Истанбул [тема 51]

  • 39 480
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 13 148
Не знаех, че островът също е пострадал. Клипчето със забиващият се кораб в червената къща беше разтърсващо!

Благодаря! Беше ми любопитно. Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 541
Здравейте, всички. Не съм писала от години във форума и понеже сега покрай предстоящо пътуване до Истанбул открих темата, бих искала да ви попитам няколко неща. Извинявам се предварително за дългия пост. Ще посетя Истанбул за трети път, горе-долу съм ориентирана с основните неща или поне с това, което съм планувала да видя. Ще ползвам ТА само и единствено за транспорта и нощувките. Благодарение на вас ми стана ясно за цените на обектите и за надценките на ТА. Имам следния план: Синята Джамия, водохранилището Йеребатан, Емирган парк, Сапфир, Истиклял и Мол Виапорт Венеция. За две нощувки ще сме, с една приятелка. Искам да ви попитам следните неща:
1. Правилно ли съм разбрала, че с тези корбчета на Dentur Avrasya (hop on hop off - има ги в линк на първа страница) мога да платя еднократно 25 лири на човек и да се качвам и да слизам няколко пъти на различните обекти с един билет? От къде ще ми е най-удобно да хвана такова корабче. Гледах на картата, че с трамвая да Kabatas мога да стигна и от там да хвана корабче за тур по Босфора.
2. Как според вас ще е по-добре да си организираме разходките? Примерно в ден 1 пешеходно до Синята Джамия и около нея забележителностите, Водохранилището, После на кораб до Емирган парк и още нещо интересно по пътя мисля, че имаше. Това при положение, че с това корабче можем да се качваме и слизаме няколко пъти с един билет. Ден 2 Истиклял, Сапфир, Мол Венеция. Според вас добре ли е? Понеже не съм съвсем ориентирана за някои от нещата като разстояние и приемам предложения за размяна на спирките по маршрута.
3. За вечеря на яхта, има ли възможност за самостоятелна организация?
Ще съм Ви благодарна, ако си изкажете мнението. Хубава вечер на всички! 😊

# 257
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Таня67
Тц! Къщата така си стои... скрита зад платна, вероятно от винил, на които е пресъздаден старият ѝ вид.
Така беше и миналия април, но се надявам, че зад платната нещата изглеждат по-добре от тогава. През април 2018-та пък още дори не беше скрита. Съвсем скоро я бяха бутнали.

Ако си гледала "Завинаги", къщата на адвоката и на мен ми напомни коментираната. Прилича много, защото има подобна фасада, но не е при мост. Не намирам инфо къде е, но се съмнявам да е тази.

А иначе...
Скрит текст:
За съжаление не мога да се абстрахирам, като слушам по телефона какви ги върши нашето момче. В този смисъл, понякога съжалявам, че вече свободно мога да разговарям с дома, докато сме в Турция, но пък иначе знам, че това ми дава известно спокойствие, че имам постоянна връзка.
Хем го разбирам, че полудя вкъщи, защото попаднахме в градина, в която за щяло и нещяло правят сборни групи, в резултат от което от средата на декември е бил само две седмици на градина, без да е боледувал. Нито мога да му предоставя такива забавления, нито такава компания, нито да се разхождаме тримата редовно, поради ред обстоятелства...

За острова не знаех, че именно той е станал "обект на ухажване" от страна на руснака, но това бе скоро, а самият остров отдавна пустее и изглежда много грозно в средата на протока. Онзи ден пак се чудехме с ММ защо позволяват да стои в този вид насред Босфора и да загрозява и пречи. Като помня първите години какви мацки си плажуваха на него и какъв лукс лъхаше...

# 258
  • София
  • Мнения: 13 148
Vesi, погледах разписанието на тези корабчета. На пръв поглед идеята е добра, но всъщност корабчетата са точно 5 броя през 1 час. Ако хванете първото в 11,45 до Емиргян, в парка няма как да стоите само 1 час. Ще трябва да се качите на третото. Кючуксу евентуално може да се види за 1 час, но е малко съмнително. Дори и да се качите на четвъртото, Бейлербей не може да се види за 1 час. И ще си останете в Бейлербей. С други думи използвате билета само 3 пъти.

Синята джамия в петък е със специално работно време за туристи. Много вероятно е да не можете да влезете.

Белята, мисля, че е този сериала. По БТВ след новините беше. Наистина ми заприлича на блъснатата къща.

# 259
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Маслинке, Таня, съвсем се омотахме...Видях ги машините, но на влизане в Мармарай ги видях. Даже сложих картата, реших, че сигурно така маркираш откъде си се качил..знам ли..(нали тук съм чела, че има машини за връщане 😉) .Интересно, че на излизане потокът си вървеше, никой не отиваше към машини да си връща пари, затова и не съм ги видяла тези машини...Предполагам, когато е чекирало единия човек по-малко е било заради натрупвания в брой пътувания за определено време..Иначе на линиите М на метрото си вземаше 3,5 или 2,5 в зависимост първи втори човек и пак натрупванията..Абе, много лири оставихме за транспорт...В едната посока Лалели- Кадъкьой между 15 и 20 л за двама..а имахме 4 пъти..отделно и трамвая и метрото М1 ползвани...
Беличке, и при вас се е получил чудесен уикенд. Аз не мога да направя сравнение за Ортаклар, за пръв път ми беше и наистина нищо чудно да сме били по едно и също време...
Пепелче, пратих ЛС..

