Всичко за перманентния грим на вежди, устни и очи – 7

  • 56 361
  • 747
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 222
Не задържаш пигмент. Помисли за микропигментация.

Когато прекалено много е рязано на едно място и клетките спират да задържат боята😁 Имах картинка на примера но не я намирам в папката със скрийншотове

# 106
  • Мнения: 5 832
Момичета,колко точно е нормално да изчезне пигмента,докато се белят веждите?При мен е много ....
Скрит текст:
Това е страшно много. Може да губиш пигмент ако кожата е мазна и в такъв случай микроблейдингът не е за теб, трябва ти микропигментация. Ако са ти правени от човек, който прави и микропигментация, по-добре да ти направи ретуша с тази техника. Иначе рискуваш да платиш за нещо, което изчезва, отделно неприятното усещане да ти дерат кожата напразно. Може и от техниката да е, от пигмента също, но лошото е, че това е такъв тип процедура, при която рекламации заради загубен пигмент не се приемат. Ще ти изкарат от 100 кладенеца вода, че причината е в кожата, в неправилното им поддържане през заздравителния процес и прочие. Отделно ако е рязано много на едно място става по-дълбока рана, която след като се обели маха целия пигмент.

# 107
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 521
Зависи от козметичката и колко държи на името си. Моята, тъй като ми гарантира че ще стане, а не стана, ми направи пудра вежди безплатно. Предните се белеха точно по същия начин.
Скоро трябва да направя ретуш, защото вече сивеят. Поне не са червени като на повечето, но все пак... Лошото на пудра метода е, че ако нямаш свои си гъсти вежди, няма начин да изглеждат естествено. Сега обмислям омбре, някой ако знае някаква нова техника, да казва.

# 108
  • Мнения: X
Зависи от козметичката и колко държи на името си. Моята, тъй като ми гарантира че ще стане, а не стана, ми направи пудра вежди безплатно. Предните се белеха точно по същия начин.
Скоро трябва да направя ретуш, защото вече сивеят. Поне не са червени като на повечето, но все пак... Лошото на пудра метода е, че ако нямаш свои си гъсти вежди, няма начин да изглеждат естествено. Сега обмислям омбре, някой ако знае някаква нова техника, да казва.
Каква е разликата между пудра и омбре? Мислех, че са едно и също. Аз след неуспешен опит с микроблейдинг (писах назад проблем с формата) сега съм 10 дни с пудра тъмно кафяв, след обелването поизсветля, но е по-добре от микроблейдинга. Но аз си имам вежди иска просто по "гримирани" да изглеждат Simple Smile. На процедурата жената спомена, че пудрата била по-добре като техника, от микроблейдинга в дългосрочен план (много повторения) оставали белези, някой знае ли нещо такова?

# 109
  • Мнения: 1 796
Зависи от козметичката и колко държи на името си. Моята, тъй като ми гарантира че ще стане, а не стана, ми направи пудра вежди безплатно. Предните се белеха точно по същия начин.
Скоро трябва да направя ретуш, защото вече сивеят. Поне не са червени като на повечето, но все пак... Лошото на пудра метода е, че ако нямаш свои си гъсти вежди, няма начин да изглеждат естествено. Сега обмислям омбре, някой ако знае някаква нова техника, да казва.
Ondine, проучвала ли си комбинираната техника ombre powder + phi? Аз съм се спряла на нея за моята процедура през април, предвид много мазната ми кожа. Правят се омбре пудра вежди и в началото на веждите се рисуват отделни косъмчета.

# 110
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 521
Покажи една снимка? За косъмчетата, рисувани с машина коментирахме с моята, че са лоша идея и после пигментът се разлива, става грозно. Но това беше преди година - свидетели сме как бързо се променят техниките, козметиците постоянно са на курсове и обучения, така че те самите си сменят мнението.

Пинки, пудра веждите могат да бъдат със и без омбре ефект. Моите ги направихме без, плътни.

# 111
  • Мнения: X
OnDiNe_ Ясно като моите значи, но май така ми харесват повече, само ще трябва на ретуша малко по-тъмен цвят май.

# 112
  • Мнения: 1 796
Покажи една снимка? За косъмчетата, рисувани с машина коментирахме с моята, че са лоша идея и после пигментът се разлива, става грозно. Но това беше преди година - свидетели сме как бързо се променят техниките, козметиците постоянно са на курсове и обучения, така че те самите си сменят мнението.

Аз от тази снимка харесах комбинираната техника, макар че тук са само пудра + рисуване в началото на веждата, без омбре.

# 113
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 521
Сега погледнах, на новата техника й казват combre - комбинирано омбре. Тези на твоята снимка ми се струва, че са правени и с уред за микроблейдинг - много са фини линиите. Аз харесах тези, защото са много подобни на моите. Само че съм чернокоса и съответно моите са тъмни, ще станат и по-тъмни след ретуша - хващат окото, така да се каже. Доминират на лицето,коети едва ли може да се промени.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 12:42 от OnDiNe_

# 114
  • USA
  • Мнения: 7 341
Коя машина?
Моите са правени с нещо като писалка с метални ръбци,които "дерат" кожата и рисуват.За тази машина ли става въпрос?Не съм мн запозната с техники и стилове,за първи път правих микроблейдинг пред декември.

А вие доокрасявате ли/дооформяте веждите с молив?
Моят цвят е dark brown,само черното е по-тъмен като пигмент.Естествена блондинка съм и въпреки това по-тъмни вежди ми отиват повече.Пробно върху кожата тествахме с light brown,но цвета се губеше.ю
Там,където си слагам мигли,има едно момиче с най-най-хубавите вежди,които някога съм виждала.Всичко им е пипано,обаче е така успешно направено,че просто я гледаш в лицето и виждаш само перфектните й вежди,рисувани линийка по линийка,никъде не прелива.Ходила специално в Лос Андежелес при някаква известна,където вип-овете си правят веждите.И устните там си е правила,при някаква специалистка(сочни и без бучки).

# 115
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 521
"Машината" е подобна на тези за татуировки, както и машинния метод е познат като "микропигментация". Това е различен метод от микроблейдинга - с дупчене и вкарване на пигмент в средния слой на кожата, а не с дращене и мазане. Казват им още "пудра вежди/powder brows - не се рисуват косъмчета. Има възможност за омбре/преливащ ефект или такъв на точки, какъвто е показала Кристъл. Оказаха се изключително подходящи за хора като мен, чиято кожа не задържа пигмент. Аз бях първата в темата с неуспешен микроблейдинг - беше останала една блеееда следа, след като се обелиха. А се белеха точно като на Селинка - накрая не остана нищо.

Аз лично много повече харесвам "естествените" вежди с дращещия уред, косъмче по косъмче, но нямам избор.

Микроблейдинг издържа между половин и една година, микропигментация - между 1 и 3 години.

Руса коса и тъмни вежди харесвам от Game of Thrones насам Simple Smile - преди това беше табу, но е много красиво, особено пък на чернооки и по-матови мацки. В последните години е модерно.

# 116
  • Мнения: 222
Коя машина?
Моите са правени с нещо като писалка с метални ръбци,които "дерат" кожата и рисуват.За тази машина ли става въпрос?Не съм мн запозната с техники и стилове,за първи път правих микроблейдинг пред декември.

А вие доокрасявате ли/дооформяте веждите с молив?
Моят цвят е dark brown,само черното е по-тъмен като пигмент.Естествена блондинка съм и въпреки това по-тъмни вежди ми отиват повече.Пробно върху кожата тествахме с light brown,но цвета се губеше.ю
Там,където си слагам мигли,има едно момиче с най-най-хубавите вежди,които някога съм виждала.Всичко им е пипано,обаче е така успешно направено,че просто я гледаш в лицето и виждаш само перфектните й вежди,рисувани линийка по линийка,никъде не прелива.Ходила специално в Лос Андежелес при някаква известна,където вип-овете си правят веждите.И устните там си е правила,при някаква специалистка(сочни и без бучки).

Понеже скоро пак трябва да си правя микроблейдинг и ги минавам с молив задължително.
А как и на мен ми се иска да си правя всичко извън България 😭 тук ни вежди ни устни имат общо с резултатите извън бг 😒едвам намирам специалисти за всичко и пак не е точно същото... За филъри в устните пътувам до Пловдив а за лице до София. За вежди ходя до Варна. Живея в Бургас в момента. 😂😂

# 117
  • USA
  • Мнения: 7 341
И на мен ми казаха 1г "гаранция",след това пак ще подновя.Засега са минали 3м,разлика няма,но и наскоро правих ретуш.Иначе моята кожа и тя мазнее в областа на челото.

Aма те и тук(Щатите) са пишмян специалистки,особено за подстригване и боядисване наистина са "отбий номера".Сульо и пульо си изкарва тепия и се нарича фризьор,колорист..не знам си какво...Същото е и с момичетата,които слагат миглите.Наложи ми се да сменя моята първоначална,защото миглите ми изпадваха още на 1-вата седмица.Wtf right?! Преди това пък ходих при едни японки,и там вземат пари,а услугата през пръсти.

Има доста кадърни кадри,но пък държат високи цени или са все в райони на ЛА,НЙ,Сан Фран.Има една голяма специалистка за филъри в Маями(че вмомента ми е най близко),всички американски ИГ бръмчалки от източния бряг ходят при нея(това е инфо от моята приятелка,която работи ИГ) и с нея викаме Хайде и ние заминаваме.
Ако стандартна цена за филъри Жуведерм/Джуведерм е да речем $800 за 1мл,онази иска $1800 и е резервирана с месеци напред.На нас ни казаха да чакаме 2м за среща.Отказахме се.

Много се отклоних от темата,но идеята ми е,че некадърници има много,особено тук,където цените на козметичните услуги са смехотворно завишени.
Аз например в Бг бих се доверила и на фризьори и на доказани имена за филъри - Денкова и клиниката й,Каляшева.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 22:04 от Adoralova

# 118
  • Мнения: 1 846
Здравейте, някой да е правил перманентен грим на устни?

# 119
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, какво обезболяващо слагат при микроблейдинг? Крем ли е или инжектират? Имам записан час за края на месеца, но тези дни се замислих, че по принцип съм алергична към обезболяващи ( аналгин, аулин..).

Общи условия

Активация на акаунт