Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 814 856
  • 21 677
  •   2
Отговори
# 7 545
  • Мнения: 482
Все още нищо за Турция. При 2 големи международни летища в Истанбул и огромен поток от пътуващи по суша и въздух,няма официално регистриран случай! Немарливост или умишлено укриване на информация? Буди съмнение ситуацията.

# 7 546
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Те някои трябва първо български да научат...

Сега за Пенка и пътуванията.
На Пенка не й плащам аз, плаща НОИ според това какво самата Пенка е внесла там.
Излезе Тиквун, изкиха се по въпроса и всички гракнаха в хор сръщу пътуващите.
Е как пък Макрон не се изказа по този начин, нито германския канцлер. А немските и френските туристи в Италия са в пъти повече от нашите.
Макрон каза така : спокойно, ние разполагаме с най-добрите лекари, сестри и болногледачи, освобождаваме еди какъв си ресурс. Но не си позволява да обижда хората и да ги настройва един срещу друг. Вземат се мерки, не се дрънкат глупости. Обясни се, че всеки има право на обезщетение за карантина. Защото хората там си плащат осигуровките.
А тук от безсилие и неумения най-доброто, което измислиха, е да настройват хората. Много е продуктивно. Няма що.
Китай се стабилизира, защото тестват наред, при нас, а и в Европа - избирателно
В края на единия брояч има брой на осъществени тестове в някои държави. В Европа най-много са във Великобритания. И може би затова там все още няма огнище. И техни граждани ходят на ски в Италия.
Според мен, въпреки че аз съм никой, овладяването става с контрол и тестове наред. По - добре да се харчат пари за тестове, отколкото за карантини и лечение на усложнения.
За жалост нищо не зависи от мен.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 08:54 от dundi73

# 7 547
  • Мнения: 6 842
Проф. Иво Кременски каза по Канал 1, че има тестове, които определят за 2 часа има ли зараза.

-------------------------------------------
Уффф , хайде стига пляскахте цитати на английски или само линкове! Колко пъти ви молиха. В България сме, не всеки  знае английски. Поне си направете труда да сложите и гугъл превод, като не ви се занимава да преразказвате или резюмирате!!!

Учете ги тия езици вместо да искате да ви се превеждат статии. Ако не - гугъл транслейт.

Спазвайте ги правилата на форума, вместо да чакате някой да си превежда постовете ви. Ако не - Мамма и Татти едит.
Цитат
https://www.bg-mamma.com/?topic=23714
ПРАВИЛА и ПОЛИТИКА на форумите!
12. Писането на кирилица е задължително!
Изключение от това правило са само потребителските имена, титлите и подписите, които могат да са на латиница.
При цитиране на чуждестранни източници, то чуждестранният текст трябва да е придружен с превод или поне кратко предаване на смисъла на цитираното.

Ти как си с руския? Говориш ли го, учиш ли го? А с китайския?
Резюмирах в темата руски документален филм, за да е удобно за тези, които не го говорят. Толкова ли е трудно някой да напише 2 думи на български?  Или не го владеете толкова добре? Английският ми не е идеален, но се справям достатъчно и с него. Но тук влизат най-различни хора. Освен това темата е видима и без да си потребител на форума. Всеки чете. Не можеш да искаш всички да са полиглоти.
Потокът информация е много бърз. Няколко пъти хора молиха да се пише на български. Марианка попита, как ще се чувстват останалите, ако тя започне на испански?

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 08:31 от Diorela

# 7 548
  • Мнения: 2 307
Цитат
Пак обясняват по Канал 1 как не било нищо по-особено от грипен вирус.
Като е така, защо Китай взеха такива мерки?! И кога при грипна вълна лекарите са ходили с такива предпазни облекла?!

Току що го гледах господина, не знам защо не престанат с това сравнение с грипа...

Жаклин, и аз чаках да пишеш, добро решение да останете за момента, да бъде здравичка малката. Дръж ни в течение за ситуацията при теб.

Neko.fukakai, благодаря за огромния труд по превода, много полезна информация.
Тесла,The_Third, много интересни са постовете ви, благодаря и на вас, че продължавате да пишете тук.

# 7 549
  • Мнения: 25 673

Това официално ли е?
Източник?

# 7 550
  • Мнения: 1 586
Какво става с болната американка? Не помня кой я следеше, дето го караше в тях с кихане

# 7 551
  • Мнения: 20 087
Това все пак е писана доста отдавна, не е ли по-добре да се направи от нетъкан текстил, както писахте по-горе вместо този памук, това нито може да се пере многокпатно, според мен, че ще се степа памука, нито да изсъхне бързо после Thinking

# 7 552
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
Дунди,при положение,че за Н-ти по телевизията се каза-Да не се пътува до рискови зони.Кака Пена е решила да отскочи до Милано за пролетната колекция на Филип Плейн,защо държавата трябва после да и плаща за кефа.Не ни сраввявайте с Франция и Германия.Тук нямаме никаква самосъзнание.И докато сме така ще дълбаем дъното...

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 08:18 от nameika-31

# 7 553
  • Мнения: 8 084

Това официално ли е?
Източник?

Не. Току що официално казаха, че няма.

# 7 554
  • София
  • Мнения: 9 826
Няма положителни тестове в Бг. Сега гледам брифинга пред ВМА.

# 7 555
  • Мнения: 6 842
Брифинг на щаба  - няма положителен резултат у нас.
Днес 3 проби от ВМА  ще бъдат дадени в Нац. лаборатория и обратно, за да се преценят китовете - това е междулабораторен контрол.
Работим с китове, с които работят в Европа.

