Любители на котки - Тема 142

  • 35 020
  • 763
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 10 607
amy_nka, малък ни е героят- края на август го намерихме. 6 мес, 7 макс е. Има котешки перитонит, ФИП, още познат като коронавирус, смъртоносна болест. Не искам да пиша пак за това, за да не натоварвам темата, прочети по- назад писах във връзка с котето на spring princess. Провеждаме лечение с GS-още нерегистриран препарат за болестта. А черният дроб се натоварва, защото му слагаме инжекция всеки ден. Затова утре ще проверим и асат/алат и други чернодробни показатели

Уау! От една страна браво на мъжа ти. От друга страна, това експериментално лекарство до тук е спасило само 30 котки в света, а цената му е също "уау", освен, че идва от Китай, което ми е два пъти по съмнително. Но все пак е един шанс, пред никакъв шанс. Стискам палци! И ще ви следя за новини. Колко време трябва да го прилагате?

# 121
  • София
  • Мнения: 6 219
С тзи изследвания няма как да кажат до каква степен са увредени, защото може и нещо моментно да е от храна с по-висок процент протеин. Това наложи три месеца подред да я изследваме, но нещата се регулираха.

Може ли да обясниш за "контрола" с храната? Как се "регулира" състоянието?


Котките, които имат проблем с бъбреците имат нужда от лечебна храна. Повече обаче не бих си позволила да коментирам, защото не си написала какъв е проблема и е възможно да те подведа.

# 122
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
amy_nka, не знам откъде са Ви данните за спасени 30 котки в света🙂 Няма офиц статистика, на която може да се стъпи. Само в България знаем няколко, преминали успешно курса и то откакто ние се интересуваме. Казвам го като човек, прочел доста по темата и общуващ с други хора, които го прилагат. В началото и аз бях скептична относно съдържанието, идващо от Китай, но всъщност те просто са " откраднали" все още нерегистрираната американска разработка. Лечението е адски скъпо и ни идва много нагорно, караме с доста лишения, но няма да умрем за няколко месеца, а Рижко може да оцелее. Инжекциите се слагат 84 дни всеки ден по едно и също време. Като цяло отиват много пари и е постоянен ангажимент, но ако спасим кожуха, нищо друго няма значение 🙂

# 123
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
За тоалетните - като ги оставяте да пишат в празно легенче, значи ли това че цялн ден стъпват в пишото, което няма къде да попиие, като сте на работа или просто ви няма? И това не ви ли притеснява?

# 124
  • София
  • Мнения: 6 092
Bubalesa, вие сте прекрасни! Много силно стискаме палци това да е временна спънка и да регулирате нещата до успешен завършек!!

# 125
  • Мнения: 414
Здравейте!Нахлувам в темичката ви с надежда за съвет....Имам котарак- не породист , спасен от улицата като бебе,  на 11г е вече... Най милото същество...Преди почти 1 години се разболя , много време ходене по лекари беше без диагноза...големи мъки.Но няма да изпадам в подробности.В крайна сметка попаднах на ветеринар който постави диагноза- рак на пикочния мехур...Моя котаран Фейси от 8кг стана 2кг....големи мъки.В крайна сметка се реших на операция.Която беше успешна...до колкото е възможно.5 месеца беше много добре, напълня, живна абе всичко беше що годе наред , като изключим уринирането на кръв , което беше нормално предвид диагнозата му.До преди 10 дни....Фейси спря да се храни , почти не пиеше вода, стопи се за една седмица....изледванията показаха хронична бъбречна недостатъчност 😪 Почнахме системи всеки ден, но той се влошава...от 2 дни положението е безнадежно....Само лежи със забита на долу главичка....не яде от 10дни вода също....Днес ветеринаря ми каза , че положението е необратимо....И от тук нататък решението е мое...Не мога да се реша на евтаназия....коя съм аз да решавам това Cry ? Толкова се бори милия ми....толкова преживя и на края това.... Cry От друга страна виждам , че той се мъчи...и ще става и по зле каза доктора....прибрах си го днес след поредната система....цял ден плача и не мога да реша как да постъпя.Много ми е мъчно.....😥😥😥😥😥😥

# 126
  • Мнения: 1 153
No fear, надявам се никога да не ми се налага да правя подобен избор, но мисля, че по-добре е да се спестят мъките на Фейси Sad На родителите ми писаната почина миналата година от рак на устата, но не беше така зле в края. За ден-два приключи всичко. По бих приела да му помогна с инжекция, отколкото да го гледам как страда.

# 127
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Сърцето ми се къса като чета....
Не бих могла да помогна със съвет, защото мисля същото, не знам, трудно и сложно е....

# 128
  • Мнения: 5 357
Много съжалявам за Фейси. В случая ще подкрепя Teya75, по-добре му спести мъките, щом положението е необратимо. Преди 8 години Мартина започна бавно да се влошава, появи се още един тумор, който започна да кърви и гноясва и гледката не беше никак приятна. Тогава не исках да чувам за приспиване, но крайното решение не го взех аз. Тогава още си хапваше и ходеше до тоалетна, но истинските мъки тепърва престояха и сега смятам, че това беше най-доброто решение за нея. За съжаление една от котките издъхна в ръцете ми на 28 срещу 29 април 2017 и няколко дена не бях на себе си. В крайна сметка решението е в твоите ръце, но за мен прекратяването на мъките на котето е най-доброто за него.

# 129
  • Мнения: 1 518
С.Алекс, моите пикаят по 2 пъти в деня. Сутрин, като станат заедно с нас, ходят, изхвърлям и след това чак следобед или вечер, когато пак има човек. Не стъпват в пиканото. Моето легенче е долната част от котешка тоалетна. Не слагам капака отгоре, защото мъжкият се свива, тясно му е. По голяма нужда ходят обикновено пак сутрин, веднага като се наядат. Ако е мръсно, тази която не е ходила, ме чака да го измия и тогава ходи. Не са глупави да стъпват на мръсно.🙂 Пробвала съм и с котешки тоалетни (камъчета), но освен, че непрекъснато мирише, все събирах камъчетата по цялата баня и се притеснявах да не се запуши сифонът. Сега грам няма мирис и много пъти са ми казвали, че ако не ги видят, не могат да предположат, че в къщата се гледат котки.

# 130
  • Мнения: 1 153
Моите котанки ги научихме да пишат и акат в тоалетната на земята. Комбинирано е баня с тоалетна и лесно се мие и подържа.

# 131
  • Мнения: 61


Здравейте! Казва се Арчи, порода мейн куун и правим годинка през месец април... Yellow Heart
 Имам и кученце, което се опитва да се сприятели, обаче без успех.
Арчи обича да спи със своя най-добър приятел - Пингвинчо. От няколко месеца вече си има своя стая, понеже през нощта ...да кажем, че се "побърква" и през това време ние сме "малко" жадни за сън, а не за игра.
За сега нямаме проблеми , освен това със сприятеляването му с Рекс.

Поздрави на вас и вашите любимци. Heart

# 132
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
На моя му изкопавам около 10тина буци на ден от пишане само.. . Немислимо е да го оставя без нещо, което да го попива, имам и малки деца които също ползват нон стоп баня и тоалет.. И всичко ли се разнася.. Спасение няма значи Sad

# 133
  • Мнения: 1 518
Ами, за мен бентонитът не е удачен, "лети" по цялата баня. По-удобно ми е да им мия. Ако имаш външна тераса, сложи го там.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Писала съм си мнението и преди - категорично бих спестила мъките на животното.

Общи условия

Активация на акаунт