Истанбул [тема 51]

  • 39 439
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Аз да попитам макар,че има още доста време до пътуването ни до Истанбул....
Може ли да стигнем от Св.София до Виаленд с метро и после от Виаленд до мол Тюркоаз ?Гледах ,че със градския транспорт е близо час пътя!Или да се пробваме с колата ...
Мисля, че не...ние ходихме от Св София с организиран транспорт от тамошна фирма чрез която закупихме и билетите...
А откъде точно купихте билетите?

# 61
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
 mama moni , съвсем наскоро бях обяснявала подробно...Разгледайте предните страници на тази тема, погледнете дали на първа страница не е включено описанието ми случайно от предната тема. Ако не - погледнете последни страници на предната тема. Помня, че беше съвсем наскоро, обяснявах пак подробно, дори о снимка прикачих от Гугъл мапс....
Пп. На 45 стр на предната тема, мнение 663 😉, даже веднага след мен, вие сте задали въпрос..Четете, хора! 😉

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 12:00 от AIR

# 62
  • Мнения: 52
Здравейте предстои ни пътуване до Истанбул през март на женски уикенд. Тъй като всички сме посещавали по големите забележителности, а и не искаме да прекарваме време по моловете какво бихте ни препоръчали да видим😉

# 63
  • Мнения: 539
Здравейте предстои ни пътуване до Истанбул през март на женски уикенд. Тъй като всички сме посещавали по големите забележителности, а и не искаме да прекарваме време по моловете какво бихте ни препоръчали да видим😉
Джамията Сюлемание с тюрбетата на Сюлейман и Хюрем, Теодосиевата цистерна, малката Св. София, подземната джамия, Френската улица, Карие, разходка от Юскодар до Девичата кула, Кусукчу, Отатепе, парка Гьозтепе, джамията на Чамлъджъ. Поне кажете какво сте посетили и какви са Ви интересите.

# 64
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
В тази връзка - как се стига до джамията на Ердоган с трансппрт?

# 65
  • София
  • Мнения: 13 141
В тази връзка - как се стига до джамията на Ердоган с трансппрт?

Това съм си записала от споделеното тук:

Цитат
Новата джамия на Чамлъджа. Много е хубава, а панорамата от нея е страхотна.
Много лесно се стига до нея. Най-добре е или от Юскадар с автобус 15С / автогарата до фериботния терминал/ или от Кадъкьой с автобус 14F / тръгва от автогарата до фериботния терминал/. И на двата автобуса крайната им спирка е Джамията. Има още три автобуса до джамията- 15СА, R7, 320, но така и не се загледах откъде и докъде са.

Цитатът е на Роже.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 22:19 от Тaня67

# 66
  • Варна
  • Мнения: 7 505
В тази връзка - как се стига до джамията на Ердоган с трансппрт?

Хахаха - джамията на Ердо се  казва Чамлъджа - има на първа страница указания Wink

Писано е от Роже



Да сложа и линк към поста ,че трудно се стига до първа страница Joy
https://bg-mam.ma/p/1174467/40072132

Може би не се ориентирате  заради името, но не ми се иска да я пиша джамията на Ердо ган

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 22:22 от BVAR

# 67
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Таня 67, BVAR, съжалявам за спама. Признавам чистосърдечно, че не бях съвсем сигурна дали "новата" е тя 😊 - за това и така попитах. И друго - не погледнах първа страница 😞

# 68
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Аз не бих разчитала на тази информация сляпо, защото още септември НЕ беше актуална. Дори преди да тръгнем проверявах на сайта на градския транспорт, и нещата не стояха добре, дори питах няколко пъти тук, но никой не беше ходил скоро в тази посока, за това отидохме с метрото до парка, после през ливадите и калта Close до джамията (което не препоръчвам - да, бързо е, но е стръмно и не особено безопасно), а на връщане чакахме 50 минути да мине нещо да стигнем пак до Юскюдар, въпреки че по разписание 4 автобуса трябваше да има за това време.

За да не съм голословна
15C - От Юскюдар към Джамията има сутрин в 7 и после чак в 21, в обратна посока са повечето, но има сумати забележки отгоре.

14F - от Кадъкьой е добър вариант, удобен е и за Женската джамия и за джамията на Мармарайския униреститет. Последната му спирка не е джамията Чамлъджа, както е описано, но тя лесно се забелязва.

По този начин могат да се проверят и другите дадени номера.

Скрит текст:
Беличке  Flowers Hibiscus

# 69
  • София
  • Мнения: 13 141
Шебек, дали не е грешка в сайта? Някак ми е нелогично в едната посока да има толкова много автобуси, а в другата само в 7 и 9 вечерта. newsm78  Няма как да ми отговориш, защото всички виждаме едно и също, но ми се вижда странно.  newsm78

А за автобус 14F се зачудих, че е последна спирка, защото неведнъж съм го споменавала във връзка с квартал Бейлербей, но реших, че е нововъведение заради джамията. Laughing Но и не ми е трябвал, за да го търся в сайта. 

# 70
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Ами, Танче, предвид датите над маршрута според мен не е грешка, актуализират си нещата. Лятото имаше и един в 12, сега зимата го няма. Моята логика е, че просто от кварталите към Юскюдар се стичат повече хора, отколкото в обратната посока.
Иначе, моята идея беше по средата да слезем на Кузгунджук и после да продължим, ама нямаше как да стане.

Вечерта пък се събрахме хора за 3 автобуса защото беше след 21 часа, настана една блъсканица, пък се караха с шофьора защо не е имало автобуси...после и задръстване по крайбрежния булевард и така. Хубава джамия, но транспорта куца, между парка и джамията също липсват табели  (има само при паркинга, предполагам са за автомобилите) и удобна алея за вървене.

# 71
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 357
Момичета, имам въпрос към вас -каква е валидността на Истанбулкарт?Моята е отпреди 5-6 години и се чудя дали ще мога да я използвам отново.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Роксалана, едната ни карта е от 2011-та и последно я ползвахме миналия април без проблем. Междувременно е зареждана и употребявана сравнително редовно, т.е. поне веднъж годишно по няколко дни. Та, като давност е по-стара от твоята. Дали е от значение имало ли е или не движение по нея, нямам дея. А и не знам твоята дали е ползвана.
Най-лесното е да провериш на един автомат каква наличност имаш в нея и ако е валидна, ще стане ясно. Разбира се, там ще заредиш пари в нея, ако ти даде възможност. Ако пък не сработи, веднага ще си купиш нова и също ще заредиш избраната сума.

# 73
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Хубава джамия, но транспорта куца, между парка и джамията също липсват табели  (има само при паркинга, предполагам са за автомобилите) и удобна алея за вървене.
Поради тази причина явно ще пропусна посещението и сега по Св. Валентин...

# 74
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Автобуса от Кадъкой е удобен, а джамията си заслужава определено, много е впечатляваща, около нея също. Февруари горе ще е студено и ветровито, но на топло време е супер.

Общи условия

Активация на акаунт