Преди и след (home makeovers) - 2

  • 110 077
  • 775
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 9 826
Khaleesi, и на мен много ми харесва банята, наистина си личи, че всичко сте премислили.

Но и аз имам 2 въпроса, дано не ти досаждам:
 - бойлерът къде капе? - четох, че всички бойлери капят от предпазния клапан.
- Теси-то надолу ли духа? Така не нагрява ли пералнята?

И аз искам да си сложа малко бойлерче - резерва за профилактики и аварии, 50 л. от тези плоските Аристони мисля, но както го гледам засега, най-удобното място ще бъде на стена над тоалетната чиния. Та не ми се иска да капе на главата на ползващите тоалетната или в малкото пространство между тоалетната чиния и стената, където ще ми е трудно да чистя.
Още се колебая за малка вентилаторна печка, но се чудя къде да я сложа, че май няма да остане място, където да не пръска - аз параван няма да слагам и няма да има суха зона, всичко ще е мокро.

# 166
  • Мнения: X
В нашия квартал няма ТЕЦ и сме с бойлер. Никога не е капал. И аз четох в някоя от темите изказване, че бойлера винаги капел, но това изобщо не е вярно.

# 167
  • Мнения: 14 804
Нашия също не капе. Стария прокапа и директно отиде за боклука. Не е нормално да капе,все пак вода и ток не е добра комбинация. 🤣

# 168
  • Мнения: 41 120
Самият бойлер не капе, разбира се. Евентуално капе предпазният клапан (виж снимката). Но на него му се надява едно шлаухче с точния размер (нагряваш, шлаухът се раздува, нахлузваш, той изстива и стяга) и после шлаухчето се отвежда настрани, да капе където няма да пречи.

# 169
  • Мнения: X
Аз за клапана говоря - не капе и никога не е капал. За да съм 100% обективна ходих и го пипах - сух е.

# 170
  • Мнения: 468
Khaleesi, и на мен много ми харесва банята, наистина си личи, че всичко сте премислили.

Но и аз имам 2 въпроса, дано не ти досаждам:
 - бойлерът къде капе? - четох, че всички бойлери капят от предпазния клапан.
- Теси-то надолу ли духа? Така не нагрява ли пералнята?

И аз искам да си сложа малко бойлерче - резерва за профилактики и аварии, 50 л. от тези плоските Аристони мисля, но както го гледам засега, най-удобното място ще бъде на стена над тоалетната чиния. Та не ми се иска да капе на главата на ползващите тоалетната или в малкото пространство между тоалетната чиния и стената, където ще ми е трудно да чистя.
Още се колебая за малка вентилаторна печка, но се чудя къде да я сложа, че май няма да остане място, където да не пръска - аз параван няма да слагам и няма да има суха зона, всичко ще е мокро.

Бойлерът е нов, стария прокапа и го сменихме, но преди това не беше капал. Този капа 3 дена, ама наистина капа (не да тече) събираше се на дъното на една чашка и спря да капе. Не бих препоръчала над тоалетна, наскоро гледах снимки на точно такъв, който беше паднал върху тоалетната... Ясно е, че нещо е бил кофти монтажа, но все пак...
Печката духа надолу, но по диагонал - мерих, струвах, леко духа в ръба на пералнята, но не мисля, че е проблем, не я нагрява до горещо. А и се ползва само зимата и само като някой се къпе. Но за печки има и други варианти, има кварцови, има тип лира. На мен ми трябваше нещо да стопля бързо и кратко. Ако е за постоянно отопление сигурно друг вариант би бил по-удачен.

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 1 460
може ли да споделиш за паравана повече - как се отваря и затваря, че и аз търся нещо такова

# 172
  • Мнения: 9 826
Khaleesi, благодаря!
За съжаление, банята ми е доста малка и с особено разпределение, та може и да се откажа от вентилатора.
Но бойлерче задължително искам да сложа - има ТЕЦ, но знаете как е с онези от топлофикация - я профилактика, я авария.
ЧС, някакси мога да прежаля естестиката със шлаухчето, но не ми се иска да ми тече по пода непрекъснато. И както казах, не говоря за теч от бойлера, а от предпазния клапан. Гледам доста хора слагат бойлер в съседно помещение на банята, значи не от всички клапани капе. Някой да има опит с такъв - капе ли от клапана или не капе

Скрит текст:


И аз имам прозорец в банята - голям 135/75, с изключение на най-студените месеци - ноември-февруари, е супер за проветряване/вентилация, а и е светло. Но ето че в малката ми баня с врата и прозорец е трудно да наредя необходимите неща.

# 173
  • Мнения: 2 915
Мандаринка, отоплителен уред може за сложиш и над вратата на банята(в къщи е точно над вратата), не заема място и върши страхотна работа.
Khaleesi, на мен също много ми хареса банята ви, чудесно сте се справили! Много ми хареса шкафа и огледалото над мивката.

# 174
  • Мнения: 41 120
Ама те защитните клапани не текат по принцип. Когато аз имах бойлер ми бяха сложили такова шлаухче и не е текъл. Това все пак е защита и тече само ако има нужда (ако се вдигне налагането). При нормална работа и ако от време навреме се продухва нищо не тече. Шлаухчето е само за подсигуряване, ако бойлерът е на място, където не бива да се мокри. Според мен над кенеф не е проблем - най-много да накапе някого.

# 175
  • Мнения: 9 826
Много ми е особено разпределението на банята - и над вратата има прозорец, към коридорчето пред нея. Тя банята е бивша тоалетна, а коридорчето - бившо мокро. Направили сме бившата тоалетна на баня.
На практика имам 2 срещуположни стени по 138 см., на които трябва да сложа моноблок и мивка от едната страна и душ от другата. Другите 2 страни са разделени от врата и срещу нея свод - без врата към бивш балкон, сега присъединен и остъклен. И на тези 2 страни се получават стенички по 60 и 80 см. от двете страни на вратата/свода. На бившия балкон една срещу друга са ми пералнята и сушилнята.
Ще го мисля де, в сегашната ситуация едва ли ще подхвана ремонт.

Между другото, ако някой смята да подхваща ремонт и иска по-скъпи плочки - фаянс и гранитогрес, да има предвид, че италианските и испанските фабрики вероятно не работят, а дори да работят транспортът е труден, почти невъзможен. Така че плочки - само от наличностите по складове в България, поръчка и нови доставки - йок засега. Предполагам.

Но пък е много приятно и отпускащо да чета и гледам вече осъществени ремонти - успокоява ме от параноята Stuck Out Tongue

# 176
  • Мнения: 11 674
Khaleesi, много хубаво е станало. На мен ми останаха очите в мивката - чудесна е. Кой модел е?

# 177
  • София
  • Мнения: 6 096
Чудесните ви бани болезнено ми напомнят, че моята е за ремонт.

# 178
  • Мнения: 222
Ако не бъдат продухвани дълго време тогава капят 😁

# 179
  • Мнения: 468
Khaleesi, много хубаво е станало. На мен ми останаха очите в мивката - чудесна е. Кой модел е?

Моделът е Lillangen. Изглежда хубава, и аз си я харесвам, но се чисти по-трудно от овалните, събира повече мърсотия (не всичко се оттича към канала) и в задната й част, за коритото се събира вода, което е досадно. Иначе в комплект с шкафчето беше около 160 лв, което според мен е прилична цена.
може ли да споделиш за паравана повече - как се отваря и затваря, че и аз търся нещо такова
Параванът е от фирма Glass solution - Варненска, но аз съм в София - местоположението не е проблем. Проблемът беше какъв да бъде, защото беше важно да може да се чупи на обратно на посоката на сгъване, за да следва чупката на пода - това с цел душ кабината да е една идея по-широка. Струваше 900 лв и го направиха за месец. От дългото търсене само тази фирма предложи удачен вариант, та solution в името им не е случайно Simple Smile Имам клипче как се отваря и затваря, ако на някой му е полезно, да драсне на лично.

Общи условия

Активация на акаунт