Любители на котки - Тема 142

  • 34 759
  • 763
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 919
Бубалеса, благодаря! Simple Smile Докъде стигнахте с лечението? Милото момченце!

Много се радвам, че Олга си хапва вече!!

# 106
  • София
  • Мнения: 6 219
Помощ...
на детето му  излезна обрив бяхме на док.
дерматоложката каза розов лишей - мажете с цинкова паста.


Може би пиша доста късно, не знам. Бях изпуснала началото на новата тема и сега наваксвам.
Мъжът ми и аз сме с дерматит - по различни причини се появява. Аз лично го боря сигурно вече 20 години от общо 33. Мъжът ми - от преди да се запознаем, което се случи преди 14 години. Аз съм имала и лишеи, които се появяват и се скриват. С котка живеем от 2016 г. Като прочета, че някоя докторка е предписала цинкова паста лошо ми става. Вероятно тази паста помага някъде, НО! в много случаи изсушава кожата по много лош начин. Моят съвет е да потърсите второ мнение. Също така - не знам какви лекарства са ви предписали, но най-важното при този тип проблеми е мазилото да успокоява кожата и човекът да не се чеше, защото с ноктите си "заразява" по-голяма площ от тялото. Не приемайте и лекарства без изследвания за наличие на херпес вирус и др. подобни.
И последно, за да не става прекалено дълго - премислете режима си на хранене (приема на шоколад, пикантно, твърде кисело, опаковани храни и алергени от вида на ягоди/малини/киви/домати). Има значение това, но според мен е доста индивидуално и спомага лечението.

Това е моят опит. Ще се върна да чета какво са писали съфорумките и се надявам да откриете наистина професионалист дерматолог. Аз за толкова години не съм намерила. Последни път имах неприятна форма на дерматит около клепачите и ме излекува офталмолога ми, след месеци наред влачене на дерматолог през две седмици и купчина лекарства.


Допълвам за БЪБРЕЧНАТА недостатъчност - това, което правиха на нашата маймуна.
Първо - откриха висок креатинин и уреа едновременно. След месец лекарства - отново тест и понеже не бяха в норма - уреа в урината
След това - изследване на урина и допълнително специфично изследване на кръвта, което не мога да си спомня. Имаше вариант и за ехограф, но не се наложи, защото контролът върху храната помага за регулирането на показателите.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 18:22 от В@ня

# 107
  • Мнения: 10 514
Креатинин и урея, да. Извинявам се за неволното подвеждане.
Бегинс беше с чернодробна и бъбречна недостатъчност и обърках показателите.

И двата показателя ли трябва да са завишени за да се тълкува като бъбречна недостатъчност?

# 108
  • София
  • Мнения: 6 219
Креатинин и урея, да. Извинявам се за неволното подвеждане.
Бегинс беше с чернодробна и бъбречна недостатъчност и обърках показателите.

И двата показателя ли трябва да са завишени за да се тълкува като бъбречна недостатъчност?

В предното мнение допълних на нашата какво ѝ правиха.
Обясниха ни, че след като тези два показателя са завишени, значи че бъбреците дават сигнал и е състояние, което трябва да се наблюдава. С тзи изследвания няма как да кажат до каква степен са увредени, защото може и нещо моментно да е от храна с по-висок процент протеин. Това наложи три месеца подред да я изследваме, но нещата се регулираха. Важно е какво е общото състояние на котката. Нашата няма абсолютно никакви оплаквания и на килорами, апетит, козина, поведение в тоалетната, пиене на вода си е съвсем ОК.

# 109
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Момичета, бърз въпрос, нова съм в котешкия свят, вече децата са със споменатите по-напред петна, направо луднах.. Питането ми е коя котешка тоалетна не се разнася из цялата къща, от коя сте доволни?

# 110
  • Мнения: 1 501
Моите съм ги научила да ходят в празно пластмасово легенче, без никакви котешки тоалетни. Мия и хвърлям директно в тоалетната. Няма миризма вкъщи. Два, три пъти, като му покажеш на котето, то вече си знае. Моите две дори не търсят пръст да ровят....вкл и по саксиите.

# 111
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Оххх този моя от къде такава любов към копането не знам... Първо половин час рови за да седне, после 1 час заравя, хубаво се олепва със гранули и ги носи навсякъде..

# 112
  • Мнения: 10 514
Креатинин и урея, да. Извинявам се за неволното подвеждане.
Бегинс беше с чернодробна и бъбречна недостатъчност и обърках показателите.

И двата показателя ли трябва да са завишени за да се тълкува като бъбречна недостатъчност?

В предното мнение допълних на нашата какво ѝ правиха.
Обясниха ни, че след като тези два показателя са завишени, значи че бъбреците дават сигнал и е състояние, което трябва да се наблюдава. С тзи изследвания няма как да кажат до каква степен са увредени, защото може и нещо моментно да е от храна с по-висок процент протеин. Това наложи три месеца подред да я изследваме, но нещата се регулираха. Важно е какво е общото състояние на котката. Нашата няма абсолютно никакви оплаквания и на килорами, апетит, козина, поведение в тоалетната, пиене на вода си е съвсем ОК.

Може ли да обясниш за "контрола" с храната? Как се "регулира" състоянието?

Бихте ли обяснили също за стойности АсАТ и АлАТ какво знаете? Кое какво показва?

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 00:35 от amy_nka

# 113
  • София
  • Мнения: 3 448
Сериозно обмисляме преместване в къща и ужасът ми е обезопасяване на двор. Зор е с прозорци и тераси заради височината, но ако изчезне из квартала или налети на дворно куче...
Споделете мнение по тоя въпрос, моля.

Ние живеем в къща 9- 10 месеца в годината. Дворът не е "обезопасен".
Но сме в гората и около нас има само 2- 3 къщи, пътят е на 200- 300 м и няма голямо движение по него.
Блеки като го взех заживя в къщата (като сме на работа си е в стаята, като се приберем- с нас на двора... и така няколко месеца). Веднъж изчезна за 2 дни и се бяхме побъркали...
След кастрацията момчето си стои вкъщи и гони другите котки и кучета само от двора ни т.е. си. Преди прескачаше до съседа (има си приятели там), там има големи кучета, но те го познават и не го гонят.
Маци като я взех лятото, отначало се явяваше само във времето за ядене и изчезваше в гората (но тя си е скитник по природа). После си намери място на тавана и спеше там (но Блеки така и не престана да я гони от двора, допускаше я само да яде- сега и за ядене не допуска Сивко).

Ето го Блеки сега, стои на пост и си охранява имението (много навлеци са се  навъдили, откакто той се търкаля по килимите) Joy



Редактирам се: сетих се, че не съм затворила вратата на кухнята, но си казвам "няма страшно, Блеки пази".
Като отидох да затворя майсторът каза, че вътре имало някакво непознато куче и си играели с Блеки...еми запознали са се, Блеко даже му е отстъпил храната си.
Та такъв е моят пазач... Joy

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 11:04 от AnyHr

# 114
  • Мнения: 10 514
А, тези от вас, които живеете в съседство с гора, ваксинирате ли си котките против бяс?

# 115
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 170
Лято, не сме много добре последните дни 😞 Много е унесен, не си играе като преди. Освен това свали за около седмица 130грама, което не е добре. Утре ще му правим ПКК, да да се опитаме да разберем дали вирусът пак го е атакувал( ще трябва да увеличим дозата ако е така) или пък черният дроб се е разбутал ( ще увеличим пък чернодборното лекарство). Общо взето всичко е на принципа на догадките, док не знаят нищо за препарата и се налага ние да решаваме. ММ постоянно чете статии, споделен опит и той е лекуващият лекар. Имаме нужда от позитивни мисли🤗 Иначе до преди малко се гушкахме в леглото, мърка ми душичката
За тоалетната- Рижко също ходи в празно легенче. Така беше научен при свекърите. Аз се притеснявах да не мирише, но ММ смята, че котешката непочистена тоалетна ще мирише повече и затова се оставих да пробваме така. Ами не мирише- той ходи сутрин, което ние чистим и през деня също. Като се върнем вечер няма миризми. Изхвърляме в тоалетната и готово. Когато сме вкъщи чистим веднага. Голямата нужда си върши на плочките( които избирахме 4 месеца 😂), там само минавам с препарат за секунда и готово

# 116
  • Мнения: 10 514
Bubalesa, на колко е години? Какво значи "черният дроб се е разбутал"? Какво му има? А, за какъв "препарат", за който ветовете не знаят нищо става въпрос?
Скрит текст:
Ако искаш, можеш да ми копираш линк към пост с проблема, за да не се повтаряш.

# 117
  • Мнения: 7 869
Здравейте и от мен. Simple Smile Имаме коте, на около 7 месеца. От първия ден е много хигиенична и си върши работата само в котешката тоалетна. Но не спира да рови саксии. Tired Face Направо до корен рови пръстта като обезумяла. Садих и котешка трева - ми изрови си сандъчето - цялата пръст бе отвън. Махнах всички саксии  в една от стаите и оставям достъп само там и в коридорите като я оставям сама вкъщи. Но ми се иска да ходи свободно навсякъде, а не мога да я отуча да рови цветята. Дали като порасне ще се промени това или си е до характер?

# 118
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 170
amy_nka, малък ни е героят- края на август го намерихме. 6 мес, 7 макс е. Има котешки перитонит, ФИП, още познат като коронавирус, смъртоносна болест. Не искам да пиша пак за това, за да не натоварвам темата, прочети по- назад писах във връзка с котето на spring princess. Провеждаме лечение с GS-още нерегистриран препарат за болестта. А черният дроб се натоварва, защото му слагаме инжекция всеки ден. Затова утре ще проверим и асат/алат и други чернодробни показатели

# 119
  • Мнения: 42
pinko, здравей,

като бях дете и на мен ми се появи лишей. Започна с по-голямо петно и се разпространи.
Оказа се, че котката ни ме е заразила. По това време тя имаше нещо черно на нослето. изглеждаше все едно се е ровила в сажди. Или все едно са черни прашинки. И си растеше. Ветеринарят предписа нещо и бързо се оправи.

Лекарката и ветеринарят казаха, че и при мен това е била причината, понеже бяхме неразделни.
Проверете  котето, огледайте добре нослето, очите, ушите, козината като цяло. Да не би да е просто нещо временно, което се е развило, а не чак така генерално алергия към животното.
Или ако детето е играло с други котки...

Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт