Истанбул [тема 51]

  • 39 481
  • 743
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 652
Скрит текст:

Котанки , я кажете моля , как се стига до това място и кое всъщност е то ?!
Пътувам на 19.03. За сега нямаме промяна .
Това е срещу пристанището в Арнавуткьой. Изглежда не чак толкова ярко на живо. Но е хубаво райончето, писах преди седмица.
Снимка от стрийт вю.
В работни дни може да се стигне с корабче. В почивни - уви с автобус. Ние хванахме от сп. Бешикташ някакъв (подадох си главата през предна врата и питах шофьора „Арнавутькой“)

# 586
  • Мнения: 496
На същата гара съм. Ако тръгна в службата ми също има рестрикции за това. И с право, но парите не мога да си върна. Значи според работодателя има опасност, според ТА-няма.

# 587
  • София
  • Мнения: 1 841


Котанки , я кажете моля , как се стига до това място и кое всъщност е то ?!
Пътувам на 19.03. За сега нямаме промяна .
мога ли да отговоря без да съм котанка?
Това е Арнауткьой. Много за Арнауткьой, каналите, шарените къщи и стълби,  и всичко останало могат да разкажат Ду и Мимиии, защото са обходили надлъж и нашир района.

# 588
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 048


Котанки , я кажете моля , как се стига до това място и кое всъщност е то ?!
Пътувам на 19.03. За сега нямаме промяна .

това? https://sofiaadventures.com/istanbul-in-winter-turkey/lrm_export … 190104_212115847/

# 589
  • София
  • Мнения: 13 148
Всеки си гледа интересите. И работодателят е прав, защото можете да заразите всичките му служители, и агенциите гледат да спасят парите си. Имам позната, която беше в Италия (в Бари), когато обявиха епидемията в северните части и беше 2 седмици под карантина. Дори ѝ се обаждаха от здравната инспекция, за да питат как е. Явно ще трябва да избирате дали да загубите парите или да си направите кефа и после да сте под карантина.

За снимката да кажа и аз - "каналът" и къщите са истински, макар да изглежда нещо голямо, а всъщност е само това, което е на снимката. Обаче някой много си е играл с фотошопа.  "Каналът" е в кавички, защото всъщност пътят е направен във водата пред къщите. И към Саръйер има такова място. Там е доста по-голямо.

Роже, Мими не е писала тук много отдавна. И Ду скоро не се е появявала.

st. Dobri, да, това е същото място.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 14:13 от Тaня67

# 590
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453


Котанки , я кажете моля , как се стига до това място и кое всъщност е то ?!
Пътувам на 19.03. За сега нямаме промяна .
мога ли да отговоря без да съм котанка?
Това е Арнауткьой. Много за Арнауткьой, каналите, шарените къщи и стълби,  и всичко останало могат да разкажат Ду и Мимиии, защото са обходили надлъж и нашир района.
И азРоже.
И Бебек,и Арнавуткьой,но не съм писала много.
Щото беше дъжд и студ.
Роже,май финала Цушауер битти?

# 591
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Всеки си гледа интересите. И работодателят е прав, защото можете да заразите всичките му служители

Реално не е прав, защото България НЕ е безопасна зона от вируса - тоест всеки може да се зарази навсякъде и по всяко време и без да ходи на място различно от дома и работата си. Пътуването до чужбина не означава задължително внасяне на вирус, който така или иначе вече го има в страната. А и съмнявам се въпросния работодател да е взел мерки да предпази служителите си и на работното им място - снабдил е маски, ръкавици, дезинфектант, еднократни материали за хранене и пиене, дезинфектиращи мокри кърпи и прочие...


Появи се информация, че музеите в Истанбул са затворени до второ нареждане, имайте го предвид.

# 592
  • София
  • Мнения: 1 841
И азРоже.
И Бебек,и Арнавуткьой,но не съм писала много.
Щото беше дъжд и студ.
Роже,май финала Цушауер битти?
Ехххх, Редеми, битти, евет- битти...Frowning1
Буйрун,  за Бебек и Арнауткьой разкажи на Сиско ханъмъм, Рожето и другите чоджуклар!
Лютфен ханъмефенди Редеми!

