👶 Юнски мами на бъдещи мъничета, обменят опит за техните ритничета! 2020! - 🌞 Тема 7

  • 20 461
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 145
Здравейте, изчела съм всички мнения, и мога да кажа, че ви "познавам".Simple Smile На 31 съм, очаквам момиченце, с термин 17.06. Имам си батко на 8 и половина. Не съм записвала час за ФМ, тъй като се следя при Тошева в Пентаграм, /София , която всеки път ме гледа на такава апаратура и обяснява подробно за развитието на органите. Минах фетална ехокардиография миналата седмица в болница Надежда при Маринов, останах доволна, ще направя и вторичен преглед в 26 седмица като стана. За покупките, малко съм суеверна, само набелязвам основните неща, без които първите дни след раждането няма да мога и в момента, в който родя, мъжът ми и близките ми ще отидат да ги купят, след това аз ще пазарувам лично, но преди да съм родила нищо няма да купувам. Следя ви обаче с интерес и  трупам опит от вашите покупки. С баткото ползвах комплекта бутилки на Авент, пластмасовите, чиито биберони са с много близка форма до майчината гърда, много съм доволна и ще си купя пак от тях. В последствие купувах и други марки от интерес и за проба, но той не ги искаше. Някой написа, да не се пести от столче и матрак, абсолютно съм съгласна, само добавям и качествената козметика. Това ми е топ три за скъпи покупки, всичко останало ще е каквото ми сърце хареса на външен вид. Количките пък ги харесвам на външен вид почти всички, не бих инвестирала кой знае какви средства, тъй като от годинка минахме с баткото на триколка, някак си не ми оправдава средствата скъпата количка. За тези от вас, които писаха за бяло течение, най-хубавия съвет, който получих от лекарката е да сменя козметиката си с бебешка. Купих си нежен, измивен гел на Hipp, много съм доволна, от сега нататък само това ще ползвам и след като родя. Дълго стана представянето, извинете. Та така, радвам се, че има такава група, която е положително насочена, и в която се споделят тези така важни и радостни трепети! Blue HeartGift Heart

# 676
  • Мнения: 584
И аз като Криси намерих намалени сутиени (един спортен за 3лв, две бюстиета за 6лв и другите ми не са намалени, но струваха нещо от сорта на 35лв за два сутиена) точно в Мол Сердика. Като се прибрах и пресметнах отстъпката изписана на касовата бележка направо заподскачах от радост - платихме 140лв., а отстъпката е 280лв.! 🤗

Точно това не ми хареса на бодитата в Лидл, че са с копчета само отдолу, а аз искам в началото да си улесня живота и да наблегна на тези с копченца отстрани.

АниБанани, извинявай! Чак сега се сетих какво ми писа за количката 😂 И мен ме е хванал този бейби брейн и това е! Ние гледахме количките в магазина който е представител на Stokke за България и ни казаха, че ще ни направят отстъпка, която не е никак малка (10 или 15%), а никъде в чужбинските сайтове не съм виждала намалена Stokke Trailz, освен в техния си сайт, но все са изчерпани наличностите (явно пускат по малко бройки).

И на мен вече не ми стават дънките които си бях купила в началото 😂 Официално съм +7 кг. и не знам откъде дойдоха като не съм си променила много начина на хранене 😬 Надявам се до края да не за повече от 15 качените килограми, но както Кайлин каза - К'от тако'а, важното е ние и бебенцата ни да сме здрави! Сега започнах да си купувам панталоните и клиновете М размер, защото с S ми стягат на коремчето, но поне с роклите още се прибирам в S 😊

# 677
  • Мнения: X
Здравейте, и аз имам същите опасения за закопчаването на зимното яке, въпреки че моето коремче си има своите настроения - един ден го има, друг ден го няма Grinning Та все още не съм решила дали да си търся ново яке.
Тая зима за сега е мека и ще гледам, че изобщо не ми се иска да влагам пари в яке, което ще нося само месец примерно.

Адриа, добре дошла сред нас! Лек остатък от бременността! Simple Smile

# 678
  • Мнения: 298
Аз също имам опасения за закопчаването на зимното ми яке. Струва ми се, че след месец няма да мога да се закопчавам.
Вие какъв размер смятате да си вземете за да изкара до края на сезона - с един или два размера по-голям трябва да е?

Adria добре дошла и леко бременеене. 🙂💐

За бодитата - аз също мисля да накупя повече със странично закопчаване, заради удобството. Миналата седмица бях купила от H&M комплект бодита със закопчаване отдолу и якичка тип поло и се чудя дали ще е лесно пъхането на главичката през яката, че нещо тесничко ми се вижда там.

Това е моделчето:

# 679
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз миналия път ей така мислих и купих доста с предно закопчаване и 1-2 с дупка (като тия от асда).
Ами нямах проблем с тях и после дори малко съжалих че търсих само с копчета, защото не бяха много масови и бяха бая скъпи Simple Smile

Но наскоро в ave room видях ето това:



Макар и 20+лв е много симпатично хахах Simple Smile

# 680
  • Мнения: 132
Brayda, купих такова комплектче он-лайн много е сладурско 100 % памук е. За мен си заслужава.

# 681
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
И аз да се отчета с покупките от Лидл. Взех си клин, два чифта дънки и блуза. Това ще е за мен . Друго мисля да не си вземам.
Направих и първата покупка за бебетата - шапчици Heart Eyes
Моята ФМ е в сряда и вече нямам търпение да ги видя и да затвърдим половете.
Иначе ММ се занимава с мебели и вчера цял ден мислехме проекти за нашата стая (ще си имам тоалетка и гооооляма библиотека, за която винаги съм си мечтала Heart Eyes) и за детската. Креватчета ще купим, защото са по-особени с тези нива и люлеещи механизми, но гардероба ще си е по наш проект. Не мисля да претрупвам детската с мебели, та засега ще е това + още един шкаф от нашата спалня.

# 682
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Якето и моето скоро може да не става, но предвид зимата няма да търся друго. То тия дни ходя с пролетното даже. Може би ако бях на работа все още щях да помисля, но като съм си в нас, дори да застудее не ме притеснява.

 Пламъче Аз не съм слагала в количката протектор, но слагах в началото непромукаема еднократна подложка. (Да си призная не винаги) Те ми бяха много удобни дори за повивалника, ако го обличам на спалнята, за консултации. На матрака имах протектор. Като се замисля обаче сме нямали фалове нито в количката, нито в леглото.

Отидохме пак до лидл (хубаво че ни е наблизо 😁) да върна клинове и една рокля, и взех от хавлийките, за които Ommm писа. Не бях им обърнала внимание. Явно са от по-старо зареждане и са изкарали каквото е останало, щото едно че ги няма в брошурата, и като бройки при нас бяха 7-8.

Wigzi Ето чаршафите. Гледам, че пише 120-140/60-70, което значи че ще стават и за 2та размера матраци. Аз ги взех за 120/60.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 14:08 от christiana_

# 683
  • Мнения: 145
Аз също имам опасения за закопчаването на зимното ми яке. Струва ми се, че след месец няма да мога да се закопчавам.
Вие какъв размер смятате да си вземете за да изкара до края на сезона - с един или два размера по-голям трябва да е?

Adria добре дошла и леко бременеене. 🙂💐

За бодитата - аз също мисля да накупя повече със странично закопчаване, заради удобството. Миналата седмица бях купила от H&M комплект бодита със закопчаване отдолу и якичка тип поло и се чудя дали ще е лесно пъхането на главичката през яката, че нещо тесничко ми се вижда там.

Това е моделчето:


Добре заварила, и аз мислех за якето, може и по-скоро да спрем да ги закопчаваме. Четох, че от тук насетне матката нараства горе-долу с по 1 см на седмица. Имайки предвид меката зима, аз смятам да изкарам с това ми яке, дори и разкопчано, като ще купя няколко красиви шала като аксесоар, да покриват коремчето, плюс това имам доста туники, дебели и не смятам, че ще ми е студено. Не ми се дават пари за връхна дреха, която няма да нося после. Вариант са и дългите жилетки, имам две от предишната бременност, универсален размер, нося си ги и без да съм бременна. Simple Smile

# 684
  • Мнения: 955
Аз до лидл не стигнах, днес ме мързи, та ме боли. Аз от HM си взех наскоро 2 чифта дънки и 2 клина, така че не ми е и зор. Те пак ще пуснат 100 процента след някой друг месец. Други ден съм на преглед нааай-накрая. Мисля да си пусна някои витамини да видим как са, но за б12 и за д, трябва ли на гладно?

# 685
  • Мнения: 921
Не, витамините не са на гладно. И аз мисля пак да ги пускам, ще говоря с АГ-то като се видим.
Хематоложката ме накара ТСХ да пускам, бишо задължително всяко тримесечие да се изследва 🤔 Някоя пускала ли е?

# 686
  • София
  • Мнения: 441
Кайлин, Мисля, че и витамините ми бяха казали, че е хубаво да са на гладно, ама можеш да питаш в съответната лаборатория.

Иначе аз пускам ТСХ на всеки 30 дни. Дрийм, Щом ти е казала по-добре си пусни.
Кандиларов имат ваучер от Грабо за ТСХ за 9лв, доста е изгодно.

# 687
  • Мнения: 632
Привет,мами! Simple Smile
И ние ще отскочи до Лидъл в четвъртък като ходим на ФМ. Бях се насочила именно към ходитатя,но щом казвате,че нямат копчета отгоре...ще видя на място .Но със сигурност ще вземем вече нещо за бебето ,именно от там,защото сме големи фенове на дрехите им като качество.
За мен не знам дали ще си купувам нещо.

Вчера бяхме на разходка,на пикник,изкарахме си страхотно. Simple Smile Бебенцето ми си има режим на ритане ,най-съм доволна,че поне за сега нощем си ме оставя да спя и става активно сутрин чак към 7,когато се будя за работа,по-обяд и вечер преди да легнем.Ако е така и като се роди ще е идеалното бебе хаха Simple Smile

Една приятелка ми подари страхотна дантелена блузка за бременни и един ленен панталон.За съжаление панталона не ми стана,макар,че изглеждаше голям,но тя милата е доста слабичка .Ще и го върна,пък дано послужи на друга бъдеща мама Simple Smile

# 688
  • Мнения: 921
Пуснах го ТСХ-то още като бях при нея за коментар на изследвания. ТСХ-то ми беше 1.87, което е супер.
Да ви кажа момичета, колкото по-малко лекарства се тъпча (в момента нищичко не взимам), толкова по-нормални са нещата

# 689
  • Мнения: 346
Момичета здравейте , има намаления в waikiki много хубави неща има разпродажба днес минах та си накупих някои неща , да ви попитам как сте с кръвното ?

Общи условия

Активация на акаунт