг тв рядко, даже никак. Но не може да напишеш в такава тема "Почина жена в Добрич. Майка ми ми каза" . Никъде в интернет няма подобна новина. Даже пише, че жената е дала отрицателни резултати за коронавирус. Ако става дума за същата, де. Всеки, който е извън България има близки, които са там и подобна новина хвърлена без доказателства е кофти. Моята приятелка от Добрич е в чужбина, но каза че от мен чува и се притесни за близките си. Информацията, която аз давам е от RTVE.ES и от други испански информационни сайтове.

# 3 006
  • София
  • Мнения: 34 933
Моята най- близка дружка има съпруг на един от корабите на Даймънд Принцес. Слава Богу, не на карантираните. Всеки ден е на педал, разбирам  я.
Днес прибрах прител от летището - две седмици в Малайзия, Тайланд, Пукет и сие. Сам каза, че за Китай полетите се спукват, нищо общо с инфото от България. Искаше да ме прегърне, ама гушках ликьор от орехчета и ваких - къш.

# 3 007
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 407
В Бавария имате ли познати и роднини?

Затворили са цяло училище, защото половината от децата са със симптоми на грип и го дезинфектират (училището) . Може нищо да не значи и това да е нормално през зимата (не е) , но мнозина питат дали някой от родителите не е в webasto, което никак не е далече. https://www.tag24.de/nachrichten/schule-rosenheim-geschlossen-kr … -schueler-1386435

В Полша има съмнение за 48 случая, не са потвърдени. Ще се правят още тестове и ще се решава за карантина.
http://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C586862%2C48-osob-hospitaliz … koronawirusa.html



След Женшен, сега изглежда, че и най-голямото пристанище в страната има проблеми и замразява работата си. Икономически последнато, не изглежда добре за Китай. Че и за останалите в последствие. https://www.undercurrentnews.com/2020/02/14/cold-storage-at-shan … s-hits-logistics/

# 3 008
  • София
  • Мнения: 3 049

След Женшен, сега изглежда, че и най-голямото пристанище в страната има проблеми и замразява работата си. Икономически последнато, не изглежда добре за Китай. Че и за останалите в последствие. https://www.undercurrentnews.com/2020/02/14/cold-storage-at-shan … s-hits-logistics/

Икономически нещата стават много сериозни. В скоро време доста бизнеси в България могат да пострадат. Масовата продукция в много браншове се произвежда и доставя от Китай. За колко време имат запаси фирмите, за да си позволят съществуване без снабдяване? В китайските провинции, които не са под карантина, произвежда ли се и доставят ли се стоките до клиентите по света? Не можах да разбера от статията защо тези две много важни пристанища са препълнени - защото клиентите им не искат да получат стоката си, държавите им не позволяват, или защото са възпрепятствани от китайските власти да отпътуват?

Редактирам се - май от всичко по малко.

# 3 009
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 407
Не ми стана ясно. Може би някой друг знае повече? Тъкмо четох, че немските пощи спират пратките ЗА Китай (не ОТ Китай). Тоест в Китай няма кой да ги приеме ли, как да го разбираме? Едновременно с това излизат новини за двама изписани инфектирани. Всичко е много объркващо. Има ли проблем, няма ли...


Мариана, стига се слага в центъра. Иронизирах тези, дето искат да ги предупреждаваме за всяка лоша новина в тема за лоши новини. Както и всеки път да пишем че може да е така, може и да не е, щото хората не могат да преценят сами и ще им стане нещо. И предния ми пост не се отнасяше за теб, ама както и да е. Става смешно вече, все някой възмутен.


ПС. Тук без грам ирония искам да ви предупредя, защото за мен е най-гадното видео, което съм виждала до сега. Бинтрябвало да показва истинската ситуация в Китай, хора крещят от прозорци и тераси, затворени в жилищата си. Не е за слаби нерви, сюрреалистично е, на мен ми стана лошо и приключвам за днес.
https://twitter.com/jenniferatntd/status/1228422439018881025?s=19

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 02:45 от OnDiNe_

# 3 010
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Ondine, аз съм в Бавария. Не знам за училището в Розенхайм, но освен Корона си имаме и грип в момента. Доста хора са болни, в класа на синът ми също има болни деца. А и досега не са казвали за някой от Розенхайм, нито че някой е имал дете в училищна възраст. Което не значи, че не е възможно де.
Един от болните германци в Мюнхенската болница ( този за който беше споменато, че има инфекция) е лекуван също с лекарства за СПИН.

# 3 011
  • Мнения: 11 558
Не, за Добрич няма официална информация. Остана и да има. Дано е фейк наистина.

# 3 012
  • Мнения: 13 171
Един от болните германци в Мюнхенската болница ( този за който беше споменато, че има инфекция) е лекуван също с лекарства за СПИН.
Което означава, че вирусът няма избирателност, а се развива както и в Китай?