# 593
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Нашата агенция също не е отменила екскурзията,която е от 26-29.03-Александра травел,но моят шеф ми каза,че ако замина за Турция,след това трябва да изляза в 14 дневен платен отпуск.А от агенцията казват,че засега няма отмяна и няма да ми върнат парите.Не знам какво да правя Sad

Милиони хора са си платили за някакво пътуване по цял свят , не е само Истанбул и всички се чудят как да постъпят? И ние трябва да сме от 2 април за Истанбул и в Белек от 15 май и никакво решение няма  как да вземем сами отсега.То другия петък не се знае кое накъде ще е , камо ли след 2 месеца.И Емералд и ние засега гледаме бодряшки на нещата - все пак за 2 месеца в Китай отшумя , дето се вика , здрави да сме , ще поживеем ще видим. Вече има извънредно положение и долу горе е ясно накъде вървят нещата - мяза ми да си сложим по едно корито на балкона да има къде да се плицикаме и да гледаме света я през крив макарон , я в ютуб Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 594
  • Мнения: 2 293
Здравейте момичета и момчета.
И аз онзи ден се обаждах в ТА за да попитам какво се случва, но те ми отговориха, че няма отказали се от екскурзията, но ако има промяна ще се обадят по телефона да предупредят. За сега границата ни е затворена само за Италия и за натам всичко е отменено.

        Хубав ден на всички.

# 595
  • Russe, Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 152
Здравейте момичета и момчета.
И аз онзи ден се обаждах в ТА за да попитам какво се случва, но те ми отговориха, че няма отказали се от екскурзията, но ако има промяна ще се обадят по телефона да предупредят. За сега границата ни е затворена само за Италия и за натам всичко е отменено.

        Хубав ден на всички.

Същото ни отговори и нашата ТА и отказва да ни върне парите, можело да ги закържи за по-късен етап. Ние твързо и категорично заявихме, че се отказваме!

# 596
  • Мнения: 2 293
Здравейте момичета и момчета.
И аз онзи ден се обаждах в ТА за да попитам какво се случва, но те ми отговориха, че няма отказали се от екскурзията, но ако има промяна ще се обадят по телефона да предупредят. За сега границата ни е затворена само за Италия и за натам всичко е отменено.

        Хубав ден на всички.

Същото ни отговори и нашата ТА и отказва да ни върне парите, можело да ги закържи за по-късен етап. Ние твързо и категорично заявихме, че се отказваме!

Ние сме дали само капаро за екскурзията и мисля, че и на нас няма да ни ги върнат, но ще прежаля тези пари, важното е ние да сме здрави, пък Истанбул все ще си е там и когато стане възможно за пътуване - тогава.


Гледам Народното събрание - да видим какво ще решат.

# 597
  • Мнения: 18 558
Решено е извънредно положение. Училища и градини затварят. Много ми е интересно как ще се гледат децата,като сме на работа.  Но тези мерки са необходими. Според мен трябва да не ходими и на работа. Изобщо никъде
 Но това няма да стане за съжаление.
Не знам какво да мисля. Ситуацията е сериозна.

# 598
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Не са го решили още. Сега го дъвчат. Всички трябва да се изкажат, да се гласува... Дано поне после кажат какви конкретно са мерките.
При това положение, струва ми се, пътуванията тотално отпадат, поне засега. Надявам се всички да постъпим отговорно.
Като гледам, Турция също ще вземе сериозни мерки, без да чакат сериозно увеличение на случаите.
Отложиха началото на туристическия сезон, затвориха училища и университети, ако се потвърди и това за музеите...

# 599
  • Мнения: 18 558
Понеже четох,че е обявено. Но излиза,че не е. Да говорят по същество. То е ясно,че в Истанбул няма да се ходи...най-вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт