Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 201
  • 722
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 876
Не можеш ли да потърсиш друг гримьор?
Че то сиурно гримът е по-евтин от пътя...

# 136
  • Мнения: 68
Не можеш ли да потърсиш друг гримьор?
Че то сиурно гримът е по-евтин от пътя...

Да в момента търся по-добра оферта. Наистина гримът е по-евтин от пътя: Грима 100лв, пътя 150 ..

Ще проверя и фризьора, в момента чакам оферта от Georgy Petkov salons (за 2 прически за мен и майка ми и транспорт), ще пиша за цените като върнат обаждане , ако някоя булка се интересува:)

# 137
  • София
  • Мнения: 11 570
Аз запазих час при Боряна Стефанова, официалният грим е 80 лв с идване намясто в рамките на София.

# 138
  • Мнения: 780
Аз запазих час при Боряна Стефанова, официалният грим е 80 лв с идване намясто в рамките на София.

Тя е доста добра!

# 139
  • Мнения: 1 195
Еее стига, за път повече, отколкото за грим. За 150лв ще отидеш до морето и ще се върнеш. Моята гримьорка взима 20 за път, което смятам е нормална цена.

# 140
  • Мнения: 582
А за прическа на място колко ли ще струва? И мислите ли, че ако към моята прическа добавим на майка ми, свеки и кумата, т.е. 4 прически ще направят някаква отстъпка? И също - булченската прическа по-висока цена ли е, защото е "булченска"?

# 141
  • Мнения: 6 876
По принцип май всичко е на по-висока цена, защото е булчинско.  Дори и на Боряна на сайта са обявени цени за абитуриенти - 60 лева, а цени за булки - 80 лева. Обяснявам си го с това, че на булка човек отделя повече време и евентуално гримът се прави по-издържлив.
Предполагам, че и за прическите ще е нещо подобно.
За отстъпка трябва да попиташ дали ще направят, но малко се съмнявам.
Аз ще си ходя в България през април и тогава ще говоря с фризьорката ми.

# 142
  • София
  • Мнения: 11 570
Доколкото знам разликата при Боряна за абитуриентки и булки е, защото първите ги прави в салона, а за вторите е включено и идване намясто. Поне така пише в сайта, че абитуриентки приема само в салона, предполагам, че са твърде много желаещите тогава и това е причината. Може би и за булки, които са на тези дати, да е по-сложно.

Не съм ходила никога при нея на грим, така че отзив не мога да дам, освен че запазването на час беше много лесно.
За правеното не прически за четири жени да кажа, че някои фризьори ще искат и асистент или трябва да започнете от много рано, защото 4 прическа отнемат време.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 15:28 от Niya-

# 143
  • Мнения: 1 195
Харесах си един салон близо до вкъщи- Keune concept. Някой има ли отзиви? Колежка ми каза, че ходят по домовете, но не знам плаща ли се транспорт.
Допадна ми и едно момиче във фейсбук, но пробната прическа е 80, основната е също 80 и 20 за път. Толкова за съжаление не мога да отделя. Иначе прави много хубави прически (извод от снимки).

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 112
Аз за грим избрах Anastasiya Benevreshka. При нея цената в салона е 60лв без мигли и 70лв с мигли,а на място при клиент 80лв без и 90лв с мигли.
За прическа все още се чудя. Ако може да споделите мнения за фризьори в София Simple Smile

# 145
  • Мнения: 68
Днес звъннах на Георги Петков, за мен и майка ми цената е 350 лв.

Малко се чудя каква е идеята гримът да е след прическата. Има ли някаква конкретна причина 🤨

# 146
  • Мнения: 1 195
Днес звъннах на Георги Петков, за мен и майка ми цената е 350 лв.

Малко се чудя каква е идеята гримът да е след прическата. Има ли някаква конкретна причина 🤨
Мисля, че основната идея грима да е след прическата е ако косата ще се мие. А и вероятно е по- лесно да се прави грим когато косата е фиксирана и няма да пречи някой заблуден косъм, който има собствено мнение.

# 147
  • Мнения: 582
Днес звъннах на Георги Петков, за мен и майка ми цената е 350 лв.

Малко се чудя каква е идеята гримът да е след прическата. Има ли някаква конкретна причина 🤨

Уау 350лв само за двама души Open Mouth

Аз да кажа, че няма да сме с Ванила Кичън. Нещо не ми допада отношението по телефона. Може да ви звучи тъпо, но за мен е важно да усещам позитивизъм или ако щеш поне някаква положителна енергия.
Писах имейл, в който ми отговориха нещо от сорта "Чудесно, ние много обичаме да правим сватбени торти. Можем да ви препоръчаме страхотни вкусове. Моля, позвънете ми на ...еди-си кой номер, за да се чуем".

Звъня аз, вдига ми жената (няма да споменавам име) с един такъв тон едва ли не защо ми се обаждаш. Аз разбирам, че моментът може да не е удобен и казвам "Върнахте ми мейл на запитването. Ако ви е удобно, бихте ли ми казали как се процедира с тейстинга на торти. Много ми е приятно да се запознаем, казвам се ...". При което тя "Аз не мога да помня имената на всички хора, ние сме много заети и имаме много клиенти, ма защо не ми пишете на мейл за тези неща". При, което аз съм тотално wtf и осъзнавам, че явно този мейл е просто копи-пейст и тя въобще не е наясно какво пише в него и че си е дала номера, за да ѝ се обадя.

После пак ѝ писах на мейл по-конкретно като казвам, че бюджетът ни е 5лв на парче. Звънна ми след няколко дни отново със същия тон да ми обясни, че бюджетът ми е много малък за качествена торта. И че тя няма как да направи компромис с качеството или да ми направи отстъпка освен 10%, която е стандартната, защото иначе ще работи на загуба, а това просто нямало как да стане, това го повтори сигурно 3 пъти. Искам да подчертая, че аз нито съм питала за отстъпка, нито съм захващала разговор за цената, нито нищо по тази тема и ако разговора не се беше развил така дори и при по-висока цена, можеше и да поръчаме от тях. След това "Ама вие какво против имате кексчета вместо парче торта??" Flushed Че кога съм казвала, че имам нещо против? Казах, че просто не искам кексче...
А да и това много ми хареса "А защо искате точно мини тортички?" - казвам "ЗАЩОТО ТАКА МИ ХАРЕСВА. Добре, а поне да ми нарежете предварително парчетата може ли? "
"Но защо да ви ги режем? Каква е причината да искате това?" Казвам - защото предпочитам да съм сигурна, че съм поръчала, платила и ще ми е доставен точен брой парчета. Не искам да оставям това на сервитьорите, защото съм виждала по сватби, че като ги режат едни са по-големи, други са по-малки (може би от бързината). При което чувам хихикане по телефона "Ама, какво, страх ви е, че някой ще си отреже за себе си ли? Не, не, не вярвам това да се случи. И как си го представяте, ще си отреже малко от едното,, малко от другото парче на гостите, така ли?...

И няма да продължавам. Не ме кефи. Опита се все пак да ми предложи няколко варианта в бюджета, но след цялостната кореспонденция не мисля да продължа. Няма нужда да се скача от радост, че ги търся за сватба, но като се има предвид отношението на всички останали, които ангажирах до сега около сватбата - това тук не е каквото искам. И не ме интересува дали ѝ е бил лош ден/седмица и т.н. Аз искам да ми се обърне внимание с усмивка и добър подход. Така се печелят клиенти. Като видя, че ми искат двойно на каквото съм предвидила - ако наистина мога да платя повече, ще го направя заради добрия подход. Тъй, че киселяци да си гледат работата.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 10:42 от usmvka

# 148
  • Мнения: X
Днес звъннах на Георги Петков, за мен и майка ми цената е 350 лв.

Малко се чудя каква е идеята гримът да е след прическата. Има ли някаква конкретна причина 🤨

Уау 350лв само за двама души Open Mouth

Аз да кажа, че няма да сме с Ванила Кичън. Нещо не ми допада отношението по телефона. Може да ви звучи тъпо, но за мен е важно да усещам позитивизъм или ако щеш поне някаква положителна енергия.
Писах имейл, в който ми отговориха нещо от сорта "Чудесно, ние много обичаме да правим сватбени торти. Можем да ви препоръчаме страхотни вкусове. Моля, позвънете ми на ...еди-си кой номер, за да се чуем".

Звъня аз, вдига ми жената (няма да споменавам име) с един такъв тон едва ли не защо ми се обаждаш. Аз разбирам, че моментът може да не е удобен и казвам "Върнахте ми мейл на запитването. Ако ви е удобно, бихте ли ми казали как се процедира с тейстинга на торти. Много ми е приятно да се запознаем, казвам се ...". При което тя "Аз не мога да помня имената на всички хора, ние сме много заети и имаме много клиенти, ма защо не ми пишете на мейл за тези неща". При, което аз съм тотално wtf и осъзнавам, че явно този мейл е просто копи-пейст и тя въобще не е наясно какво пише в него и че си е дала номера, за да ѝ се обадя.

После пак ѝ писах на мейл по-конкретно като казвам, че бюджетът ни е 5лв на парче. Звънна ми след няколко дни отново със същия тон да ми обясни, че бюджетът ми е много малък за качествена торта. И че тя няма как да направи компромис с качеството или да ми направи отстъпка освен 10%, която е стандартната, защото иначе ще работи на загуба, а това просто нямало как да стане, това го повтори сигурно 3 пъти. Искам да подчертая, че аз нито съм питала за отстъпка, нито съм захващала разговор за цената, нито нищо по тази тема и ако разговора не се беше развил така дори и при по-висока цена, можеше и да поръчаме от тях. След това "Ама вие какво против имате кексчета вместо парче торта??" Flushed Че кога съм казвала, че имам нещо против? Казах, че просто не искам кексче...
А да и това много ми хареса "А защо искате точно мини тортички?" - казвам "ЗАЩОТО ТАКА МИ ХАРЕСВА. Добре, а поне да ми нарежете предварително парчетата може ли? "
"Но защо да ви ги режем? Каква е причината да искате това?" Казвам - защото предпочитам да съм сигурна, че съм поръчала, платила и ще ми е доставен точен брой парчета. Не искам да оставям това на сервитьорите, защото съм виждала по сватби, че като ги режат едни са по-големи, други са по-малки (може би от бързината). При което чувам хихикане по телефона "Ама, какво, страх ви е, че някой ще си отреже за себе си ли? Не, не, не вярвам това да се случи. И как си го представяте, ще си отреже малко от едното,, малко от другото парче на гостите, така ли?...

И няма да продължавам. Не ме кефи. Опита се все пак да ми предложи няколко варианта в бюджета, но след цялостната кореспонденция не мисля да продължа. Няма нужда да се скача от радост, че ги търся за сватба, но като се има предвид отношението на всички останали, които ангажирах до сега около сватбата - това тук не е каквото искам. И не ме интересува дали ѝ е бил лош ден/седмица и т.н. Аз искам да ми се обърне внимание с усмивка и добър подход. Така се печелят клиенти. Като видя, че ми искат двойно на каквото съм предвидила - ако наистина мога да платя повече, ще го направя заради добрия подход. Тъй, че киселяци да си гледат работата.

Аз по същатапричина отписах Ресторант Лаура в НДК. Обадих се по телефона и отсреща отношението беше покъртително.

# 149
  • Мнения: 6 876
Усмивка, много неприятно.
Хич не ми звучи тъпо и смешно, че искаш да усещаш позитивизъм и добро отношение от хората. Аз искам същото. Клиент съм, отивам си с парите и добтрото отношение при всеки един подизпълнител. Учтива съм, мила съм, изслушвам хората. Искам същото - ни повече, ни по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт