Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 180
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36
Здравейте, нашата сватба ще бъде на 11.09.2020. Ще бъде малка сватба ,около 50 души.
Ресторант : Principi Di Piemonte
DJ : Злати Петров
Фотограф: Антоанета Александрова
Украсата и тортата ще бъдат осигурени от ресторанта. И вече сме ги подбрали.
Украса за колата няма да имаме.
Покани : By the Love ( не сме поръчали още ,само сме се спрели на тях).
Подаръци за гостите : AliExpress ( някой в предишната тема беше споменал ключовете - отварачки, точно тях ще вземем и ние)
Планът ми за роклята е да обиколя и да премеря различни кройки, видове, но да си я поръчам от JJ house. Ако, разбира се,не взема да се влюбя безумно много в някоя, но предвид цените им,силно се съмнявам,че ще се случи.
За букета ще се доверя на две девойки от квартална цветарница,на които съм редовен клиент.
Грим - нямам още
Прическа - близка приятелка.

Арка също няма да имаме, ще има цветя само по масите. Украсата ще бъде rustic style.
Следващите стъпки са поканите и роклята!

Здравейте Simple Smile И аз се присъединявам към вас, датата ни е 12.06.2020 Simple Smile

Тъй като прочетох, че paneva89 мисли да поръча нейната рокля от JJsHouse, исках да дам моя фийдбек. Поръчах роклята си от там, без да съм ходила на проби никъде преди това - единствено разгледах какво има по сайтовете на българските бутици, но нито като визия, нито като цена ми допаднаха опциите. Реших да рискувам, тъй като знам точно какъв тип рокля искам и ми седи добре (дължина до коляното, с ръкави до лактите, тясна в кръста, после разширяваща се, стил 60те години на миналия век). Останах доволна като цяло - въведох размерите си, роклята няма нужда от никаква поправка от шивач, пристигна бързо - за 3 седмици. Изглежда по абсолютно същия начин, както на снимката на сайта. Имах доста въпроси, на които customer service ми отговаряше бързо и изчерпателно. Роклята е много красива. С тюл и бродерии е - има конци тук-таме, на някои места бродериите и тюлът е можело да се изрежат по-добре, по-детайлно да се пипне, а и бродериите не са висок клас, но всичко това е нормално предвид ниската цена. Като краен продукт е задоволителна и естетически е супер, като изработка и бродерия има какво да се желае, но това се компенсира от цената и спестяването на обикалянето по магазините. А и в БГ подобен модел рокли въобще не съм срещала... JJsHouse изпращат с DHL до България, което е добре - можеш да си сигурен, че ще си получиш пратката (за разлика от работата с Български Пощи...). Имайте предвид, че тъй като роклята пристига от Китай, ще мине през митниците, и ще се дължат допълнителни митнически данъци (20% oт стойността на стоката) и такси (варират, не са в голям размер) - DHL могат да поемат работата ои освобождаването на пратката вместо вас, и аз нямах никакъв проблем с тях, бяха бързи, точни, и изчерпателни. Правят го безплатно, но се заплаща магазинаж за всеки ден от 3тия ден нататък (след пристигането на пратката в БГ, докато се оправят документите за митническото освобождаване, се трупат дни), заплащат се и такси, ако се възползваш от това те да ти издадат номер EORI от агенция Митници (бих посъветвала, ако някоя от вас се спре на този вариант с роклята, да отиде сама до агенция Митници преди още роклята да е пристигнала в БГ - издаването на този номер е лесно и бързо, става за няколко минути, но така се спестява една излишна такса, както и допълнителни разходи за магазинаж, тъй като ако DHL правят това вместо вас, процедурата от нема 3-5 дни, а иначе става веднага...). Ако някой се интересува от още подробности, може да ми пише. DHL искат набор от документи, за да задвижат нещата (нотариално заверено пълномощно, копие на лична карта, скрийншотове на поръчката, описание на продукта, банково извлечение, и т.н.), така че си има досадни занимавки покрай това и плащането на митническите данъци и такси, но не е мега тегаво, заслужава си Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 20:46 от Clementine89

# 76
  • София
  • Мнения: 385
Записвам се в новата тема с поръчана рокля от Китай 😁
На етап ресторант сме. За съжаление Щастливеца ни разочароваха, че не можем да имаме DJ и сега се колебаем между Petru's и Arena di Serdica. Целта ни е тази седмица да резервираме. Някой да има впечатления от Arena di Serdica?

