Истанбул [тема 51]

  • 39 507
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 908
На мен също не ми се вярва. Иначе ние пътуваме с една жена организатор, а тя работи с различни ТА, в случая незнам точно коя е

# 556
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Здравейте нашата екскурзия се отложи  ТА каза, че всички агенции получили нареждане за отменяне на екскурзиите до юли( незнам дали е вярно)  Сега чакаме да ни върнат капарото

За Италия със сигурност е вярно , за останалия свят като че ли още няма забрана.В Италия почти всички починали от коронавирус са над 70 г. ,   средната възраст на починалите е 81 години и то с поне 2 други заболявания. Разбира се че ще има изключения както във всяко правило ! За Истанбул естествено голямата опасност е гъчканицата НАВСЯКЪДЕ.То и затова е бързото разпространение в Италия , Китай , Ю Корея. да не забравяме , че в Азия  плътноста на населението е голяма , примерно в Индонезия 39 пъти по - голяма , т.е. все едно на нашата територия да живеят 45 мил. души.

# 557
  • Мнения: 1 908
Вчера четох, че варненска агенция в момента предлага екскурзия само до Турция и Египет, защото няма обявен вирус там.
Вчера, когато говорих с нашата организаторка каза, че е говорила с колега от Турция и той е казал, че там има корона вирус, но го крият, за да не пострада туризма, бизнеса и икономиката. При тая блъсканица в Истанбул и хилядите туристи съм склона да вярвам, може би ще го обявят по- късно.
Нашето ходене се отложи за септември.

# 558
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Скрит текст:
Египет имат случаи. И официално.
За Турция, както казах, трябва да сме тотални наивници, за да мислим, че няма случаи. Иначе уж правят тестове.
Убедена съм, че няма да се поколебаят да вземат драконовски мерки, ако нещата станат сериозни. Но ще бавят възможно най-дълго заради туризма и икономиката, като цяло.
Иначе ще виждаме по камерите нещо подобно. Само фонтанът ще е друг.
Като гледам, септември ще бъде май. Или може би октомври ще ми е април...
Това да е...

# 559
  • Мнения: 1 908
Много се бях настроила да видя скоро любимият Истанбул, но ще се примирим. Предполагам, че всичко ще отмине, но трябва време. Някой отменят и резервации за море в Турция.
Сега ще се надявам ТА да излезат коректни и да ни върнат капарото.

# 560
  • Мнения: 5 950
И аз до последно ще се надявам да не се наложи да отлагаме пътуването, но май вече не съм такъв оптимист като в началото на тая драма....
Понеже резервацията ни за апартамент е без безплатна анулация, реших да опипам почвата и вчера писах на хоста дали по повод на ситуацията ще е възможно ако все пак не се появим, да не си дърпа парите за нощувките, т.е. да я направи с безплатна анулация резервацията. Отговорът му беше красноречив - "в момента в Турция нямаме потвърдени случаи на Корона Вирус". Вие нямате, викам, ама ние имаме Laughing Та и това май не ги притеснява - че може и някой коронясан да ги навести... Ще поживеем и ще видим де, има още малко време /месец/, но надеждите ми като че ли вече все повече се изпаряват

# 561
  • Мнения: 18 560
Точно-септември ще бъде май.

# 562
  • Мнения: 2 420
Обещах  преди няколко дни да дам отчет:
Вчера се прибрахме от Истанбул ( еднодневен престой без нощувка). Беше като на 3 Март. Влизаме и излизаме през МТ. Бежанци по пътя не видяхме/разпознахме, нито в Истанбул. Пребивавахме в Шишли( на границата с Бешикташ)
 Този път температура на на влизане в Турция  не са ни мерили. В Бг изобщо ( това по повод, че преди няколко дни пак бяха снимали на МТ облечени в гащеризони, маски, очила и мерещи температурата и в новините обяснявах разпалено в предвид грипната епидемия в Бургас колко усърдно проверяват всеки влязъл през МТ)
 Ние ходим по задължение и ще продължим до успех ... или до затваряне на границата...
 ....
 
Скрит текст:
Спазваме си нормална хигиена, не се врем в талпи, сега  не сме ползвали обществен транспорт( понеже нямахме време), но така се държим и когато пътуваме с цел развлечение.
 Не сме посещавали назад в годината кой знае какви дестинации, но хигиената си ни е била една и съща.... така са ни учили родителите, детската градина да си мием ръцете.
 От няколко дни виждам, че е много модерно да се апелира "МИЙТЕ СИ РЪЦЕТЕ " Sad .
 Честно да си призная мен по-ме е страх от икономическите последствия от Covit-а отколкото здравословно... поне на тоя етап. Не може постоянно да дават по новини, развлекателни предавани как провизии "изчезват" от магазините и лицемерно да апелират "Не се запасявайте" .... еми ще се запасяват хората след като им го втълпяват ежеминутно.

https://www.nationalgeographic.bg/?cid=120&article=7254     Явно ще се строи Истанбулски канал

Последна редакция: вт, 10 мар 2020, 13:16 от Кris_80

# 563
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Кris_80,
Скрит текст:
в случаи като вашия пътуването е обяснимо и е по-лесно да се избягват тълпите.
Тези пътувания, които ние плануваме или се чудим дали да не отменим, са за удоволствие и предполагат пребиваване и движение сред тълпи, ползване на транспорт, нощувки в хотели, хранене. Евентуалната им отмяна или отлагане няма да доведе до кой знае какви неприятни последствия... освен огромното разочарование.
Всеки си решава какво да прави. Аз още чакам и се надявам. И аз като Рали - все по-малко, за жалост.

Личната хигиена е наша отговорност, но обществената няма как да контролираме. Макар да смятам, че в Истанбул не е по-лоша, отколкото тук.
Икономическите последствия също са част от притесненията покрай този вирус... да му се не види и вируса!
Пожелавам ти скоро вече да не се налага да пътувате... И не поради затворени граници. Wink

Тоз' канал е поредната щуротия... Не съм чела много, но сякаш там се обслужват доста интереси.

# 564
  • Мнения: 2 420
Белята, права сте всъщност, че ние може по да ограничим контактите.
А и ние сме по шантави  като туристи  избягваме тълпите, наблягаме на природата и храната. По принцип пътуваме  с мотор. Истанбул е първият град, който ни е харесал до сега въпреки навалицата.
Дано със затопляне на времето замре тая пущина... само да не кажат, че е мутирал в летен, че чак тогава не знам....

# 565
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Днес видях, че мерки се взимат - почиства се градския транспорт със специални препарати, а на възлови места са поставени автомати за дезинфектиране на ръцете. Вече има регистрирани случаи на разбити автомати и откраднати препаратите от тях.

Скрит текст:


# 566
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Шебечко, там ли си?

# 567
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
А, не, Беличке, извинявам се, ако така се е разбрало. Под видях имах предвид видях в нета, излезе ми информация.

# 568
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ех, тъкмо се зарадвах, че имаме човек "на терен". Не е проблемът в думата "видях", просто така ми се искаше.
Вчера и на мен ми попаднаха снимки на тези автомати с дезинфектант. Също и такива със служители в защитни облекла, пръскащи обилно из Долмабахче.
Министърът на здравеопазването има голяма активност в Туитър и ежедневно дава брифинги. Ама...

# 569
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Ето вече обявиха официално и 1 случай в Турция Sad Някаква артистка възмутена как я лишили от работата и , хляба и ................ а хич не и светва , че може да убие майка си и баща си даже без да разбере , 80% от преболедувалите даже не разбират като същевременно заразяват други хора.Силно трябва да се замислим! Ако спасението е 2 месеца да се затворим вкъщи по добре да го направим , стига да можем де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт