Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 291
  • 722
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 143
А къде гледахте, ако е удобно да попитам? Нямам идея даже как да търся, хаха. В сладкарници или ФБ странички?

# 466
  • Мнения: 1 176
А къде гледахте, ако е удобно да попитам? Нямам идея даже как да търся, хаха. В сладкарници или ФБ странички?
Напиши в гугъл "сладки за сватба". На прима виста се сещам за 100 грама сладки и Сладкарска къща Аби. Сигурна съм, че ще излязат още варианти.

# 467
  • Мнения: 6 889
Аз попитах една сладкарка в града, от който съм, но се предлагат на доста места доколкото знам.

# 468
  • Мнения: 37
На последното изложение в София присъстваше жена, която се занимава с хореография. Предния ден случайно даже я намерих в интернет. Цената й е 160 (доколкото помня) за няколко урока, като има един преди сватбата безплатен.

Редактирам се, 180лв пакет за 5 урока, а  всеки следващ е по 30лв.

Juicy, Можеш ли да ми напишеш координатите на жената?

Аз съм съгласна за Хепи на св. Неделя, в центъра, близо до метро е.

# 469
  • Мнения: 1 382
Има ли някоя, която ще подарява на гостите нещо за хапване - меденки, бисквити, макарони? От къде поръчвате и как излиза като цена? Още се чудим за подаръци. Исках сукуленти, обаче не знам хората как ще си ги пренасят после, да не се изсипят по чанти и т.н. Отделно едва ли на мъжете ще им допадне...
Ние няма да имаме хореография. Иначе аз ходя на народни танци, а и част от гостите ни са от клуба, така че хора ще има.
Здравей, един от подаръците ще ми е меденка.
Поръчвала съм за много поводи от тази мацка: https://bg-bg.facebook.com/WithLoveEli
Изключително доволна съм! Прави уникални неща и цените са нормални. Simple Smile
Аз мисля 50 меденки и 50 сукуленти и всеки да си вземе какъвто подарък му хареса.
Мисля да не са по масите на гостите, а до къта за снимки някъде да се направи масичка с подаръците. Simple Smile

# 470
  • Мнения: 111
Привет и от мен,

В събота успяхме да поръчаме халките от Дуо, ще са готови началото на април. ММ няма търпение да си я носи ☺
Взехме и костюм от Монни, но риза, обувки и колан от други магазини за официални облекла, тъй като ММ не желаеше лачени обувки, а в Монни само това предлагаха. Папионката им струваше 75лв, ние взехме за 20лв 😂 така че техните 20% за цял сет може би  не са много адекватни. Остана ни втора риза, която поръчахме, защото нямаше неговия размер в наличност.

Отделно се занимаваме и с обзавеждане на нов апартамент и ппстоянно имаме задачи около него.

Мился да изработвам ппдаръците за гости сама, защото всичко, което харесвам е в ценови диапазон 4-6лв. А за мен тези подаръчета са малко безсмислени. Но както и да е. ММ държи да имаме.

Относно ергенско и моминско ще имаме, нямам си идея какви, разчитам изцяло на кумовете. И съм сигурна, че ще е готино и забавно.

Моята баба, жената, която ме е отгледала, ами откриха й тумор, и аз не знам на кой свят се намирам, тялом тук, духом някъде другаде, толкова отвеяна и разсеяна никога не съм била. ТаКа че, честно казано не ми е до никаква сватба.

# 471
  • Мнения: 6 889
Иванжелина, съжалявам за баба ти. За съжаление от личен опит знам, че никакви клишета и успокоителни думи не помагат в подобен момент. Желая ви благоприятно развитие на нещата в здравословен план.
Иначе и ние правим ремонт дистанционно, работим и двамата, аз пиша дипломна работа... Кашата е пълна.
Днес си писах с кумата за идеите ми за моминското парти. Събудих се някак вдъхновена.

# 472
  • Мнения: 37
Иванжелина, много съжалявам за баба ти и се надявам всичко да е наред! Моята баба също имаше, но с малко повече надежда, всичко се оправи и сега е здрава. Пожелавам този финал и на твоята баба с цялото си сърце! Heart Exl

# 473
  • Мнения: 111
Благодаря за положителните думи!

# 474
  • София
  • Мнения: 90
Иванжелина, думите на случайни хора в интернет едва ли имат тежест, но кураж и дано нещата да се развият в положителна посока!

Имам чувството че вече мога малко да отдъхна. Ама не прекалено. Сватбата е края на юни, обаче ще подписваме сега за да не сменям документи 2 пъти.
Да се оплача - не си е работа да се обикаля с дете, което е самостоятелно и инатливо и не иска да стига от точка А до точка Б. Всичко отнема поне час-два отгоре.
Но днес занесох документите в ритуалната зала. В последния момент се разбра че родителите ще могат да дойдат, та си платихме за ритуал и трябва да намеря някакви чаши до събота.
Днес като попълвах декларациите ме удари малко по-ясно че от събота ще съм с друга фамилия...

Малко повече оплакване е поста, но... следващия като станат поканите Grinning

# 475
  • Мнения: 270
Здравейте, идвам с един дълъг пост!
1. Рокля - в събота отидох до V Style на Пиротска, харесах си рокля, но корсета нещо не ми стоеше много добре, накараха ме да облека една бална рокля, почти същата, но с по-различен корсет, пасна ми и ми взеха мерки, срока за изработка е един месец. Много професионално отношение, обясняват и дават съвети. Цените са разумни.

2. Поканите си ги правихме сами, дизайна е на Photoshop, използвахме печатница CMYK , излезе ни 1,30 за брой разпечатването на перлен картон, на обикновен щеше да е 0,82(при 250бр...), восъка е от Амазон, печата от My 3D world, лентата от Фантазе (страница във фейсбук). Ако някоя иска по-подробна информация, ми пишете да не ви досаждам сега. Самите покани ни излязоха около 2лв/брой.
Скрит текст:

3. Подаръчетата за гостите ще са магнитчета, чиито картончета ще са поименни, така си спестяваме тейбъл картичките. 2.10 лв на бройка от http://svatba.stemacbg.com/.
Скрит текст:
4. За моминското съм харесала едни гривнички, които ще искам да ги ми ги направят с цветовете на сватбата, 3,50 лв/бр.
Скрит текст:
5. На сватбата мисля да съм с кецове и си харесах едни адидаски, малко е нестандартно, но са ми най-удобните обувки и след това като си ги нося ще са ми спомен. Simple Smile
Скрит текст:

Надявам се да съм била полезна, лек ден и до скоро Simple Smile

# 476
  • София
  • Мнения: 11 622
Нас започнаха да ни обземат едни притеснения относно медения месец с този корона вирус. Даже се чудим дали да не канселираме, ще изгубим 3000 лв, но иначе ще са доста повече. Дават ни 3 дни да решим, после ще е пълната сума.
По принцип ни е в САЩ пътуването и там няма проблеми и ако беше към днешна дата, веднага тръгвам, но дали след 2 месеца ще е така, прогнозите са за бум в цял свят. Не ми се иска меден месец с маски...

# 477
  • Мнения: 6 889
Малечка, разкошни покани! Аз ще се радвам на още информация, понеже ще ги правим ние.
Ния, много кофти с медения месец. Не знам какво да кажа...

# 478
  • Мнения: 1 382
Иванжелина, изпращам ти цялата си положителна енергия. Моята баба също е много болна.. Вчера ми каза, че няма да може да дочака сватбата ми и да не и се сърдя.. И направо ме разби. Та в едни такива моменти си мисля, колко е смешно да се ядосвам за роклята на кумата, за претенциите на шаферките и тн..

# 479
  • Мнения: 270
Welt, пратих ти лично.
Моята баба и дядо също няма да дойдат, което много ме натъжава, на бала едвам успяха да дойдат, но сега мислят, че ще ме излагат(?!?) и няма да издържат физически тържеството.

Общи условия

Активация на акаунт