Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 816 144
  • 21 677
  •   1
Отговори
# 7 530
  • Мнения: 2 345
https://m.dir.bg/dnes/svyat/italianski-ucheni-izoliraha-shtama-na-koronavirusa

Работят хората да го разконспирират този вирус, който блокира света. Индивидуално се разпространявал у всеки организъм, което значи, че симптомите не са еднакви може би.

Как ще пуснат учениците, че дори децата от детските градини, ами и ние да спрем да работим и да чакаме края на света...

# 7 531
  • София
  • Мнения: 9 860
Свекърва ми ни е ушила маски от обикновен памучен плат. Ясно е, че няма да помогнат, нищо, че двуслойно ги е шила. Дали бих могла да добавя един слой нетъкан текстил? Би ли ставало за многократна употреба, ако всяка, вечер ги кисна в дезинфектант?
Опитвам се да не се панирам. Но голямата ми дъщеря е с множествени увреждания и всеки ден пътуваме с метрото за занимания в един център. В тих ужас съм.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 07:13 от Валенцето

# 7 532
  • Мнения: 4 717
Имаше клипче с китайски епидемиолог, който е обиколил болниците в Ухан за да обучи персонала как да маха предпазните костюми и маски. Веднъж махната внимателно, маската не се пипа отново. Не се вади и не се пере. Слага се в кош с капак и заедно с костюма се пускат бавно, за да не се разпръснат заразните частици из въздуха.
Посипваха им брашно търху костюмите и ги караха да се съблекат така бавно и внимателно, за да не падне и частица на пода.
Затова, многократната употребата на маски ми се струва непракрична и опасна.

Научете го тоя английски. В 21ви век живеем, ползваме технологии, чиито настройки са на английски. Като не разбирате съдържанието на дадено видео или неможете да си преведете статията, то тогава я отминете. Не виждам защо трябва да има излишни критики и сърдене.

# 7 533
  • Мнения: 6 622
Няма ли да пускат децата вече ваканция?Родителите на няколко деца от класа на детето работят в Италия, сега треперя да не се приберат. Децата нямат даже сапуни в училищните тоалетни да си измият ръцете преди да ядат.

# 7 534
  • Мнения: 6 884
В Хонконг са открили корона вирус в проби взети от куче. Не са сигурни дали пробата не е замърсена допълнително.
https://www.reuters.com/article/us-china-health-hongkong-dog/hon … ted-idUSKCN20M00V

# 7 535
  • Мнения: 6 893
Валенце, най-добре да спрете заниманията докато има епидемия у нас. Зная, че са много важни, но после ще ги продължите. Ще се справяш колкото можеш в къщи.

https://m.dir.bg/dnes/svyat/italianski-ucheni-izoliraha-shtama-na-koronavirusa

Работят хората да го разконспирират този вирус, който блокира света. Индивидуално се разпространявал у всеки организъм, което значи, че симптомите не са еднакви може би.


Цитат
Щамът е бил изолиран от четирима пациенти от град Кодоньо, където бе първото огнище на епидемията в Италия. Учените са установили, че има разлики при развитието на вируса у всеки индивидуален пациент. Постижението им ще помогне за разучаване на молекулярно ниво и проследяване на всеки единичен вирус, за да се разбере как той се разпространява и за колко време. Следващата стъпка ще бъде да се проучи развитието на антитела с цел разработването на ваксини и лекарства във фармацевтичните лаборатории.


Това повече ми напомня за 4 различни щама, отколкото на различни симптоми.

-------------------

Ей, няма спирка с този английски
The Chinese study is likely not representative of what might happen if the global spread of the virus worsens, particularly as regards gender. In China, nearly half of men smoke cigarettes versus 2% of women, which could be one reason for the gender disparity.

Цитат
Китайското проучване вероятно не е представително за това какво може да се случи, ако глобалното разпространение на вируса се влоши, особено що се отнася до пола. В Китай почти половината мъже пушат цигари срещу 2% от жените, което би могло да бъде една от причините за разликата между половете.

ПС
Пак обясняват по Канал 1 как не било нищо по-особено от грипен вирус.
Като е така, защо Китай взеха такива мерки?! И кога при грипна вълна лекарите са ходили с такива предпазни облекла?!

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 07:24 от Diorela

# 7 536
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Имате ли идея как се слага файл?В сайта на министерствоно имя указания и правила как да се ушие маска и в какво се топи.Това га има и в една книжка от преди 50г как се действа при химическа е биологична атака

# 7 537
  • София
  • Мнения: 9 860
Диорела, да, мислила съм го, но практически и сестра и, и баща и са в постоянен контакт с хора, пътуват с метрото.... Не знам. Със сигурност обаче ако започне да се развива епидемия, ще спрем.
Благодаря за мнението!