# 3 013
  • Мнения: 4 717
Поредното интервю с американката, която беше сред първите тествани и потвърдени като заразени от круиза акустирал в Япония.
https://www.youtube.com/watch?v=idTWP5FiPS4
Изглежда в перфектно здраве, не е лекувана по време на престоя й в болница, мъжа й останал на кораба и продължава да дава негагивни резултати при тестването.
Дали жената е просто със силен имунитет и изградени антитела, или пък просто поредния случай на грешен тест? Предполагам не е бил само един тест в нейния случай.

# 3 014
  • Мнения: 1 350


А Северна Корея имат проблем ли? Линковете са на английски, нямам възможност да превеждам всеки!

Развален телефон има, а че има проблем си го знаем. Пускам превод на цялата статия за да разберат всички, точно какъв е проблема в Северна Корея. На кратко САЩ е готов да помогне на организациите на Северна Корея за ограничаване и разпространение на Коронавируса на територията на тази страна, която не знам доколко сте запознати всъщност с нея, е с доста обедняла нация.

Скрит текст:
САЩ заяви, че са готови да помогнат на Северна Корея за заплахата от коронавирус.

От САЩ съобщиха че са дълбоко загрижени относно уязвимостта на С. Корея към избухването на епидемия от новия коронавирус и заявиха че са готови подкрепят усилията на организациите за подпомагане да се ограничи разпространението на вируса в обеднелия народ.

С. Корея се стреми да засили карантинните и превантивните мерки, за да се защити от болестта, която уби над 1000 души и зарази хиляди в Китай, съседът и най-близкият съюзник на С. Корея.

С.Корея все още не е съобщила за потвърден случай на коронавирус, но държавните медии намекнаха, че има няколко(не се знае колко) човека под карантина, със симптоми на наподобяващи на новия коронавирус.
Според експерти евентуалната епидемия в С. Корея може да бъде ужасяваща, поради липса на медицински доставки и лошите здравни инфраструктури.

„Ние силно подкрепяме и насърчаваме работата на американските и международните организации за помощ и здравеопазване за противодействие и ограничаване на разпространението на коронавирус в КНДР“, заяви говорителят на Държавния департамент Морган Ортаг в изявление, като се позовава Северна Корея с официалното и име - Демократическата Корейска народна република.

 „Съединените щати са готови експедитивно да улеснят одобрението на помощта от тези организации.“

Медиите в Северна Корея описаха борбата срещу болестта като въпрос на „национално съществуване“. Те спря почти целия трансграничен трафик, забрани чуждестранните туристи, засили скрининга на летищата, пристанищата и други пунктове за влизане в територията и мобилизира около 30 000 здравни работници, за да наблюдават жителите и да изолират хората със симптоми.

Южна Корея оттегли десетки служители от между-корейски офис за връзка, намиращ се в северно-корейски граничен град, след като от севера са настояли за затварянето му, до овладяване на епидемията.

Северът тази седмица също обяви, че ще наложи месечна карантина за всички чуждестранни посетители и други, за които се подозира, че имат вируса.  По-рано руското посолство в Пхенян каза, че Северна Корея е наложила 15-дневна карантина на чуждестранни посетители.

От международната федерация на Red Cross и Red Crescent Societies заявиха, че нейния клон в С. Корея е мобилизирал 500 доброволци за райони в близост до Китайската граница, за помощ на лекарите при проверка от къща на къща и насърчаване за лична хигиена. Те използват стотици велосипеди, за да достигнат отдалечени райони и да повишат информираността за вируса.

„Всички институции и области на държавата и чужденците, пребиваващи в КНДР, трябва да се подчиняват на нея безусловно“, каза Централната корейска агенция за новини в сряда за карантината на Север.  „Разпространението на епидемията е сериозен проблем с възможностт за международна катастрофа.“

Южна Корея, която отчете 28 случая на вируса, заяви, че е необходимо сътрудничество между двете страни, за да се ограничи разпространението на болестта. Чо Хей-Сил, говорител на Министерството на обединението в Сеул, което се занимава с междукорейските въпроси, заяви в петък, че нейното правителство ще разгледа общественото мнение, преди да реши дали официално да предложи съвместни карантинни усилия със Северна Корея.

Северна Корея на практика прекрати всяко сътрудничество и дипломатически дейности с Южна Корея, поради застой в последните месеци в големи ядрени преговори със Съединените щати, които изпаднаха в несъгласие в облекчаването на ръководените от САЩ санкции срещу Севера в замяна на стъпките на Северното разоръжаване.

Общи условия

Активация на акаунт