# 7 556
  • Мнения: 1 625
Първи случай в Беларус:

https://news.tut.by/society/674389.html

Предвид влошаващата се епидемична ситуация в Южна Корея, Иран и Италия, Министерството на здравеопазването на Беларус реши да проведе прегледи и лабораторна диагностика на всички граждани, пристигащи от тези страни от 20 февруари.

На 27 февруари е открит вирус у един от гражданите на Иран, пристигнал с полет от Баку на 22 февруари. Пациентът и хората, които са в контакт с него, са настанени в затворени каси в Минската инфекциозна болница. Младият мъж се чувства задоволително.

Ето така трябва да се прави. Тестове, тестове, тестове. Беларус като държава не е по-богата от нашата.

# 7 557
  • Мнения: 998
В моята фирма няколко млади колежки заминават с планирана от няколко месеца екскурзия за Италия, а друга група отива в Германия в командировка. Мнението е, че няма проблеми и е обикновен грип...
Мъжът ми е с хронично заболяване, а аз с неизлекувана инфекция и постоянно на антибиотици. Тук се поддържам само с алтернативна терапия и ако ме сложат под карантина съм дотам, а ако и мъжът ме последва ще оставим две деца. Отмених планирано пътуване до Германия за лечение, а реално не мога да се предпазя.

Ако предположим, че вирусът мре наистина при над 30, то тогава имаме едни 3-4 месеца дотогава. И наистина всеки ден без заболял тук е печалба.
Мен най-много ме притеснява състоянието на здравната ни система. Последната година обиколих доста български болници, ВМА включително, минах през спешното в Турция и после 3 дни в интензивно на апаратно дишане. Била съм и в Англия и Германия.

Разликата е в апаратурата! В нашите болници нямат даже пластири за рани. Ако приемем, че 30% от болните имат нужда от кислород или апаратно дишане колко такива апарата мислите, че има в нашите болници? Турците имат много болници и всевъзможна техника - случи ли се там могат спокойно да затворят клиниките за чужденци и да си лекуват само тях.

# 7 558
  • Мнения: 9 276
Имаше клипче с китайски епидемиолог, който е обиколил болниците в Ухан за да обучи персонала как да маха предпазните костюми и маски. Веднъж махната внимателно, маската не се пипа отново. Не се вади и не се пере. Слага се в кош с капак и заедно с костюма се пускат бавно, за да не се разпръснат заразните частици из въздуха.
Посипваха им брашно търху костюмите и ги караха да се съблекат така бавно и внимателно, за да не падне и частица на пода.
Затова, многократната употребата на маски ми се струва непракрична и опасна.

В случая не съм съгласна. Тук става дума за персонал, който е изложен на огромно количество вируси, те затова имат и хазмат костюми. Обикновените хора няма къде да се поръсят с толкова много "брашно". То ако беше така, маската щеше да им е най-малкия проблем. Не мисля, че хората до такава степен трябва да се психясват, че едва ли не да влизат и излизат като от биологична лаборатория, но маска, миене на ръце, избягване на опасни места и най-вече тренинг и дисциплина да не си пипаш лицето е ОК. Естествено маската се сваля внимателно без да се пипа от външната страна, аз лично не бих я киснала в дезинфектант, после ще дишаш през нея и може да ти стане лошо, но обикновено изпиране със сапун,  гладене и дезинфекция на директно слънце за няколко часа ( УВ лъчите убиват вирусите).

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 09:32 от LillyM

# 7 559
  • Мнения: 6 775
Те някои трябва първо български да научат...
Скрит текст:
Сега за Пенка и пътуванията.
На Пенка не й плащам аз, плаща НОИ според това какво самата Пенка е внесла там.
Излезе Тиквун, изкиха се по въпроса и всички гракнаха в хор сръщу пътуващите.
Е как пък Макрон не се изказа по този начин, нито германския канцлер. А немските и френските туристи в Италия са в пъти повече от нашите.
Макрон каза така : спокойно, ние разполагаме с най-добрите лекари, сестри и болногледачи, освобождаваме еди какъв си ресурс. Но не си позволява да обижда хората и да ги настройва един срещу друг. Вземат се мерки, не се дрънка глупости. Обясни се, че всеки има право на обезщетение за карантина. Защото хората там си плащат осигуровките.
А тук от безсилие и неумения най-доброто, което измислиха, е да настройват хората. Много е продуктивно. Няма що.
Китай се стабилизира, защото тестват наред, при нас, а и в Европа - избирателно
В края на единия брояч има брой на осъществени тестове в някой държави. В Европа най-много за във Великобритания. И може би затова там все още няма огнище. И техни граждани ходят на ски в Италия.
Според мен, въпреки че аз съм никой, овладяването става с контрол и тестове наред. По - добре да се харчат пари за тестове, отколкото за карантини и лечение усложнения.
За жалост нищо не зависи от мен.
Китай се стабилизира заради карантината! Ако я нямаше карантината разчитай ти на тестове. Разбирам човек да е тръгнал някъде по света и да го хване новопоявила се епидемия неочаквано, ама да знаеш какво идва и да се юрнеш да пътуваш е безотговорно.

Общи условия

Активация на акаунт