Пазаруване от Aliexpress.com 58

  • 34 406
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 093
Може по погрешка да са я дали на някой друг. Веднъж записах 5 номера някъде на пратки, а те ми дадоха пакет с подобни числа. Видях блока и че не е за мен и я върнах, дадоха си моята. Голяма е вероятността според мен да са объркали и някой да я е взел.

# 76
  • Мнения: 69 163
Оня ден си взех пратка...питам къде да се подпиша-никъде. Как си ги отчитат...не знам. Явно врътват те някакъв подпис. Опира до съвестта на пощальона май..дали ще ти я предаде или ще си я свие за себе си.

# 77
  • Мнения: X
На мен ми се е случвало да ми дадат грешна пратка, отворих я вкъщи видях, че не е моята и на другия ден отидох и я върнах.
Когато двете жени търсеха пратката ми, едната каза на другата " Ами ще я плащаш", но не чух тя какво я е питала.. Но аз ако сгреша ще си призная, ще се извиня и ще си платя каквото трябва и другия път ще внимавам повече, защото това им е работата. А не да ми казват "Взела сте си я", все едно съм малоумна.

Едит:
Опитвам се да проследя пратката си в сайта на бг пощи, но ми дава че няма такава пратка
LAODD1016226209YQ използвам тракинг номера от Али

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 12:49 от Анонимен

# 78
  • Мнения: 2 396
Оня ден си взех пратка...питам къде да се подпиша-никъде. Как си ги отчитат...не знам. Явно врътват те някакъв подпис. Опира до съвестта на пощальона май..дали ще ти я предаде или ще си я свие за себе си.
Има два вида пратки. За едните се иска подпис за другите не.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 292
Имам пратка с погрешна тракинг информация. Пратката е тръгнала две седмици преди поръчката ми и вече е пристигнала в Италия.
Случвало ли ви се е това?
Самоцитирам се. За тази пратка получих мейл от али, че е получена. Сега трябва да потвърдя, което аз не мога да направя, защото не е истина. Пратката е в Италия и всъщност не е моята. Писах на магазина, но не са прочели съобщението. Трябва ли сега да отворя диспут? Иначе излиза, че съм получила пратката, не съм потвърдила и след 1 месец (примерно) отварям диспут за неполучена пратка.

Едит: Страницата на магазина не съществува вече. Явно е измама.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 13:29 от Luna*

# 80
  • Мнения: 69 163
Такава неотчетност само в бгпощите може да има явно.

# 81
  • Мнения: 43
Здравейте,
пиша с въпрос ако някой е имал подобен проблем. Поръчвамм редовно от Али, днес отидох да взема пратка, която има тракинг номер, дори смс получих, че е пристигнала в пощата. Казаха ми, че съм я била взела вече, нямало я. Казах им, че не съм, но те твърдят че я няма, можело да съм си объркала тел. номер в което няма логика, щом съм получила смс.. и всякакви други тъпотии. Казах им, че тракинг номера, който съм получила в смс отговаря на пратката, която чакам. Пощенския код на офиса е същия. Питах ги щом съм получила смс значи някой я е маркирал от вашия офис, че е пристигнала и пратката е приета. Те ме гледаха тъпо и ми казаха да си напиша номера на едно листче и щели да ми се обадят ако имат време да я търсят?! Ясно ми е, че никой няма да ми се обади, но искам да попитам как мога да си получа сумата обратно от тях. Не искам да отварям диспут на продавача, при положение, че пратката е дошла в бг. А преди месеци бях поръчала от същия продавач пак гел лакове, но без да искам бях маркирала в Али, че пратката е получена и така и не си я получих от бг пощи. А ми се е случвало още един път така да маркирам едни панделки за Коледа, че съм ги получила и след време като дойдоха  в бг ми пратиха смс и си ги взех от пощата. Но мисля, че някой си е харесал гел лакове и си ги прибира. Държаха се супер арогантно и искам да видя как мога да си потърся правата. Благодаря

Щом имате реален тракинг номер, тоест проследим, просто пуснете жалба /може и по email/ , опишете случая. Препоръчаните пратки се предават срещу подпис и ЕГН....

# 82
  • Мнения: 43
Имам пратка с погрешна тракинг информация. Пратката е тръгнала две седмици преди поръчката ми и вече е пристигнала в Италия.
Случвало ли ви се е това?
Самоцитирам се. За тази пратка получих мейл от али, че е получена. Сега трябва да потвърдя, което аз не мога да направя, защото не е истина. Пратката е в Италия и всъщност не е моята. Писах на магазина, но не са прочели съобщението. Трябва ли сега да отворя диспут? Иначе излиза, че съм получила пратката, не съм потвърдила и след 1 месец (примерно) отварям диспут за неполучена пратка.

Едит: Страницата на магазина не съществува вече. Явно е измама.

Ако можете, отворете диспут. Ако не можете, обжалвайте транзакцията чрез Вашата банка...

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 714

Щом имате реален тракинг номер, тоест проследим, просто пуснете жалба /може и по email/ , опишете случая. Препоръчаните пратки се предават срещу подпис и ЕГН....

https://www.bgpost.bg/bg/13

# 84
  • Мнения: 69 163
Пише че подателят е този който има право да иска справка и прави рекламация. В линка.

В случая на дамата с НЕполучената пратка става дума за друго. Нека си пусне ЖАЛБА тя! Не справка. И не рекламация.

# 85
  • Мнения: 4 287
Здравейте, отказах два чифта бански понеже доста се забавиха с изпращането, минаха около 10 дни поне вече, а продавачите нито ми отговарят на съобщенията, нито канселират и те поръчката, че да си получа парите. Какво да правя?

# 86
  • Мнения: 43
Здравейте, отказах два чифта бански понеже доста се забавиха с изпращането, минаха около 10 дни поне вече, а продавачите нито ми отговарят на съобщенията, нито канселират и те поръчката, че да си получа парите. Какво да правя?

Ще чакате, друг вариант няма. В Китай почивката им е удължена заради коронавируса до 18 февруари....

# 87
  • Мнения: 70
Здравейте, отказах два чифта бански понеже доста се забавиха с изпращането, минаха около 10 дни поне вече, а продавачите нито ми отговарят на съобщенията, нито канселират и те поръчката, че да си получа парите. Какво да правя?
Набелязала съм си няколко нещо, но просто в момента да се поръчва е излишно, при условие, че поръчките ще тръгнат най-рано след 20ти. Парите ще ти ги върнат евентуално след тази дата стига почивката да не бъде удължена. В момента всичко зависи от развитието на вируса.

# 88
  • Мнения: 5 051
Поръчах някои неща с платена доставка за 14-28дни.сега влизам и виждам, че поръчките ми имат 59 дни срок докато бъдат приключено Flushed Какво става, защо е така, при положение, че си платих за бърза доставка No Mouth

# 89
  • Варна
  • Мнения: 631
Поръчах някои неща с платена доставка за 14-28дни.сега влизам и виждам, че поръчките ми имат 59 дни срок докато бъдат приключено Flushed Какво става, защо е така, при положение, че си платих за бърза доставка No Mouth
Китайците не работят заради вируса, засега до 18.02. По-назад е коментирано.
Като се има предвид, че от към 20.01 почиват, сигурно до март месец ще изпращат натрупани поръчки.

Общи условия

Активация на акаунт