Преди и след (home makeovers) - 2

  • 110 020
  • 775
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 606
Скрит текст:
Намирам за съвсем нормално на някого нещо да не му хареса, дори очаквах такива мнения много по-рано.
Не претендирам за невероятно дизайнерско постижение, показвам "преди" и "след", какъвто е и смисъла на темата. Но... Обожавам тази комбинация и мисля, че страхотно се съчетават зелено, розово и лилаво по принцип. Когато избирахме латекса към него имаше препоръчителни цветови комбинации и лилавото беше сред тях. Мога да ви уверя, че усещането в помещението е много по-различно, отколкото на снимките.
Не разбрах - не стои добре цвета на стените с мебелите, цвета на възглавниците със стените или възглавниците с мебелите? Споменах, че си още търся възглавници, така, че ще се радвам на конкретно предложение.
Различните мнения и дори критиките са хубаво нещо, много полезно, когато се обсъжда проект. Обаче, когато някой е минал през ада на ремонта - обмислял, хвърлил си нерви, пари и време, разправии с майстори, представя си едно, а се получава друго и т.н... ами, криво е да ти кажат "Не ти се получи". То вече е факт и това не е констурктивна критика, а констатация, след която ти остава кофти усещане. В този случай смятам, че ако нямам какво хубаво да се каже, по-добре нищо да не се каже. От уважение и възпитание.

Не се съчетава цвета на кухненския кът (шкафове и гръб) с цвета на стената - зелено резеда (към мента). Ако беше зелено маслина, би могло да пасне.
А лилаво с цвета на кухнята отново не пасва. В съчетание лилави със жълти възглавници и фон зелената стена, става не цвят "пистачо", ами "манджа с грозде" (да не се тълкува като обида). Лилаво се съчетава с цвят зелено лайм, а не с това ментово-резедаво зелено. Отделно, кухнята ти е в стил индустриал, което с тия лилавки хич не се връзва. Жълтата и синята възглавници са най-нелогичната добавка, за мен.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 23:11 от Не се сърди, човече

# 76
  • Мнения: 2 901
Amy_nka, с удоволствие бих разгледала снимки от дома ви. Понеже и аз имам лилави, зелени и цикламени възглавници на дивана, много ми харесва преобразяването на кухнята на Sea breeze.

# 77
  • Мнения: 27 549
Само защото в показаната цветова палета тъмносиньо и червено НЕ са срещуположни не значи, че бих си боядисала стените в тъмносиньо, а кухнята да ми е червена с оранжево... Grinning Същото и за други цветове.

# 78
  • Мнения: 198
Кухнята е страхотна! Тази черна мрежа направо ми разби сърцето! Много ми хареса!

# 79
  • Мнения: 468
Ще пусна един шкаф, между другото той е над смолистия под Simple Smile
Надявам се, че не съм го пускала, ако съм - скарайте ми се, ще го махна Grinning
Трябва му още 1 ръка бяло и лак.
Изпозлвах Sokrates на водна основа, шкурих малко с много удобни шкурки на Bosch за повърхности с релефи, но не изпозлвах грунд, защото в магазина не ми казаха и може би това ми е грешка. Така или иначе вярвам, че с още една ръка и с лака отгоре ще "заспи".
Не посмях да тествам с тебеширена, защото чух различни мнения и не всички бяха положителни.
Може би щеше да стане най-лесно с блажна боя, но съседната стая е спалнята, в която спим и имаше голям шанс да се отровим (вратичките не се свалят и трябваше да се боядисва на място).
Иначе го боядисах, защото след ремонта съседните му 2 врати са бели и съвсем не си седеше на мястото, а и го бяха поомърляли майсторите, за съжаление.
Има си хубави дръжки, които ще се сложат, ако намеря по-хубави може и да ги сменя, но за сега не съм намерила Simple Smile
П.С. Изглежда крив на втората снимка, защото вратите не са плътно затворени
Скрит текст:

# 80
  • Мнения: 9 794
Калитко, не си спомням вече в коя тема го бях писала - в строителните хипермаркети-виждала съм в Баухаус, че там ми е най-удобно, листове ламарина - стоманена и алуминиева, която е изрязана по подобен начин като вратичката на Морския бриз. Готови заготовки.
Ето пример


Това на снимката е 100х30 см., алуминиева и е 46 лв. Може да се сложи в различни проекти, за тези, които са сръчни и искат и могат сами да си направят нещо.
Ако се пусне в Гугъл на търсачка, ще излязат и фирми, които ще ви изработят/изрежат листовете ламарина в различни размери и различни шарки.

За цветовете и тяхното съчетаване - аз палитрите, които се пускат, не ги харесвам. Представям си цветовите комбинации на ум. Не разбрах синьо и червено дали се съчетават "по закон" или не, но като голям фен на синьото, особено тъмносиньото, за мен тъмносиньо и ярко червено е перфектният контраст. Дори си бях боядисвала пода - старо дюшеме, шахматно в 2 цвята - Oxford Blue  и Flamme. Баща ми каза, че съм луда, като видя кутиите с боите. Боядисах и много ми хареса, точно както си го представях. Той, естествено, не го хареса.

# 81
  • Мнения: 27 549
Именно, въпрос на личен вкус си е комбинирането на цветове. То дори лека промяна в нюанса може да изглежда съвсем различно.

# 82
  • Мнения: 14 790
От скоро загледах предаването Бригада нов дом и в неделя правиха една момчешка стая точно в ярко червено и синьо. Много добре се получи. Синьото не беше ярко,малко по-убито беше и стана супер. Иначе и аз в началото си викам лелеее това червено... 😳🤪 После ми хареса.

# 83
  • Мнения: 15 032
Много ми харесва кухнята на Sea breeze. Аз съм в избор на плочки за кухнята, защото  искам плот и тези са страхотни.
Khaleesi, чудесен шкаф. Как и с какво го боядиса? Искам една чамова кухня, да я направя бяла.

# 84
  • Мнения: 468
Много ми харесва кухнята на Sea breeze. Аз съм в избор на плочки за кухнята, защото  искам плот и тези са страхотни.
Khaleesi, чудесен шкаф. Как и с какво го боядиса? Искам една чамова кухня, да я направя бяла.
Описала съм в поста - боя Sokrates на водна основа. Не съм сигурна, че за следващия си проект ще избера същата. Може би с грундиране би станало по-добре, но към момента съм минала 5 ръце и не съм доволна на 100 процента от покривността.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 051
Sea breeze, много благодаря за снимките на вратичката, предполагам как е направена - това черен алуминиев профил, който се използва за стъклени вратички и вместо стъкло е поставена тази мрежа.

# 86
  • Мнения: 39 370
Включвам се в темата ви. Чак сега я откривам..... Показаната кухня е много хубава.

# 87
  • Мнения: 468
Малко от един ъгъл Simple Smile
Първата снимка е доста от преди ремонта, когато давахме апартамента под наем, за това е с лого на агенцията.
Скрит текст:
Втората е сега, още има да се декорира, да се купуват мебели и тн, но от това ъгълче снимката изглежда като да е готово Grinning
Може би не е много впечатляващо, но за мен е дълго мечтано и най-после направено Heart
Скрит текст:

# 88
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Много ми харесва,супер изчистено и стилно.Само едно ъгълче,но си личи ,че ремонта е бил сериозен...и тавана е супер и ламината.Картината е страхотна:sparkling_heart:.

# 89
  • Мнения: 40 931
Според мен не е ламинат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт