Отговори
# 735
  • Мнения: 28 047
Привет!

Ира, чудя се дали по пощата е изпратила писмото Laughing Нито е изгоряло, нито е залято с боя Но по - интересното е, че страхът ѝ от реакцията на Йълмаз е по - голям от страха за живота му - "Нека това изпитание вече свърши. Намери някакъв път, Йълмаз. Нека бъдем заедно. Нека съдбата повече не ни разделя." Първо изгони Йълмаз, сега го моли да намери "някакъв път", за да са заедно, сякаш не знае, че този път минава през смъртта на Демир. И не се сеща, че жертвата може да е Йълмаз.
Много неща в сериала ми омръзнаха - с повторенията на едни и същи ситуации. Йълмаз отново хукна да стреля по Демир, Фекели отново го спира с тялото си. Идеята, че Демир ще трови Зюлейха в затвора е по - глупава и от поредното писмо. Бехидже като убийца и кулминацията с димката - евтин екшън...
Харесаха ми Демир и Юзюм, боя на Хатип, изгорената лента. Също и идеята Зюлейха най - после да свърши нещо полезно - ограмотяване на съкилийнички.

Рейтингът при липса на конкуренция.


Скрит текст:




# 736
  • Мнения: 3 246
Здравейте Flowers Blossom
Съгласна съм с вас за серията и аз също мисля, че и монтажът и съдържанието са такива поради ситуацията с вируса. Имали са заснети сцени и са искали да има серия, защото както знаем, всички са по къщите си, няма конкуренти, рейтингите ще са високи и при не толкова добре изпипан епизод. Чудя се, дали имат още серии. Ще видим. В Адана става топло рано - климатът не е много влажен, защото са не са на брега точно, а се твърди, че вирусът не вирее в сух и топъл климат. Може да започнат снимки в началото на май, евентуално, с по-големи меки за сигурност. Това са си мои измишльотини, обаче...просто си мисля.
Съгласна съм и за писмото на Зюлейха. Много ми е странно това, честно казано. Първо, тя отпраща Йълмаз с много точни думи за своето искрено желание, а после пише трогателно писмо в този дух - отказва се от любовта, заради децата си и възможността да бъде до тях. Съветва Йълмаз да потърси утеха в Керем Али. Как така изведнъж, тя се сеща, че иска друго и пише на Йълмаз различни неща - първо истината за Аднан, а после и Йълмаз да намерел начин да бъдат заедно и съдбата да не ги разделя?! Къде остава Керем Али тук; ами Мюжгян също е налична, а Демир? 1.Такова искане не се пише в писмо, според мен...а се обсъжда на четири очи с другия човек. Ето, виждаме, че писмото попада в друг човек и може би ще бъде причина за насилие или много големи проблеми; 2. Нали Зюлейха вече предприе мерки по повод на Аднан...ако Демир се държал лошо с него: каза на Саббахатин да каже истината и помоли Хюнкяр да се намеси и да вземе детето при някакъв проблем. Дори тези две молби си противоречат, защото при случай на хипотетично неглижиране на Аднан от Демир, ще се намесят независимо двама човека - и Хюнкяр и Саббахатин и така ще се "сблъскат" инетреси и реакции. И сега трета ситуация - писмо до Йълмаз. Какво е накарало Зюлейха да промени мнението си за цялата ситуация: за ролята на Йълмаз в живота й и за истината за Аднан - ще видим. Ще стане каша, защото тя ще очаква реакция от Йълмаз, а той отново няма да е получил писмото. Как ли ще попадне то в Мюжгян?! Да видим, дали ще имаме втори фрагман Simple Smile
Хубав ден! Flowers Seedling

# 737
  • Мнения: 2 503
Лууу 🥰 ,
Ира, чудя се дали по пощата е изпратила писмото Laughing Нито е изгоряло, нито е залято с боя.” 😀😀😀👍
Мда, ситуацията е вече комична, отколкото трагична.
Напълно споделям написаното от теб. Две, три важни сцени от целия епизод... И наистина в Чукурова правосъдието е направо бомба. Отровиха Зюлейха- Демир ще е, а ни доказателства, ни нищо... Добре се усетиха, че Демир няма как да отрови всички жени, иначе имаше вероятност да навести съкилийниците, както при случая с Дженго... 🥴😀
Благодаря за рейтинга! 🌺

Дана 🥰 ,
Асболютно!
Зюлейха е толкова непоследователна в действията си, че кашата, в която е сега, в голяма степен тя си я направи. Веднъж не застана след едно свое решение и да го следва постоянно. Единственото, в което е постоянна, е Йълмаз да разбере за Аднан, ама само на думи. Действията й- никакъв синхрон...

Момичета,
Питате се къде остават Демир и Мюжгян в писмото на Зюлейха. Амии тя беше готова да се справи с пречката Демир,но... знаете. Simple Smile)

Бъдете здрави! 💕
💜

# 738
  • Мнения: 5 429
НОВА ТЕМА би било добре да се направи.

Сабина Панчева‎
до
 ЛЮБИМИ СЕРИАЛИ С ПРЕВОД

2 часа ·

Мурат Юналмъш сподели нова снимка, направена в Чанаккале. Снимането на сериала ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ В ЧУКУРОВА е спряно за неопределено време заради коронавируса.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 18:43 от tigasa1

# 739
  • Мнения: 3 634
Здравейте, момичета! Animal Bee
Докато пиша, всичко сте обсъдили.
Благодаря за обясненията от снощи, за превода, за коментарите, за рейтинга, за това, че заедно се вълнуваме!
И пак сме изписали темата, то е ясно, че и да няма сериал, ние пак ще си пишем...
Докато чакаме превода да дам и аз своя принос в гаданията, наричани нежно „разсъждения“. Smile
Опитвам се да разбера какво са имали предвид с  хаштага „ще живеем заедно“.
Както и в предишния еп. продължават да ни показват какво става в двете семейства: Йълмаз – Мюжгян и Зюлейха – Демир, а заедно с това и развитието на отношенията между Зюлейха и Йълмаз. И в двете семейства децата играят много важна роля, а също и крайните играчи Хюнкяр и Фекели.

Йълмаз се отказа от развода, съгласи се „да живеят заедно“ в Истанбул, детето е най-важното нещо на света за него - „моята душа“, а Мюжгян ще бъде само майка на сина му. Фекели сам предложи и подкрепя тази идея. Това продължи до момента, когато Йълмаз разбра, че „Демир“ е отровил Зюлейха, и той и обеща, че „ще умрат заедно“, а Фекели едва го сдържа да не извърши наистина убийство. Така в рамките на два епизода Йълмаз изминава движение в много голям диапазон: от решение да не остави никога повече Зюлейха до започване на нов живот далече от нея с Мюжгян, а после пак отново...Мюжгян обаче не се задоволи с отредената и роля на майка, тя иска сърцето на Йълмаз, което той уж и беше дал в самото начало. Какво е опитът за убийство на Зюлейха със спринцовка: друг път към сърцето на Йълмаз или отмъщение и на кого – не знам как Мюжгян разбира тези свои постъпки. Но след писмото, с което стават съвсем ясни намеренията на Зюлейха и за Мюжгян не остава никаква надежда нито за сърцето, нито за ролята на майка дори, тя се реши на смърт за Зюлейха или поредно самоубийство за Мюжгян, по-вероятно за мен - второто. Смятом и сега, че отказът от развод беше грешка на Йълмаз, поредна след самия брак с Мюжгян, която създава следваща илюзия, последвана от ново разочарование и ескалация на чувствата в Мюжгян. Йълмаз отново не следва сърцето си, той е напълно наясно, че обича  Зюлейха, а да бъдат заедно с Мюжгян само като майка и баща на Керем Али е лоша идея по принцип, която Йълмаз следва още от времето на неслучилото се бягство. Ако се беше развел с Мюжгян, щеше да има повече свобода за действие, писмото на Зюлейха нямаше да бъде спряно и може би щеше да си спести следващи проблеми с Мюжгян, които винаги го отклоняват от Зюлейха.


 
В Яман има два прочита на „ще живеем заедно“: Хюнкяр поддържа Зюлейха и иска съединението и с децата; иска Демир да върне децата обратно и го обвинява, че не мисли за тях като ги разделя с майка им и баба им. Така Хюнкяр застана срещу Демир и той отделечи децата не само от Зюлейха, но от Хюнкяр и от конака. Заведе ги още по-далече, от когато и да е досега. Демир е изцяло против „ще живеем заедно“, защото двамата със Зюлейха и досега живееха така, но Демир разбра, че той е живял в една голяма лъжа.  Той казва, че майката на децата му е умряла, не иска да бъде споменавано нейното име и твърди, че мисли единствено за децата. Обвинява Хюнкяр, че децата са навън и и каза, че там, където са, се грижат по-добре за тях.
Докъде ще стигне Демир със своето различно поведение от това на Йълмаз към Мюжгян, още не знаем. Обвинението към него, че той е отровил Зюлейха, го заведе при прокурора. Демир трябва да е оттеглил иска си, иначе не знам кой би могъл да освободи Зюлейха. Ако той е направил това, то е вероятно, за да спрат да го обвиняват, че той е отровил Зюлейха и да я предпази от следваща такава опасност.


