Истанбул [тема 51]

  • 39 522
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 683
Розова маслинке, благодаря!

Следя и другата тема и като прочетох "Олудениз", очите ми станаха на понички и не обърнах внимание, че е в тази.

Извинявам се на останалите Flowers Tulip

# 151
  • Варна
  • Мнения: 485
Здравейте,
следя темата, но в нея има много информация, за което благодаря на споделящите. Прочетох първа страница, но не намерих информация къде са Пеещите фонтани.
Може ли някой добър човек да ми пусне локация, моля!?!

# 152
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Има ги на първа страница - Watergarden

локация

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 18:15 от BVAR

# 153
  • Варна
  • Мнения: 4 221

Хотела е цитиран в офертата, което е рядкост. Но има хора ходили и с по-евтини ваучери, цената реално зависи от това колко туристи имат записани за въпросните дати, не от качеството на автобуса или хотела. Това, ако в офертата не са посочени различни цени за различни категории хотели, разбира се.



И сега колко е билетчето - 1 лв ли, някъде там май. Нормална цена, даже на фона на останалите оборотни дестинации е направо евтино.



В момента има доста изгодни оферти за пътувания с ТА, наистина. Дори съжалявам, че няма как да се възползваме.
Веднъж съм се колебала дали да платя по-висока цена, заради хотела.
Скрит текст:
В смисъл, че офертата беше с различни цени за No name 3* и за No name 4*. Тогава самата служителка ми каза да не плащам по-скъпото, защото не било сигурно, че тези, платили по-ниската цена, ще са в по-нисък клас хотел. И наистина, това ни е престоят в най-добрия хотел измежду посетените от нас при организираните ни пътувания. Спомням си, че тогава споделих в темата, че са ми обявили хотел Bekdas и заедно умувахме кой е хотела - Bekdas или [url^https://www.booking.com/hotel/tr/bekdas-istanbul.bg.html]Bekdas Deluxe[/url], които излизаха в нета. Не очаквахме да е втория, защото изглеждаше твърде луксозен. На място се оказа, че първият всъщност е реновиран и се е превърнал във втория. Така че, гаранции няма.

Шебечко, за билета за пътуване...
Скрит текст:
От доста време е 2.60 лири. С Истанбулкарт, разбира се. Това по сегашния курс е под 85 ст. Билетът във Варна е левче от много години. Не знам, със сигурност над 10. В София отдавна е 1.60. Новата цена в Истанбул ще е малко над 1.10 лв., а като се усреднят отстъпките, пак ще идва колкото варненския... Сравнения между градовете и разстоянията е нелепо да се правят.
Даже не сравнявам с други големи европейски градове. Постът ми бе ироничен.

Някой бил ли е в Истанбул около 14.02.?

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 1 382
Маслинке, чок тешекюрлар за разказа и за красотите, които сподели! Запазвам си инфото и се надявам скоро да мина по стъпките ти, маршрутът много ми харесва! Поздрави Simple Smile

За да не е съвсем спам, пускам малко стари снимки от един февруарски Истанбул.

Скрит текст:








Поглед към Черно море от времето, когато трети мост все още нямаше:








# 155
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
beljata  , аз ще ходя сега за 14.02, до неделя, с ТА..Дават го единия ден дъжд...Досега и аз не съм ходила в зимен Истанбул...Ще видим как ще е..

Относно ТА - аз винаги пътувам с една определена и гледам все по промоциите. Дори този уикенд е пак така. Винаги плащам най-ниската цена за хотел и досега не съм била недоволна. Единия път даже бяхме в съвсем новичко хотелче.  Местоположениятата им са много удобни - това ме интересува....

# 156
  • Мнения: 7 876
Розова маслинке,Heart
Много ми беше приятно да прочета за вашето лятно преживяване.
Пожелявам ти това лято да ти е още по- готино.
В Каш се гмуркаше един мой любим турски актьор, ама нещо не съм го проследила мин. лято къде беше. Simple Smile
Може да сте се разминали по плажовете.

katri, ще ти се наложи да прочетеш тази тема, защото доста се писа за детски забавления в Истанбул.
Мисля, че това ще ти помогне много за програмата, имаше много идеи (на прима виста се сещам за постовете на AIR).
Въобще в последно време (разбирай тази и предишната тема) доста се коментират пътувания с деца.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 22:09 от pepel_ot_rozi

# 157
  • Мнения: 4 529
Розова маслинка, благодаря за споделеното! С удоволствие си припомних красивите места и приятните ни преживявания по тези места от октомври 2017.

AIR, би ли споделила с коя ТА пътувате?

# 158
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441

AIR, би ли споделила с коя ТА пътувате?

За Истанбул пътувам само с Караджъ турс, но от ВТ. Много съм доволна от обслужването в търновския офис. Пътуването от провинцията е по-трудно, фирмите имат определени дати и то не всеки месец, на които пътуват. Караджъ турс са с постоянна линия. Доверих им се и за предстоящото ми пътуване до Египет...

# 159
  • Мнения: 7 876
AIR, може би тебе имах предвид като писах в горния си пост АRIA? 😀
Имах предвид екскурзия с дете, уж, за да помогна на потребителка.

# 160
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
AIR, може би тебе имах предвид като писах в горния си пост АRIA? 😀
Имах предвид екскурзия с дете, уж, за да помогна на потребителка.
Мен, мен 😉, особено ако се сещаш за Рахми коч и Виаленд 😀

# 161
  • Мнения: 7 876
Връщам се да редактирам.
Бях много впечатлена от разказа ти тогава и организацията ти.
И, въпреки че тийн бях преди има няма 50 години 😀 се втурнах към Рахми Коч.
И не съжалявам, ама хич.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 22:27 от pepel_ot_rozi

# 162
  • Варна
  • Мнения: 4 221
AIR, +1 за Караджъ, отдел "Провинция".
Ще чакаме разказа ти за идния уикенд.

Интересуваше ме дали някой е бил минали години по това време.
Скрит текст:
Интересно ми е дали е видим католическия празник в една приоритетно мюсюлманска страна така, както е в нашата православна държава и доколко е преодолял и тези граници.
Сякаш нещо ми се върти, но може би се бъркам със спомени от някой филм.

За мен февруари е един от месеците, в които нямам престой в Истанбул.
Скрит текст:
Другият май е юли. В останалите все имам дни, може да е в началото или в края, но съм ги "закачила". Само тези двата май не съм "захапвала" на истанбулска земя

# 163
  • София
  • Мнения: 1 009
pepel_ot_rozi, много благодаря ще прочета постовете.
А някой да подскаже къде да погледна качествени тънки пердета?! Bowtie

# 164
  • Мнения: 7 876
За пазаруване е по-добре да погледнеш във фейсбук.
Има тема На пазар в Истанбул и предполагам, че там ще ти отговорят.

Общи условия

Активация на акаунт