Някой пил ли е антидепресанти?

  • 102 775
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 697
Таис, нормално е да се обезвериш след като си положила не малко усилия и резултат няма.

Имай предвид обаче това, че обикновено коренът на фобиите, образно казано, е много дълбок и навлиза по-скоро в психичното безсъзнателно. При всеки човек причинността на фобиите е различна, разбира се, но в най-общия случай, аз смятам, че особено приложима при този тип нарушения е психоанализата. Тя обаче е дълга, продължителна, следователно скъпа, а и много малко специалисти в България са обучени да я практикуват. Психоанализата е вид индивидуална терапия.
Според мен проблемът при теб може да се търси първо в това, че вероятно не си попаднала на терапевта, с който да изградите пълноценен доверителен контакт (това не зависи пряко от компетентността и цената на консултацията) и/или подходът на психотерапия не е бил адекватен. Индивидуалната терапия може да е различен тип - поведенческа, когнитивно-поведенческа, логотерапия, психоанализа. Пак повтарям, че смятам психоанализата за най-адекватна в общия случай при фобиите. Не знам каква терапия сте провеждали. Хипнозата и холотропното дишане (може да имаш предвид други дихателни техники, но холотропното е "модерно" напоследък) не са особено приложими, защото те седират (т.е. успокояват и отпускат), но не решават дълбинния проблем.
Лекарството, доколкото този тип лекарства също седират, а не отстраняват причината, няма как да решат проблема. Истинското лечение е в запознаването с безсъзнателното на пациента, което е болезнен за самия него процес, но ефективен и работещ Peace За него обаче е нужно и търпение, а аз забелязвам, че повечето хора търсят бързи решения. Уви, в психичното здраве бързите решения не са за препоръчване.

Надявам се да съм ти била от помощ и се извинявам за писанието ми тип "лекция", но ми се искаше да внеса малко яснота Rolling Eyes

# 61
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ти благодаря, би ли ми препоръчала специалист?

# 62
  • Мнения: 212
Има ли някой който пие Серопрам или друг антидепресант от няколко години да кажем... Мислите ли да го спирате или така ще си карате с години с хапчетата. Намаляте ли дозата или я държите на едно ниво...

# 63
  • Мнения: 3 423
Аз съм пила Феварин предписан ми за паническо растройство,с негова помощ и воля се справих надявам се завинаги! "Страничните"ефекти от него ми бяха,че се чувствах прекрасно! Но не значи,че препоръчвам на някой-това е индивидуална схема на лечение и се предписва само от лекар Peace

# 64
  • Мнения: 1 029
Има ли някой който пие Серопрам или друг антидепресант от няколко години да кажем... Мислите ли да го спирате или така ще си карате с години с хапчетата. Намаляте ли дозата или я държите на едно ниво...

аз пия Сероксат(20мг) от година.От половин година съм на половин хапче и скоро смятам да ги спра напълно.Чувствам се добре, не съм имала проблеми, странични ефекти и тн.Надявам се да няма проблеми и по време ,и след спирането Praynig

# 65
Здравейте, незнам дали все още се чете тази тема, но аз пия Сероксат от 2 години, и съм го спирада няколко пъти да около месец-два. Когато се започне нямавръщане назад. Лекарят ми каза, че трябва да го пия поне 5 год за да се  избегне рецидив на болеста, а някои хора живеят вечно с ХАпчето. Наистина когато го пия сйм добре, но за две год съм качила 20 кг. неусетно, а и честно казано не ми личът. Имам предвид, че ми стават старите дрехи, които съм носила тогава , но килограмите са си факт. Друг страничен ефект при мен нямат. Замисляла съм се много пъти да го сменя, но ме е страх от това през , което трябва да премина отново.

# 66
  • Мнения: 22 036
През 2006 г. получих ПА и постепенно развих тревожно разстройство. Тогава ми изписаха сероксат и ривотрил, като аз пиех само сероксата в минимални количества. Имаше ефект докато го пиех - 6 месеца и после още около година, но качих доста килограми, които в момента с кански усилия съм свалила. В момента обаче си се боря сама с нови атаки, които са почти ежедневни, а не ми се ще да почвам хапчета. Тръгнах на когнитивно поведенческа терапия, а от другата седмица ще започна хомеопатия и есенциите на Бах. Психологът ме съветва да взема ципралекс, но ме е страх че пак ще надебелея, а и не съм фен на химията. Лошото е, че имам много проблеми, които нямат решение и трябва да си живея с тях, а това не помага на състоянието ми. Ще пиша какъв е ефекта от хомеопатията.
Ако някой има опит с ципралекс ще съм благодарна ако го сподели, защото ако другото не помогне ще се предам на химията.

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
При мен мина повече от година откакто спрях Серопрама. Килограмите ми са същите, каквито бяха преди да започна лечението. Ефектът продължава още... Вероятно на всеки организъм се отразява различно (а и моят проблем явно е бил по-слабо изразен).

# 68
  • СТАРА ЗАГОРА
  • Мнения: 21
мисля, че съм бременна, трябва ли да спра веднага deanxita, аз имах проблем-учестен пулс и затова ми беше предписан.

# 69
  • Мнения: 503
Говори с лекар. Нали се пие по схема, сигурно така се и спира.

# 70
  • Мнения: 4 586
През 2006 г. получих ПА ...
Какво е съкращението ПА?

# 71
  • Мнения: 2 697
Паническа атака Hug

# 72
  • Мнения: 162
 е доста по слаб от това което си пила ти и няма да качваш килограми от него... а и зависи най-вече от това какво ще ядеш (по мазното ядене- се трупа повече)..  мои познат пи ципралекс 3 години- докато беше на него- никакви проблеми(може би само лек световъртеж-но тои маи не е от него) но като го спря и след 3 месеца отново започна да получава паническо разтроиство- в момента е започнал пак ципралекса от 2 дни, но и сега го пие със страх... за колко време ще се премахне паническия страх сега?

# 73
Здравейте! Страшно много искам някой да ми помогне.
От две и половина години ходя по - мъките с моя съпруг, обиколила съм светилата на психиатрията в София, Пловдив...., но все още не може да се измъкне напълно от депресията. Пил е най - малко 20 вида антидепресанти, но той е от тези 20 - 30 %, които не им помагат антидепресантите. Не вярва на никаква акупунктура, иглотерапия...../ на нищо  вече/ и  се чудя какво да правя. Когато пропадне в дупката  да не си покрай него, щом го поотпусне малко разсъждава по съвсем коренно различен начин, но казва че постоянно му е смачкано, подтиснато, неможе да усеща пълноценно това което се случва покрай него.... Ужас.
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!!! ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ КАКВО ДА ПРАВЯ.
БЛАГОДАРЯ.

# 74
  • Linz
  • Мнения: 11 619
kiki 73, защо не вярва на акупунктура, иглотерапия...? Мисля, че трябва да намериш начин да го убедиш, че има нетрадиционни методи, които помагат много и дори с тях се спасяват хора. Според мен проблемът му е в начина на мислене. С психолог или психоаналитик консултиралили сте се?
При всички случай мисля, че нетрадиционната медицина може да помогне. Но само след като той се пребори с предразсъдъците си Peace

Общи условия

Активация на акаунт