Това да научим английски като съвет от потребителската по-горе, няма да го коментирам.

# 7 538
# 7 539
  • София
  • Мнения: 35 101
Сега по- спокойни ли сте? 🙂
Мисля, че не е обявено официално.

# 7 540
  • Мнения: 174
Страницата не се отваря.
Много интересно...

# 7 541
  • Мнения: 6 166
Имате ли идея как се слага файл?В сайта на министерствоно имя указания и правила как да се ушие маска и в какво се топи.Това га има и в една книжка от преди 50г как се действа при химическа е биологична атак
Скрит текст:
а

http://ncpha.government.bg/files/guideline%20in%20disaster.pdf

# 7 542
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Имате ли идея как се слага файл?В сайта на министерствоно имя указания и правила как да се ушие маска и в какво се топи.Това га има и в една книжка от преди 50г как се действа при химическа е биологична атак
Скрит текст:
а

http://ncpha.government.bg/files/guideline%20in%20disaster.pdf
Благодаря!Аз съм чела и книжката-защита на населението при ОМП.Обяснено е как да се направи маска.Имам и някакъв спомен и за слагане на сода в памука,но не съм сигурна.
Гледате ли Нова тв.Който прави карнавал и събирания в Гърция и не спазва забраната го грози 2г затвор.

# 7 543
  • Мнения: 9 124
https://m.dir.bg/dnes/svyat/italianski-ucheni-izoliraha-shtama-na-koronavirusa

Работят хората да го разконспирират този вирус, който блокира света. Индивидуално се разпространявал у всеки организъм, което значи, че симптомите не са еднакви може би.

Как ще пуснат учениците, че дори децата от детските градини, ами и ние да спрем да работим и да чакаме края на света...
Ами трябва да ги пуснат. Не са само тези с родители в Италия, ами и много пътували, пътуващи и т.н. с родителите си. Вече и няма да се казва къде ходят и ще крият, защото другите ще скочат родители за децата си. Не си представям детето ми да седи на един чин примерно с друго върнало се от Италия и то 6-8ч на ден. Уроците му са ми последна грижа и бих го спряла и да се готви вкъщи. Те няма да носят маски и сменят, нито ще им ги осигурят, няма да си мият ръцете, нямат някои елементарна култура на кихане, кашляне. Като ти се върне вкъщи и  ви зарази, ще пак ще си седиш вкъщи. Затова беше важно да се спре пътуването поне за 2 месеца , но...Ако работата ти е в стая с 2-3 човека, пазите се взаимна по-малка е опасността. В детски градини и училища просто е ... а децата са преносители. Всички сме вързани. Да не говорим, че все повече деца има с хронични заболявания, те какво да правят или и те са стари и ненужни. То пак до там ще се стигне, ама пак ще е късно, защото ако и учителите им са стари (това е май така) болни и те ще се разболеят, та няма кой да ги държи в една сграда, само за да се ходи на работа. Навсякъде чета, че първо музеи, училища, дори метрата се затварят в Гърция казаха и дезинфекцират училищата. Това не е случайно, но тук пак работата ни, ние да сме добре. Няма как да стане да ти се размине така.

Направо се изумявам, как така ще ни спират и задължително слагат под карантина, как няма да ходим на работа , имаме кредити, трябва заплата, пък иначе да върви икономиката и да не се прави нищо....Защо трябва да стоим така и да не вземем някакви елементарни и ограничаващи мерки, за да не се спре изведнъж всичко, да стане късно .
Четох някъде, че този вирус не е обикновен грип, лъже организма и той не се бори с него (така си го обясних) Това не ставало с обикновените грипове и познатите ни. Става само , ако е разработен в лаборатория.

Сега казаха по БТВ, на границата ще се правят документи и изпращат на личните лекари на хората, които влизат от Италия. Така няма да има спекулации и на честна дума да се взима болничен. Пак е нещо, но трябва да има абсолютно спазване на карантина от върналите се, което ме съмнява.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 08:03 от fanfanito

# 7 544
  • Мнения: 363
Преди малко по нова казаха, че няма нито един потвърден случай в България! Не мога да разбера защо само се всява паника.
Да, щом вирусът е стигнал до Румъния и Гърция има голяма вероятност и нас да не ни подмине, НО това не означава, че ще се мре! Ако спазваме хигиена и дисциплина всичко ще е наред.

П.П Оставям една статия на Италиански лекар, която е хубаво да се прочете!  http://epicenter.bg/article/Lekar-ot-Italiya-za-koronavirusa--Ha … rashno/207950/7/0

Общи условия

Активация на акаунт