# 77
  • Мнения: 7
Може ли някоя от вас да даде идея за локация за сватбени снимки, по възможност близо до София?
Иска ми се да не е нещо централно, за да избягаме от шумотевицата и многото любопитни хора, а и да се получат хубави снимки. Simple Smile

Ритуалът ни ще е в залата в Красно село и тъй като хванахме последния свободен час за деня, нямаме много време слег него, затова решихме да изнесем фотосесията преди това. Тъкмо и да имаме достатъчно време, а и да не изнервяме гостите с чакане до момента на вечерята. Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 381
Бях на сватба в залата в Красно село, много ми хареса. Голяма, просторна зала, много красиво. Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 17
Привет на всички бъдещи прекрасни булки Blush
И аз ще се включа в булките на 2020, но малко се притеснявам, тъй като сега всичко ще започнем да организираме и най-вероятно няма да е с агенция и не знам дали ще се справим (леко се побърквам предварително хахах) Disappointed Relieved
Имам въпрос относно изнесените ритуали, дали всички са фиктивни и трябва преди това да се подпишеш в обреден дом или може всичко да стане на изнесения ритуал ?

Много ще съм благодарна на съдействие и повече информация Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 195
На територията на София всички изнесени са фиктивни.
С организацията ще се справите и без агенция да поема всичко, не се притеснявайте.

# 81
  • Мнения: 140
Привет на всички бъдещи прекрасни булки Blush
И аз ще се включа в булките на 2020, но малко се притеснявам, тъй като сега всичко ще започнем да организираме и най-вероятно няма да е с агенция и не знам дали ще се справим (леко се побърквам предварително хахах) Disappointed Relieved
Имам въпрос относно изнесените ритуали, дали всички са фиктивни и трябва преди това да се подпишеш в обреден дом или може всичко да стане на изнесения ритуал ?

Много ще съм благодарна на съдействие и повече информация Simple Smile

Не се притеснявай,ако имате концепция за сватбата ще се справите.
Въпреки,че всички ни казваха да започнем от търсенето на ресторант,ние първо избрахме дата. Отидохме до ритуалната зала и я запазихме. В нашият случай е петък и избора на ресторант беше лесен. Всички места до които изпратихме запитване ни отговаряха,че датата е свободна.
След това беше лесно - искахме дж и фотограф, които са имали ангажименти в ресторанта преди,така със сигурност познават мястото и за озвучаване, и за снимане. Попитахме управителя за препоръки и готово. На срещите си паснахме,напълно разбраха какво искаме,а и са професионалисти.
Относно въпроса за изнесените ритуали - да, всички са фиктивни. Трябва да подпишете в обредният дом,тъй като нямат право да изнасят книгата.
Clementine89 Благодаря ти за изчерпателната информация! Още повече се убедих,че това е правилният избор за мен. Можеш ли да ми изпратиш снимка на роклята? Ще ти изпратя имейл,ако е удобно.

# 82
  • Мнения: 37
Привет на всички бъдещи прекрасни булки Blush
И аз ще се включа в булките на 2020, но малко се притеснявам, тъй като сега всичко ще започнем да организираме и най-вероятно няма да е с агенция и не знам дали ще се справим (леко се побърквам предварително хахах) Disappointed Relieved
Имам въпрос относно изнесените ритуали, дали всички са фиктивни и трябва преди това да се подпишеш в обреден дом или може всичко да стане на изнесения ритуал ?

Много ще съм благодарна на съдействие и повече информация Simple Smile


Здравейте и от мен. Нашата сватба ще е на 11.07.2020. Почти сме готови с цялата организация, като всичко координираме ние двамата, главно аз Sweat Smile

За изнесените ритуали ми бяха казали, че има някаква възможност човек от друга община (Елин Пелин и други) да дойде на вашия ритуал и да ви ожени законно. Но тъй като ние се отказахме от този вариант и ще се женим в Костинброд, ще си бъде наистина реален ритуал и не съм разпитвала за подробности.

# 83
  • Мнения: 582
Ние ще ходим на дегустация за торта от Vanilla Kitchen. Все нещо не ми харесва на другите места. Според баща ми важно е да е вкусно, а че няма млечни продукти може и гостите да не разберат. Изпратила съм второ запитване като за цена на парче съм написала 5 лв. При 80 парчета, наем на стойка (сигурно ще искат пари) и някаква декорация... отиваме към 450-60лв.
Майка ми пък казва, че със сигурност ще имаме недоядени парчета торта, каквато и да поръчаме и затова нямало смисъл да даваме много пари. Разбира се, тъпа логика, но е факт, че няма да ми е приятно точно тортата да е недоядена. Grinning
Но пък не можем да поръчаме нещо, което не ни харесва само, защото може да остане на масата. Аз като гледам колко пари сега ще идат и за едни други неща по сватбата... то пък точно за тортата ли да се стискаме.

# 84
  • София
  • Мнения: 11 568
5.60 лв средна цена за парче, която си написала е даже ниска цена за сватбена торта. Аз под 4.5 за парче не съм получавала без украсата и това е при 50 парчета торта основна и останалите на пастички. Ние мислим да сме с Тита Кейкс, но искаме да им пробвам сватбените вкусове първо и зависи и с кетърингите какво ще се договорим.

# 85
  • Мнения: X
Ние ще ходим на дегустация за торта от Vanilla Kitchen. Все нещо не ми харесва на другите места. Според баща ми важно е да е вкусно, а че няма млечни продукти може и гостите да не разберат. Изпратила съм второ запитване като за цена на парче съм написала 5 лв. При 80 парчета, наем на стойка (сигурно ще искат пари) и някаква декорация... отиваме към 450-60лв.
Майка ми пък казва, че със сигурност ще имаме недоядени парчета торта, каквато и да поръчаме и затова нямало смисъл да даваме много пари. Разбира се, тъпа логика, но е факт, че няма да ми е приятно точно тортата да е недоядена. Grinning
Но пък не можем да поръчаме нещо, което не ни харесва само, защото може да остане на масата. Аз като гледам колко пари сега ще идат и за едни други неща по сватбата... то пък точно за тортата ли да се стискаме.

Точно по тази логика ние обмисляме тортата да е веднага след подписването заедно с коктейла. Бяхме на сватба, където тортата се сервира с кафе и шампанско и всичко се изяде. Според мен това е единственият начин да се оцени наистина сватбена торта без да остава по чиниите.

# 86
  • София
  • Мнения: 11 568
То каква е разликата дали тортата ще остане по чиниите или пържолите ще останат после, нали са на еднаква цена, всеки яде колкото му се яде. Няма как да не остане торта, защото хората имат различен вкус, едни не ядат с бял крем, други шоколадови, да не говорим и колко хора не ядат сладко, тестено или имат някаква непоносимост.

# 87
  • Мнения: 6 873
Какъв ще е десертът, ако тортата е след подписването?

# 88
  • Мнения: X
Какъв ще е десертът, ако тортата е след подписването?

Някакви дребни сладки, бонбони... Знам ли.
То каква е разликата дали тортата ще остане по чиниите или пържолите ще останат после, нали са на еднаква цена, всеки яде колкото му се яде. Няма как да не остане торта, защото хората имат различен вкус, едни не ядат с бял крем, други шоколадови, да не говорим и колко хора не ядат сладко, тестено или имат някаква непоносимост.


Аз съм огромна почитателка на тортите и за мен е велик момент, когато дойде време за десерта. Но обикновено съм толкова преяла от цялото четиристепенно меню, че тортата не ми доставя никакво удоволствие и накрая съжалявам, че не съм могла да й се насладя до край.
На последните две сватби, на които присъствах, не хапнах нищичко, за да си оставя място за торта.
Затова смятам, че в началото за мен се получава доста добре и хората ще могат да я оценят по достойнство.

Давам само идея, защото на мен това доста ми допада.

# 89
  • София
  • Мнения: 11 568
Да, разбира се, тя темата е точно за това. Всеки да си покаже неговото виждане. На мен лично ми допада със сладък бар при уелкъм дринка - малки десертчета, макарони и тн. Била съм на няколко сватби, на които имаше страхотни неща с уелкъм дринка, но и предполагам, че излиза доста скъпо, защото си имаше и торта накрая.

Общи условия

Активация на акаунт