"Какво да облека днес"....или синдромът на "празния" гардероб

  • 6 660
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Няма такова нещо при мен.Всичко се връзва с всичко,само цветово ми остава да съчетая дрехите Laughing

# 16
  • Мнения: 739
по принцип и аз предварително си намислям какво да облека,но не дай си боже нещо да се обърка - ей тогава "синдрома" яко ме затриса  и тогава залагам на нещо изпитано
от предната вечер знам какво ще облека утре. Обърка ли се плана не само почва голямото ровене, но и не съм на кеф. Много е важно да съчетая нагласата ми за деня със съответния тоалет, ако ме разбирате, сигурно звучи налудничаво  Blush

# 17
  • Мнения: 293
туй съм си го копнала в пс-то, не си спомням откъде, ако ви е от полза.. Без коментар за марките, и махнах моите отметки какво имам Simple Smile Simple Smile

Какво тр да имаме в гардероба си:

палто на "Макс Мара", чифт обувки на Маноло Бланик  Mr. Green,  чанта на Прада или Баленсияга, тайор Клое' или Алекзандър Маккуин.

Както и:

лек шлифер фантазия;
черно сако, елегантно, подходящо за вечер или формални срещи;
пола от жарсе;
чифт черни панталони стил "Хелмут Ланг" (Helmut Lang);
черна рокля от жарсе;
рокля от дантела или лек бродиран плат;
мини черна рокля с или без презрамки;
няколко потничета или рокли (тип комбинезон) от коприна в бяло, розово и черно;
многоцветен пуловер тип "кардиган" за вечерта;
бяла риза;
няколко блузки от коприна и дантела;
три чифта ниски обувки, тип "балерина";
чифт черни ботуши с или без ток;
чифт хубави обеци;
часовник бижу.

Основни елементи на женския гардероб, или онова, без което не можете:

два чифта дънки, тип цигара и широка линия;
удобен памучен панталон в цвят, който предпочитате;
пола по избор;
дънкова пола;
две тениски с къс ръкав - бяла и черна, и ластично жарсе;
фланелка тип "поло";
бяла риза с т.нар. "мъжка кройка";
кашмирен пуловер;
класически шлифер стил "Burberry";
дънков блузон;
комбинезон - съвременен тип до коляното, подходящ както за нощница, така и за плажа;
пижама от жарсе за вкъщи и за гимнастическия салон;
шал;
чанта, достатъчно голяма и хубава, която може да използвате поне няколко сезона;
две чанти тип пазарски за плаж или басейн;
кожен колан;
четири чифта маратонки;
два чифта ниски и удобни обувки;
чифт ниски ботуши;
чорапогащи в брилянтни цветове - зелено, жълто, цикламено, небесно синьо, виолетово.

# 18
  • Мнения: 13 512
Никога не съм имала такъв проблем.Имам стая-гардероб,в която всички дрехи са ми на закачалки-,подредени по видове и цветове и само ги съчетавам.. По всяко време имам на разположение по 2-3 номера, така че не ми е проблем когато напълнявам и отслабвам.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
туй съм си го копнала в пс-то, не си спомням откъде - rozzali.com
четири чифта маратонки; - обаче това дали е така или и ти си добавила малко от себе си незнам Thinking

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Горе-долу съм спазила списъка на Чесън, но ми липсват следните неща:  шлифера-фантазе (класически имам, мустаци имам, бомбе нямам), трите чифта обувки-балерина, пижамата от жарсе за гимнастическия салон  newsm78 и чоропогащниците в брилянтни цветове.
А за разлика от Монда нямам нито една дреха по-голям размер (дори само с едно размерче), защото ха съм се снабдила, ха съм го ударила на живот и ядене.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 13 512
А за разлика от Монда нямам нито една дреха по-голям размер (дори само с едно размерче), защото ха съм се снабдила, ха съм го ударила на живот и ядене.  ooooh!
Тъй като аз в рамките на един сезон сменям 1-2 номера.../при това абсолютно всеки сезон/,съм направила таяка, че да си имам любими дрехи от всички номерации, с които разполагам.

# 22
  • Мнения: 739
4esun - изобщо нямам такива неща в гардероба  Mr. Green. А обувки тип балерина и маратонки изобщо не нося  Wink. Винаги на ток, тънък или платформа, защото е по-елегантно.

# 23
  • Мнения: 293
не, бе, нямам 4 чифта маратонки - не се опитах да коригирам списъка според моите виждания, знам ли, на някой може да му се стори добра идея  Mr. Green 

Идеята ми е, ако си попълня нещата от списъка - не че се виждам някога с Баленсиага или Маккуин, колкот' ще да ги зяпам по FTV , но заместители могат да се измислят, и шивачка си имам:) Simple Smile - да не се чудя нито за официални поводи (то па и едни официални покрай мен, но се случва  Laughing ) , нито за ежедневни "какво да облека".

Зарекох се оттогаз да не купувам неща, ако не съм ги обмислила, а най-тъпото е да имам някой лев, и да го профукам за нещо, което или не ми стои, или го обличам веднъж годишно. Има ефект - просто не си купувам нищо  Joy Майтап, де, тая седмица ще дам на шивачка 50-60 лв.. фъх.

А стая-гардероб обмислям от години.. как ще е обзаведена.. плъзгащи се врати..ала-бала. Като я имам в другия живот, ще пусна снимки  Joy

# 24
  • Мнения: 1 986
  В интерес на истината,този списък,4esun, е много,много добра идея PeaceЗнаеш ли откога ми се върти подобна идея,или по-скоро търся начин да се избавя от пазаруването на "излишни" дрехи-признавам си,че правя подобни грешки,въпреки че като цяло имам предпочитания към определени цветове и мога да комбинирам дрехите полежду им,но имах нужда да допълня някои "пропуски".Благодаря  bouquet

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Нямам ценни идеи. 8 от 10 дена страдам от този синдром, включваш пълна програма със сменяне на 1-2-3 тениски/блузи и още толкова поли/панталони... УжасТно е.
И не, че нямам дрехи - имам и редовно попълвам нови, да са живи и здрави вторите употреби, които посещавам със страшна сила.
Голямото чудене е като стана какво ми се облича... и, както каза някой, това, което ми се е искало да сложа вчера, днес вече не ми "стои" (мистерия някаква свързана с флуктуациите на нощния въздух по дрехите ми) и не се чувствам добре...
А е много неприятно да излезне човек с дреха, която не му е 100% по сърце в този ден.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Преди време имаше такава тема.

Синдромът "няма какво да облека"

Почити, всяка жена страда от този "синдром", не подминава и някои мъже.

# 27
  • Мнения: 5 877
Всичките ми дрехи са по-голям размер, какво да правя - това е положението. Имам 2 рокли, които са в... ха, истинския ми размер, дето съм била един път през живота си толкова от осми клас насам. Стоят си за мотивация.
Нямам повечето от нещата в списъка. В шарен чорапогащник няма да ме видят посмъртно. Напоследък и черният даже ми се вижда демоде.
Държа да имам няколко панталона, които да стават за работа, и няколко панталона, които да са подходящи за парка. Задължително два да са черни и да има 2-3 в друг тъмен цвят. През лятото и два бежови панталона. Два чифта дънки. 2-3 поли до коляното. Черна рокля със същата дължина. Още няколко рокли за дните, когато не ми се избира кое на кое отива. Дълга рокля за официален случай.
3-4 черни фланелки и толкова цветни. 2-3 ризки и 2-3 туники в една и съща кройка, която да ми отива. По едни ниски и едни високи обувки на сезон. През есента яке и пончо, през зимата яке и късо палто.
Толкоз. Когато имам въпросните вещи в гардероба си, трудно влизам в магазин за дрехи.

# 28
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287

Аз пък щото съм мързелива, ще си копи-пейстна отговора от предишната тема. Mr. Green

Аз пък от този синдром не страдам. Като излизам някъде, имам предвид ,когато е запланувано знам какво ще облека няколко дни по-рано.
Гледам да не хвърлям безумни суми за нови дрехи всеки сезон и да си препълвам гардероба, защото мн. бързо ми омръзват. На сезон попълвам с по 1-2 неща максимум.

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз страдам от този синдром. Когато, каквото и да си купя все нямам дрехи. На моменти се чувствам направо болна. Blush

Общи условия

Активация на акаунт