Коя е любимата ти рецепта за бърза супа?

  • 9 450
  • 290
  •   1
Отговори
# 135
  • Deutschland
  • Мнения: 5 421
Супа със сьомга, картофена крем супа, пилешка супа и леща. Това са ми фаворитите

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 259
Крем-супа от тиквичка и картоф със скилидка чесън и масло.

# 137
  • Мнения: 2 666
Спаначена крем супа

# 138
  • София
  • Мнения: 179
Любимата супа вкъщи е картофената крем супа: 1 кг. картофи, 1гл. лук, 2 моркова, продуктите се сваряват след това се добавя прясно мляко, масло и малко сол всичко се пасира, пожелание добавяме крутони и поръсваме със сиренце, вкусотия Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 12:01 от geveze

# 139
  • Мнения: 184
Обожавам супи, а любимата ми е крем супа от печени червени чушки.

(Оригиналната рецепта е с картофи, но не винаги ги добавям - става и без тях.
Лук, чесън и морков се нарязват на дребно и се запържват в малко масло. Чушките (десетина) се нарязват на едро, един картоф - също, и се добавят към вече запържените в масло лук, чесън и морков.  След като запържа и чушките, и картофите, постепенно добавям 3/4-1 литър вода, сол, чер пипер, кориандър. За обичащите люто - доволно количество люти чушки.
След като картофът е готов, супата се пасира. Отнема се от котлона, и още гореща, в нея се слага една лъжица заквасена сметана.
Обикновено поднасям с настъргано сирене, магданоз.
Много вкусна е и с крутони).

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Любима супа вкъщи е крем супа от зеленчуци. Поднасям я с натрошено отгоре сирене, черен пипер и крутони.

# 141
  • Мнения: 679
Любима ми е зеленчуковата крем супа-слагам картофки, моркови, тиквичка, лук, чушка, Сварявам зеленчуците и след това пасирам с масълце и мляко.

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 259
А също и супа от лапад със зелен лук, гьозум и застройка от яйца и кисело мляко.

# 143
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Любимата супа на моят син:Фалшива пилешка супа.Нарязвам картофите на кубчета и ги слагам в тенджера с вода,като прибавям клонка чубрица.Когато картофите омекнат,се слага парче масло и се маха чубрицата.След това се застройва с яйце и кисело мляко.Поднася се крутончета.

# 144
  • Мнения: 140
Рецептата за зеленчукова крем-супа за мен е най-бърза.
Сварявам картофи,моркови,праз+ щипка сол.
После ги пасирам ,слагам масло и прясно мляко . По желание може крутончета да се добавят. Бон апети!

# 145
  • Мнения: 452
Любимата ни супа е картофена крем супа със сирена - бяло, синьо, топено.

# 146
  • Мнения: 427
Любимата ни бърза супа е картофена крем-супа. Варя картофи, моркови, лук, добавям и зеленчуков бульон. Накрая добавям прясно мляко и масло. Към нея сервирам и домашно приготвени крутони.

# 147
  • Мнения: 629
Всички крем супи са ми любими, напоследък тази от тиква ми е фаворит.

# 148
  • София
  • Мнения: 295
Любимата на сина ми е супа от коприва. Винаги имам замразена, набрана лично от мен. Една глава лук, пакетче коприва, фиде, сол, накрая яйце, което се пресича, малко прясно мляко и масло. Другата любима и бърза е крем супа от тиква, от коята също имам настъргана и замразена. Пакетче тиква, 1-2 картофа за повече плътност, праз или кромид, джинджифил, сол. Пасирам, добавям прясно мляко или сметана. Сервирам с крутони.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 08:01 от andy06

# 149
  • Мнения: 79
Вкусна картофена супа.  Става бързо и е много вкусна.  Необходими продукти :Лук,  морков, картофи,  фиде и подправки! Слагаш водата на котлона, след това лука и моркова, нарязани на дребно. Добавяш картофите и подправките и 5 минути преди да махнеш от котлона добавяш фидето.

Общи условия

Активация на акаунт