 
   

Най-интересното в този епизод беше това, което прави Зюлейха. Не мога да кажа, че я разбирам напълно, но ето така ми изглеждат нещата. Зюлейха следва единствено любовта си към Йълмаз. Демир преживя нейните изстрели и тя не успя да каже на Йълмаз, че Аднан е негов син. Сега разбра, че Демир е отвел децата някъде и се е решила да напише писмото. В това писмо тя потвърждава чувствата си към Йълмаз, което направи и при срещата с него, когато му каза да не идва повече. Декларирането на чувствата е много важно, защото те са фонът, на който истината ще стигне до Йълмаз. Вече стана ясно, че Зюлейха е променила своето предишно решение, когато каза на Йълмаз да не идва повече, сега той трябва да разбере за Аднан и да търси път за „живот заедно“. Едно изречение от писмото, може би дава обяснение защо Зюлейха съобщава на Йълмаз за Аднан и в същото време поверява Аднан на Хюнкяр и я моли да се грижи за него, тъй като Демир не го обичал. Изречението, за което става дума:
„...Ти трябва да разбереш истината, каквото и да е наказанието за мен.“
https://vk.com/cukurova_mavi?z=video-135783830_456240959%2F52d74 … l_wall_-135783830
Това ме кара да разсъждавам така: с отстраняването на Зюлейха от децата и нейното задържане в затвора Демир пренатегна обстановката; следващата стъпка би била развод, при който децата остават завинаги при него. При това положение за Зюлейха, която и в този краен момент върви само по пътя на любовта към Йълмаз, няма друг ход. Зюлейха знае какво чака Демир, но тя не може да му го даде. Зюлейха трябва най-накрая да каже за детето и е намерила отново начина писмо. В него тя не само съобщава на Йълмаз, че детето е от него, но го уверява, че иска да бъдат заедно. Това е много важно. Но едновременно тя издава своите страхове: че когато истината стигне до Йълмаз, е възможно той да не я приеме, а за Зюлейха ще има последици. Затова тя се презастрахова при Хюнкяр. Тъй като писмото вече е изпратено, Аднан ще остане при Хюнкяр и нейните грижи, но само в случай, че Йълмаз не го е приел и за Зюлейха има последици: смърт или оставане в затвора. Зюлейха не се обръща към Демир, защото тя разбира много добре какво той иска – той и го каза, когато не можа да я застреля в гората. Но Зюлейха не иска да му даде любовта си, в този последен момент тя все още е свързана с любов единствено с Йълмаз. Хюнкяр знае намеренията на Зюлейха да каже за детето на Йълмаз. Тя наблюдава и какво става в семейството на Мюжгян и Йълмаз, знае, че там нещата не вървят, а Йълмаз тя виждаше непрекъснато при Зюлейха в затвора. Затова тя не е трудно да разбере, че молбата на Зюлейха към нея е резервен вариант и Хюнкяр знае защо това е така и защо Зюлейха отлага толкова време казването на истината пред Йълмаз: Зюлейха се страхува, защото тя самата е ангажирана в това детето на Йълмаз да е дете на Демир и защото няма доказателства. Моето обяснение за унищожаването на филма е свръзано тъкмо с това: Хюнкяр унищожава свидетелство за интимна връзка между Зюлейха и Йълмаз, каквато е била и тази, когато детето е било създадено. Хюнкяр ще се грижи и за Зюлейха, и за детето, но, поне така в момента разсъждавам, тя ще отрича, че Аднан е дете на Йълмаз. Ако за Демир този филм беше доказателство за изневяра, за Зюлейха той може да послужи за доказване на близост между двамата, продължаваща и днес. Затова Хюнкяр не иска този филм да съществува.

               




 
                 

# 740
  • Мнения: 28 047
Ваня, да, филмът можеше да послужи за доказателство и на двете страни - на Демир - за изневяра, на Зюлейха - за връзка с Йълмаз и бащинство. Но и без филм, Хюнкар би трябвало да помни, че сама разказа на Фекели чие дете е Аднан. Ако по - нататък стигнат до съд, Фекели едва ли ще замълчи, въпреки че се закле. Ще ядоса Йълмаз. Мисля, че филмът само би навредил на Зюлейха - заради изневярата няма да ѝ дадат децата.

Интересно къде ще живее тя като излезе от затвора и защо срещата е в гората.

# 741
  • Мнения: 3 408
Добър вечер! Simple Smile
Аз снощи гледах само картинки и не смея да се изказвам кой, как и защо. Но се обаждам, защото вече няколко пъти чета, че Йълмаз ще реагира много бурно на това, че Зюлейха е крила от него за бащинството на Аднан. Според мен, няма да реагира така. Съдя по това, как реагира, когато узна, че Зюлейха го е лъгала, че не го обича. И в съда извика на Демир, че бракът му е насилие над нея. За мен е близко до ума, че щом знае, че Зюлейха е била подложена на насилие в брака си, ще разбере и мотива й да не му казва за Аднан. А и има поне двама странични човека, които знаят истината. Ако реагира агресивно, то ще е към Демир.
Що се отнася до писмото във фрагмана, то вероятно си има обяснение. Ако отпращането на Йълмаз беше продиктувано от надеждата, че изчезването на Йълмаз ще омилостиви Демир и той ще й върне срещите с децата й, то призивът в писмото си мисля, че има за основание загубата на тая надежда. Възможно е да е научила и нещо друго... Thinking

# 742
  • Мнения: 5 429
Цитат
А и има поне двама странични човека, които знаят истината.
Себахатин, Фекели, Гюлтен, Мюжгян, Бехидже, /Хюнкяр, Демир/. Все от някой храст заека ще изскочи.

# 743
  • София
  • Мнения: 6 287
НОВА ТЕМА би било добре да се направи.

И да се мине 50-та страница не е фатално.
НО, имай предвид, че не всеки е под карантина и си стои вкъщи.
На някои хора им се налага да работят дори повече и отпреди.

Ето новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1198572.new#new

# 744
  • Мнения: 1 058
Дана,
Използвах ги, защото исках условно да определя едните като добри, а другите като лоши. Не знам дали употребата им е правилна, но в сутрешния прилив на писане, ми дойде така. Grinning За мен и едните, и другите притежават и добро, и лошо, както и всички ние.  Наистина точно това ми виждане е първоизточникът на всичките ми мисли относно героите.
С интерес прочетох поста ти, макар да се различава от моето виждане и го уважавам. Все пак всеки пречупва през своята собствена призма.

Аз мисля, че Демир не вярва Зюлейха и Йълмаз да са имали физическа близост. За него това, че тя отиде при Йълмаз да му каже какво се случва е предателство, независимо дали е имала физическа близост или не. Аз мисля по същия начин, предателство е, да. Не мисля, че Демир щеше чак толкова да избухне, ако Зюлейха го беше попитала. Но тя въобще не се замисли над това, а веднага хукна към любимия си. Обича го, разбирам я. Но когато си решила да станеш жена на друг и дадеш детето си на друг мъж,за да спасиш любимия си, честния, почтения човек  следва този път. Първоначално го следваше, особено когато разбра за смъртта на Йълмаз. Ето това най- много ме подразни у Зюлейха. Тогава не мислеше за бягство, не мислеше дори да каже на Демир за Аднан. Защото какво щеше да прави сама с бебе на ръце. Затова в по- горни постове съм писала, че на Зюлейха по едно време й беше угодна опеката на Яманови. Едва след като видя Йълмаз и дойде смелост и каза истината на Демир, че те двамата са били мъж и жена.След това  тя започна хем да следва този път, хем престава да го следва, ако ситуацията позволява. Ту казва на Демир, че ще го заобича, ту му казва, че единствената й любов е Йълмаз. Тя се люшка между едното и другото като по този начин тя оказва влияние и на Демир, и на Йълмаз. Не е толкова лесно да си играеш с другите. Ако Зюлейха беше разказал всичко на Йълмаз и работеха заедно за любовта си, щях да ги подкрпя фенски Grinning, защото така тя е  константна в действията си, в целите си. Йълмаз също като нея се лъкатушкаше между нея и Мюжгян и какво стана- едната я остави на средата на пътя, за да бъде с родния си син, а другата сега взе бебето и изчезна. Не обвинявам само Йълмаз за това, но по- голямата вина е неговата. Мое мнение, разбира се.

Дано напускането на Мелике е само слух. Не ми се ще героинята й да си тръгне по такъв начин.
И добре, че пуснаха песента от влака снощи, че толкова я харесвам и за пореден път и се насладих.

До после!



 Едно е когато си решила да станеш жена на друг и друго е ,когато друг решава заради теб.....чета ви не мога да ви разбера....наистина ....

Общи условия

Активация на акаунт