С какво ви дразнят свекървите? – 118

  • 25 316
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 823
Стига де ,това не е възможно .Лятото и малкия го гледаше баба му за месец.Ми то на ден само за царевица ,сладолед и плодове са 10+ лв.Отделно,че ние си пазарувахме и готвехме .Гледах винаги да имат двамата за обяд ,че да не я товаря и с готвене.С 50 лв седмично ,изобщо не вярвам да се изхранят 3-ма човека .Особено малки деца -то сладоледи ,царевици ,плодове и какво ли още не .

# 61
  • Мнения: 6 604
Приемаме, че бабата не струва.
Ами родителите къде гледат, та не заредят хладилника, поне за собствените им деца да има? 🤔

# 62
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
готвенето е основна тема от известно време.

според мен не става въпрос само за самото готвене, а и затова, че готвенето е вид грижа, внимание. храненето не е само за засищане, а има и социална функция.
същото е с готвенето.

понякога гол ориз със сол може да е знак за обич и да се свържи с роматичен спомен, понякога може да е обида.
контекстът е този, който задава тона. а той подлежи на тълкувания.

в този смисъл: отивам да готвя, че и свекърва ще ставам Satisfied

# 63
  • Мнения: 2 889
Ето затова не искам никой да идва да ми гледа детето, само панаири. Двамата с таткото и да ми е мирна главата. Тежи ми понякога, че нямаме и ден почивка, ама по-добре така, отколкото такива простотии.

Е, в случая простотиите са дело на майката. Намерила безплатна детегледачка за двете си деца, че и недоволна - за 10 лева на ден нямало и сирене, и кашкавал, и не зная какво още... Десет лева са само дневните на децата за дреболии.
Но само майка, която няма на кого да остави детето си за ден - два, дори когато е болна, може да оцени това.

# 64
  • Мнения: X
понякога гол ориз със сол може да е знак за обич и да се свържи с роматичен спомен, понякога може да е обида.
контекстът е този, който задава тона. а той подлежи на тълкувания.

в този смисъл: отивам да готвя, че и свекърва ще ставам Satisfied
В духа на драмите от предишните дни да попитам, ориз ли ще готвиш?

За най-новия каус нямам какво повече да кажа. Устатница като мен е безмълвна пред низините на човешкия гьонсуратлък.

# 65
  • София
  • Мнения: 28 614
Мда. Последните оплаквания са в стил "Защо чуждият живот не се върти около моя кеф?".

# 66
  • Мнения: 18 549
Така е, опитах се да сметна само дреболиите за децата - сладолед, вафла, сокче или каквото друго харесват 9-10 годишните.
 
Както писа Боряна, най-вероятно бабата продължава да дава пари от себе си без да бие тъпана, а снахата се чувства прецакана, че трябва сама да си купува сирене и кашкавал... кравата сучела от телето... не, кравата гледа теленцата на телетата си.

# 67
  • Мнения: 12 797
Аз имам друго обяснение за драмата с неготвенето и празния хладилник. Бабата до сега девет години се е справяла изрядно. Сега на десетата "дава фира". Ама тя остарява, хора! Не може вечно да търчи като маратонец! Някой попита ли я как се чувства?

Тук за едни пет лева, че отказала на другия син, става нечовешка драма. Това семейство сигурно е в голямо затруднение, за да им се зловиди това, че "на вересия" е гледала другото внуче еднократно.
Давам си сметка колко озлобление ражда мизерията. А точно за това иде реч, след като с 220 лева в работните дни цял месец трима души (малко ядящи) биха се изхранвали охолно и преохолно.
Много съжалявам за ситуацията ви, но определено не е вина на старата жена!

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 14:46 от Uncommon

# 68
  • София
  • Мнения: 19 253
Султана беше на 16, ако не бъркам, и вече я смятаха за стара мома, та си прикотка Стоян, нищо че е селянин, а тя богаташко внуче.

# 69
  • Мнения: 12 669
Ама каква свекърва стана Султана. Simple Smile

# 70
  • Deutschland
  • Мнения: 5 430
Когато била на шестнадесет години, Султана отказала предложение за брак. В града започнали да приказват, че тя е „горделива мома“.
За Стоян се жени, когато е била на 25, за онова време хептен "Стара" мома

# 71
  • София
  • Мнения: 19 253
Не знам, признавам, че не съм чела останалите 2 книги от поредицата.

# 72
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
То и аз съм една проекто-свекърва, без ориз съм останала 🤣
При нас пастата е водеща и имаме няколко вида. Синът често я яде само със сол и олио ( зехтин не може ), та представям си след години какво ще се бълва по мой адрес.

Въпреки всичко, обратно на свекървенската тема, точно яденето/готвенето е нещо, което ме дразни в свеки.
Кой крив, кой прав, няма значение, важното е мир да има.

И съм съгласна стс Сирената, че има семейни бъркочи, които трудно се преглъщат от гости.

# 73
  • Мнения: 502
Султана не прикотка Стоян. Не беше планувала да го вземе, но злите езици започнаха да я одумват и тя под тежестта на нравите и епохата, в която живее, се видя принудена да го прибере при себе си.

# 74
  • София
  • Мнения: 19 253
Султана не прикотка Стоян. Не беше планувала да го вземе, но злите езици започнаха да я одумват и тя под тежестта на нравите и епохата, в която живее, се видя принудена да го прибере при себе си.
Когато реши Султана да въведе него, чуждия човек, в дядовата си къща, тя бе го одобрила за свой съпруг.
Скрит текст:
Прост, груб, селянин, но той беше млад, силен момък, с чиста душа. Повече тя не можеше и да иска, не можеше вече и да очаква. Но не бяха само плановете й за бъдещето — да съживи наново тоя запустял дом, да си създаде семейство, да си намери здрава, сигурна опора. Напоследък Султана започна да се заглежда в младия селянин и с други очи.
Вярно била на 25, сгрешила съм

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 16:31 от Cuckoo

Общи условия

Активация на акаунт