Подготовка за малкия човек - тема 10

  • 37 227
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
И моя син лятото спи по потник. Като беше по-малък по памперс, или потници от лидл. Но той е зимно бебе и лятото беше вече по-голям. Сега ще е лятно второто, малко не знам как да действам. Климатик имаме в хола, усеща се супер леко в спалнята, но в самата спалня не мисля да слагам. Аз самата не мога да спя на климатик.. чат пат прозорец ще отварям и ще оцеляваме 😁

# 91
  • Мнения: 5 563
Ние пускахме в хола и колкото стигне до спалнята - толкова. Леко се усещаше, колкото да спим по-добре. Но в никакъв случай не е било хладно. Или отваряхме прозореца.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 890
Вие говорите за лятото, но сега е зима и става дума за идващо новородено, което не се поти.

# 93
  • Мнения: 35 189
Извинявай , нямаше как да разберем за това дали питаш за в момента или за по- късно.
Сега детето ми спи с боди с дълъг ръкав и панталонки. Без завивка, без нищо. Отопляваме се на инфрачервени печки

# 94
  • Мнения: 5 563
Явно грешката е моя, зимата в момента топлим по същия начин - с климатик. Температурата е 23градуса на помещението. И на толкова се спи, и пред деня е същото. Леко е облечен: боди потник, блузка и панталонче, чорапки и пантофки. Вечер преди лягане затопляме малко повече и после пак на същата температура. Чувала съм, че не е хубаво да стои на толкова топло. Разбира се, трябва да уточня, че моето момче не е новородено вече. Както казах, вечер спи с ромпър с дълъг ръкав и ританки долу на крачетата, защото се притеснявам да не изстиват и олекотена лятна завивка или одеалце пак, като само се отвива и общо взето е без нищо.

# 95
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Аз пък коментирах питането за спането лятото, защото това ме интересуваше. Зимата сме с конвектори и в детската, и в спалнята. Около 22 градуса гледаме да поддържаме. Сина ми вече е на 4, спи отделно, кога завит, кога отвит, само с пижама. Като беше малък спеше с ромпъри, зимата с потник отдолу (не винаги).

# 96
  • София
  • Мнения: 3 890
Хм, странно ми звучи да спи така незавито. Ние сме с парно, което в спалнята е изключено и сме с олекотени завивки. Вероятно ще пробвам с чувалче и аз.
Смятах да го завивам с одеалце и от хигиенна гледна точка да е в чаршафче, но така и не намерих малък размер чаршафи по магазините.

# 97
  • Мнения: 5 563
Ами, като не иска в чувал, го оставих с одеалце. Много е мекичко, на Лорели мисля, че беше. Той си го гушва и заспива с него. После го завивам с олекотената, но я изритва. През нощта като стана (да пия вода аз, не че той се буди) го завивам пак, до следващото отвиване.

# 98
  • Мнения: 3 958
От новородена я завивам с олекотена завивка. Пробвах с чувал, но някак не ми хареса, засега не се отвива, ще видим по-нататък. Виждала съм спални комплекти с цип, може и нещо такова да пробвам, ако стане критично положение.

Лятото ще я завивам с тънка пелена, одеалце, чаршаф (както ние), но не бих я оставила незавита никога. Както се казва, може вестник да е, но трябва да има нещо на кръста.

# 99
  • Мнения: 6 866
Олее като ви чета и се замислих, че аз май го претоплям моя човек Thinking На 20° спи с пижама, поларен чувал и дебело одеало. Иначе лятото спеше само по боди потник и чаршафче.

# 100
  • Мнения: 275
Ние сега спим на 19 градуса и ни е добре, малкият човек скоро ще се появи и повече от 20 градуса за сън не мисля да вдигаме, знам, че не е хубаво да се спи на прекалено топло, баща му е бил претоплян като малък и сега не вирее на високи температури, надявам се с наследника да не се случи същото, а и малкият ще спи с боди, ромпър, в чувалче и завит с топла завивка.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 455
Lunichkaaa, според мен ще претоплите бебето. Когато е в чувал няма нужда от два слоя дрехи и завивка е напълно излишна. У дома сме на около 21 градуса и бебето спи с боди с дълъг ръкав и в зимен чувал. В сайта на Angel baby, има таблица за спането в чувал според градусите в стаята.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 08:59 от Ева на третия етаж

# 102
  • Мнения: 35 189
Много му е на това дете. Няма да измръзне и ако е само в чувал. Представи си да спиш в поларен чувал + дебела завивка. Не можеш да мръднеш и да искаш. Наистина малко редуцирай завивките. Ако е момче пък съвсем.
И аз отначало се бях презастраховала ама вече си спи само с дрехи с дълъг ръкав/крачол без нищо отгоре.

# 103
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 887
Lunichkaaa, според мен ще претоплите бебето. Когато е в чувал няма нужда от два слоя дрехи и завивка е напълно излишна. У дома сме на около 21 градуса и бебето спи с боди с дълъг ръкав и в зимен чувал. В сайта на Angel baby, има таблица за спането в чувал според градусите в стаята.

+1

Откакто се е родил спи в чувалче - зимно, лятно, пролетно Grinning
Или ако е многи жега - без нищо.
Супер удобно ми е, не го мисля завит ли е отвит ли е.

# 104
  • София
  • Мнения: 3 890
Аспиратор за нос - задължителна покупка за бебе ли е? Има в момента промоция в аптеки Мидея и Софармаси на аспиратор за нос, за прахосмукачка.

Общи условия

Активация на акаунт