Да сложа ли край?

  • 13 057
  • 601
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 19 253
Общи приказки не ми се четат.
Тук е пълно с разведени жени с деца, взели ергени. И това се издига в култ, никой не казва, че мъжете не се ценят и самоуважават, щом гледат чужди деца

# 76
  • Мнения: 7 006
Общи приказки не ми се четат.
Тук е пълно с разведени жени с деца, взели ергени. И това се издига в култ, никой не казва, че мъжете не се ценят и самоуважават, щом гледат чужди деца
Az съм от тези.Взех си ерген,който да ми гледа детето.

Ама не разбрах,как завъртя темата около отглеждането на децата..Щото няма нищо общо с  казуса на аторката,'
Той дори не  желае да я запознае с децата си,още по-малко пък я гласи да му ги гледа,просто я използва за евтин(по-скоро безплатен) секс.
Нерде Ямбол,нерде Стамбул?!?

Да отглеждаш дете,без значение чуждо,твое,се иска предимно сърце..
Да си лягаш с някого просто за кефа,не се изисква нищо..Освен самоуважение и трезва преценка,за да усетиш моментът в който секса вече не ти носи кеф на теб,а предимно на другия и..да прекратиш това,ако не желаеш да бъдеш обслужващ персонал.Ама ако останеш в ролята,нямаш правото да обвиняваш другия,че те използва.

# 77
  • Мнения: 30 802
Сирен, всички сме били неопитни. Освен теб, може би...
Ако на 25 една връзка не е секс и хормони, кога?
Напротив, аз точно това казвам - че като се запознах с първия си мъж на 19, на хартия бях пълнолетна, на акъл - лесно лъжеща се патица. Всички знаем, че реално акълът идва чак към 30, преди това за хора като мен, а и за доста други, чуждите думи и модели имат голяма тежест, щото минаваш през едни кризи на идентичност и средна възраст, чудиш се правилни ли са нещата...ами не е лесно да избистриш кое е в твой интерес. Все още нямаш перспектива, имаш големи сили, пречките не ти се виждат сериозни...и се лъже човек, нищо, че е пълнолетен.

# 78
  • Мнения: 9 724
Господинът е започнал книга (семейство), която му се е сторила трудна, скучна, сложна, захвърлил я е и сега предпочита списания, които да му запълват свободното време, без да го натоварват, а и иска да не му излиза скъпо.
Авторката би била чудесна книга, но не за този читател.

# 79
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
Поредният стисльо, дето го е страх да не се охарчи за евентуално семейство. Пълен егоист и мухъл.
Чак се чудя как има жени, двто им се връзват на такива жалки представители на мъжкото съсловие.
От къде на къде ще изисква да имаш собствено жилище? Нали тези неща се градят с взаимност.
Ти какво искаш? Да създадете семейство и да си делите поравно сметката за памперси на детето? Бягай далеч, докато е време.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 13:40 от VickyTaylor

# 80
  • София
  • Мнения: 5 960
Скрит текст:
Тя му е имала пълно доверие и е била хлътнала... била е много по-млада. Не е могла да прецени... той е могъл и е знаел всичко...За него тази връзка му четка самочувствието че е с много по-млада жена, за нея тази връзка е била опит в леглото , но след един момент си е чиста загуба на време. Той знае това, тя не....още даже не го знае напълно...
След 18 хората се считат за способни да вземат всякакви решения. Тя не е ли чувала да не се занимава с чичковци? Родители няма ли, които да я отрезвят?
Впрочем, има и обратния вариант - някоя хитруша хване по-възрастен и разведен и точно заради това му се качва на главата и играе хоро там. Сякаш няма мъже, зарязали тотално децата си заради новата любов? Това ОК ли е?
Видяла е, че нищо не става, дадохме съвети, да действа.
Родителите ми починаха преди доста години!
Съжалявам, не го очаквах.
Вече писахме предостатъчно, действай си твърдо и прагматично.

Сирен, всички сме били неопитни. Освен теб, може би...
Ако на 25 една връзка не е секс и хормони, кога?

Съжалявам и аз, Но ето и това е важно. Той за нея е бил всичко, и мъж и опора и баща и всичко. Много по -зрял, не случайно... тя търси баща си в подобна връзка.... Уффф, имам приятелка в подобни отношения... от години ....и се паля... говоря й от години , да зарязва чичкото,. но за нея вече е късно... тя мина 40 години... даже не съм сигурна че искаше семейство и деца освен някой път бегло да спомене, Тя има хубава кариера и това иска.... Добре се разви в чужбина..... Но все едно, говоря й.... не и не ... обичала го... бил много по-голям и т.н.

Като почна да й говоря по-серт, тя почва да плаче.... абе ужас... Тя също загуби баща и майка ( дълго се грижеше за тях докато са болни)  .... и е сама сега... в мъжа си вижда роднина, баща , опора , всичко....Даже май му е длъжна, че е до нея толкова време.. някаква вина ще я гризе ако го зареже.... Хем е умна жена, но за нещата в любовта и връзките  си е наивна....
Абе същата работа
Но за това момиче тук има шанс щото е млада още

# 81
  • Мнения: 12 808
Когато се събира човек с някого, се събира за добро и зло, здраве и болест. Сегашният ти приятел те ползва за секс обект, може и да му готвиш и да го переш и толкова. Представяш ли си се с него в болест и нещастие, и как той те подкрепя в тежък момент? Неразбираемо ми е за какво си се вкопчила в него, явно не осъзнаваш, че е така - все едно е последният мъж на земята и или той, или никой.
Отдели се, не бързай да завръзваш следваща необмислена връзка и си подреди мислите и живота. Никъде не е казано, че непременно трябва да си с който и да е мъж  на всяка цена.

# 82
  • Мнения: X
Да прибавя и аз към коментарите за стиснатия мухльо.
Такива като него не се оправят. Имат нещо сбъркано изначално и даже ако се случи да направите дете и покрай детето от него да се очаква да се грижи финансово за вас, и тогава ще е същия мухльо.
Обаче, с типичния за неудачниците речник, ще ти обясни, че ти нищо не си направила (разбирай "почнала работа с голяма заплата"), че да се погрижиш за това дете и трябва да се срамуваш.
Такива мърлячи обикновено се хващат със жени от заможни семейства, така в сянката на плащащите роднини прикриват, че не стават за нищо като мъже.

# 83
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
И всичко това излязло от устата на 45- годишен индивид, който трябва да се води зрял и улегнал 🤷‍♀️

# 84
  • Мнения: 7 928
Много е гнусен този. Кара те да се пънеш и пънеш, че да заслужиш благоволението му. Ако пък се развиеш кариерно и финансово, ще се чувства скопен и пак ти ще си му виновна.
Не му казвай нищо за новия, за да не се сдобиеш със синьо око.

# 85
  • София
  • Мнения: 35 134
За новия - мнението ми е да го ползваш по предназначение. То, виж първо накъде вървят нещата, де.
За стария - кому е нужно? Не иска деца, не иска да те подкрепи, скъперник...

# 86
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 280
И питаш дали да сложиш край? Сложи му шут и празнувай. Животът е твърде кратък, за да го пропиляваме с кофти хора.

# 87
  • Мнения: 29 447
И питаш дали да сложиш край? Сложи му шут и празнувай. Животът е твърде кратък, за да го пропиляваме с кофти хора.

Добре казано!

И, както писах по-назад, намери си човек, който те обича!  Богат, беден, млад, стар, красив или не, всичко е преходно......ако те обича обаче, ще има време, пари и всичко за теб!

# 88
  • Мнения: 261
Скрит текст:
На колко години си? Той на колко е? Ако един мъж след максимум една година не пожелае съвместно съжителство не струва, нервите не струват, губенето на времето не струва и т.н
Аз съм на 29, а той на 45.

Бягай , БЯГАЙ  ти си само свежо агнешко  за него .Съвет от мъж на 50+ - за какво ти е ???? губиш си само времето за да му повдигаш егото какво  " младо агънце " има

# 89
  • Мнения: 6 171
За съжаление това е другата страна на женската еманципация. Както се очаква от мъжа да споделя наравно домакинството, така се очаква от жената да постига неговите доходи. По този начин се измества главната идея на едно семейство или двойка- двама души да имат общи цели и да си съдействат в постигането им. Вместо това се почва едно състезание кой е да не се мине с нещо, кой да прецака другия по възможност и резултата са катастрофални в крайна сметка. Защото примерно кариера и отглеждане на деца не са много съвместими. Винаги се налага единия в двойката да се лиши от възможност за добра кариера в името на това да обръща повече внимание на децата, дома и т.н.
Та авторката, няма да стане тази работа, както виждам и мъжа е на възраст, завършен характер, силно егоистичен, така че по добре прекратявай отношенията докато имаш време. С новия и да не се получи, все още си достатъчно млада да срещнеш по-подходящ мъж за теб. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт