Подготовка за малкия човек - тема 10

  • 37 096
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 863
Не мога да разбера защо при положение, че повечето бебешки легълца и кошарки са с размер 69х120 см, пликовете спални чаршафи са с размер 100х150 см? Не искам да купувам олекотена завивка, смятам я за ненужна, а и не виждам как ще се побира в малкото креватче, освен да се подгъва. Купих одеалце с размер 110х80 см, е няма такъв размер плик.
Вие какво купихте за завиване?

# 76
  • Мнения: 35 150
Моето дете е на 2 г и 4 м. И не се завива с нищо. В стаята е достатъчно топло. Като беше малък го завивах с одеалце или беше в тънко чувалче

# 77
  • Мнения: 3 758
Завивам само с тънко одеалце без никакви пликове и олекотени завивки.Дори бебка се отвива и спи и без одеалцето.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 455
Фен съм на спалните чували.

# 79
  • Мнения: 15 356
И аз ще взема,края на май ми е термина,летен спален чувал и памучно одеалце мисля е достатъчно,ако в стаята е 21-22°.

# 80
  • Мнения: 35 150
За юни и само одеалце е достатъчно.
Има понякога хубави чувалчета в Лидл

# 81
  • Мнения: 5 563
Аз в началото на май родих и само с одеалце. Лятото даже беше без. Спеше бос и по къс ромпър. Сега е с лятна олекотена завивка и ромпър отново, но с ританка долу.

# 82
  • Мнения: 15 356
На колко градуса спите лятото?Тъй или иначе ще следя да не я претоплям,макс 22 мисля е ок.

# 83
  • Мнения: 1 659
Родих лятото, завивах с пелена или тънко одеало. Когато човечето взе да мърда повече и да се отвива, около3-4 месец, купих чувалче и от тогава е с такова.

# 84
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
На колко градуса спите лятото?Тъй или иначе ще следя да не я претоплям,макс 22 мисля е ок.

Това значи ли, че ще ползвате климатик? В нашата спалня със сигурност е повече лятото.

# 85
  • Мнения: 15 356
На колко градуса спите лятото?Тъй или иначе ще следя да не я претоплям,макс 22 мисля е ок.

Това значи ли, че ще ползвате климатик? В нашата спалня със сигурност е повече лятото.
Ще ползваме,локацията не ни оставя избор.

# 86
  • Мнения: 5 563
На колко градуса спите лятото?Тъй или иначе ще следя да не я претоплям,макс 22 мисля е ок.

Ползвахме климатик, пускахме го в хола и охлаждаше и нашата спалня. Спяхме на 22-23 градуса горе-долу. Пробвах да го завивам с тънка муселинова (май така беше) пеленка лятото, но той се отвиваше и не я искаше изобщо. Сега олекотената си я търпи.

# 87
  • Мнения: 35 150
Не ползвам климатик аз. И сме, но рядко го пускам. Издаянваме някак. Стаята на детето обаче е Южна и лятото следобеда е мор. Спи само по памперс и потник или има едни много яки бодита- потник от Лидл на дупки. Вечер спи по боди с къс ръкав без завивки , чували и др

# 88
  • Мнения: 15 356
Нашата спалня е юг,къща в центъра на голям град,отворим ли прозорците мога да хващам ръцете на пешеходците.Отделно е и булевард-спирачки,псувни и т.н.ясно ви е.За това нямаме избор,иначе става 30 °.Та се чудих за температурата и дрешките.Благодаря!

# 89
  • Мнения: 35 150
Честно казано, ще си прецениш. Ако едната вечер много се поти, втората ще коригираш нещо. Аз се водих по детето. Понякога следобеда е спал и само по памперс, такава жега и задух е било. Но не отварях прозорци заради шума и не пускай климатик , защото щеше да духа в него. сега като спи в неговата стая, пусках климатика в хола и така част от хладния въздух отиваше в детската. Ама съм пускала сумарно 2 или 3 пъти през лятото следобеда

Общи условия

Активация на акаунт