Смених браузъра, за да мога да прикача снимки: (не разбрах обаче как да скрия текст 😞)
Стаята в Язтур:


Форумския ресторант:

Прекрасни гледки:





На останалите снимки фигурирам 😁

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 20:02 от AIR

# 260
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Скрит текст:
Таня67
Тц! Къщата така си стои... скрита зад платна, вероятно от винил, на които е пресъздаден старият ѝ вид.
Така беше и миналия април, но се надявам, че зад платната нещата изглеждат по-добре от тогава. През април 2018-та пък още дори не беше скрита. Съвсем скоро я бяха бутнали.

Ако си гледала "Завинаги", къщата на адвоката и на мен ми напомни коментираната. Прилича много, защото има подобна фасада, но не е при мост. Не намирам инфо къде е, но се съмнявам да е тази.

А иначе...
Скрит текст:
За съжаление не мога да се абстрахирам, като слушам по телефона какви ги върши нашето момче. В този смисъл, понякога съжалявам, че вече свободно мога да разговарям с дома, докато сме в Турция, но пък иначе знам, че това ми дава известно спокойствие, че имам постоянна връзка.
Хем го разбирам, че полудя вкъщи, защото попаднахме в градина, в която за щяло и нещяло правят сборни групи, в резултат от което от средата на декември е бил само две седмици на градина, без да е боледувал. Нито мога да му предоставя такива забавления, нито такава компания, нито да се разхождаме тримата редовно, поради ред обстоятелства...
За острова не знаех, че именно той е станал "обект на ухажване" от страна на руснака, но това бе скоро, а самият остров отдавна пустее и изглежда много грозно в средата на протока. Онзи ден пак се чудехме с ММ защо позволяват да стои в този вид насред Босфора и да загрозява и пречи. Като помня първите години какви мацки си плажуваха на него и какъв лукс лъхаше...

за острова казаха, че не може да се поправи лесно и бързо, защото бреговете на Босфора и островите (те май са два или три) са със специален статут. за местенето на всяко камъче там се искат специални разрешения, които обикновено не е дават. а разрешения за работа с тежка техника и насипване са нещо, което не са виждали. Wink

и за допълване на информацията за хотелите.
Демпа в Лалели е много приятно място - топло, чисто, голяма стая, закуската е обилна и вкусна. Има големи прозорци към улицата, но не се чуват никакви шумове, защото улицата е затворена през по-голямата част от денонощието. много близо до спирка Университета и джамията Лалели, но нито веднъж не чухме мюзеините.

# 261
  • Димитровград
  • Мнения: 807
Смених браузъра, за да мога да прикача снимки: (не разбрах обаче как да скрия текст )
Маркираш текста и натискаш бутона "скрит текст"
Скрит текст:

# 262
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
Vesi,
Hop on hop off на Дентур използвах миналия октомври - освен за поредната разходка и за посещение на Кючуксу и Бейлербей.

Тъй като развеждах родителите ми този път, стараех се да е по-лежерно. И въпреки това един час ни беше предостатъчен за Кючуксу, за Бейлербей си беше зор.

Така че ако ще включвате и Емиргян, всичко трябва да е много организирано, за да успеете с корабчетата.

# 263
  • София
  • Мнения: 541
Благодаря за отговорите, а другите корабчета спират ли на обектите и после пак ли може да се качим на следващия или трябва нов билет?

# 264
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Смених браузъра, за да мога да прикача снимки: (не разбрах обаче как да скрия текст )
Маркираш текста и натискаш бутона "скрит текст"
Скрит текст:
Ето значи как било, но аз ги нямам тези бутони...явно се появяват на пц, а аз пиша от телефона и половината ги няма....

# 265
  • Мнения: 7 873
Аирче, хубави снимки.

Беличка, и вие добре сте се "развявали", а ей това ме накара да се усмихна Simple Smile
Цитат
...и купихме някои дреболии,....
 
К'ъв е този сусамов фъстък, пак пропуск?
Много се излагам, значииии, ще трябва да ходя на поправителен. Simple Smile

И една инстаграмска снимка:

https://www.instagram.com/p/B7TtbhjBFtV/?utm_source=ig_web_copy_link

# 266
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
AIR, от телефон преди думата или текста, който искаш да скриеш пишеш:
[ spoiler ] думата, после пак [ /spoiler] Но без интервалите, които съм оставила.
Скрит текст:
Аз също пиша от телефон и вече се изучих.😀

# 267
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
Момичета, много благодаря за разказите. Хич даже не ми дойдоха дълги, а баш! Аферин сизе! 
А историята на Маслинката и германеца е велика!

Допълвам: един + за хотел Демпа и от мен - за парите си е чудесен и чист!

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 00:10 от Сиена М.

# 268
  • Димитровград
  • Мнения: 807
AIR, тогава слагаш  преди и след текста , който искаш да скриеш това:
  
Скрит текст:

Хаха, Iseto6 ме е изпреварила! Simple Smile

# 269
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
Ха ха хитро, аз се "мъчих" да го пиша. 😀👋

Общи условия

Активация на акаунт