Любители на котки - Тема 142

  • 35 046
  • 763
  •   1
Отговори
# 150
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ех, че хубава темичка, сега чак я намирам. Надявам се ще ни приемете при вас. Blush

# 151
  • Мнения: 1 112
Много тегава ситуация със болното коте, незнам и аз какво бих решила.
Стискам палци и за Рижко да е временен този спад на килограмите и да се излекува.Много ми е на сърце този малък Боец.
Ето я и Лола, съвсем забравила кастрацията вече.

# 152
  • София
  • Мнения: 3 483
Днес майсторът ни (вкъщи е от август и са "приятели" с Блеки) след случката с кучето ме попита: "Блеки някаква специална порода ли е?" Сигурно съм го погледнала много учудено и той каза "Много котки сме гледали, но такъв огромен котарак не съм виждал досега" (кантарът удари 6.100 кг, но момчето не е дебело, много е атлетично дори, просто е голям- висок и дълъг).
"Да, много специална порода е- ОБИЧАН"- отговорих му.
Ето го обичания Heart, гроги е след играта с кучето... или след процедурите в банята като се прибрахме  Joy



Много ми е мъчно за болните котенца (и за техните любимци Hug). Никога няма да забравя как се бореше pvacheva за нейната болна от рак котчица (превръзки, лекарства и накрая докторите не можеха и не искаха да помагат и да я мъчат) и как страдаше милото кротко животинче... бях много впечатлена и си мислех, че аз не бих могла така...
Моя приятелка не издържа и си "приспа" котката и след ужаса на болестта не иска да чуе повече да гледа животинка.

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 00:43 от AnyHr

# 153
  • Мнения: 1 518
Момичета, къпете ли котетата през зимата? Как им почиствате козината? Аз ги минавам само с ръкавицата за косми - хем изпада излишното, хем се разресват, но ги къпя само лятно време, когато е горещо.
С този сме като сиамски близнаци. Непрекъснато върви след мен и все иска да ми е в ръцете.😁Останалите трима членове на семейството въобще не ги отразява.🤔

# 154
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Никога не ги къпя, котка не се къпе, освен при драстично замърсяване, с което не може да се справи сама.
Ани,
Прати майстора вкъщи да види Хубавата Елена - 6,300 беше преди месец Grinning

# 155
  • Мнения: 15 326
Подкрепям Месечинка, котка не се къпе, освен, ако няма основателна причина за това. Те, котките са самопочистващи се. Grinning

Рошелка, добре дошли в темичката. Дай малко инфо за този твой красавец - име, пол, възраст. И снимките, да не забравяш да ни радваш със снимки. Hug

За болното котенце и тежкото решение просто не знам какво да кажа. Много е трудно, налагало се е да взема такова решение с един котарак, който по стечение на обстоятелствата попадна у дома, но гледахме за кратко, беше около 14-15г. Деня преди да го приспят, той милия почина. Беше прекрасно коте, още не мога да го прежаля. Дни наред плачех. Беше изключително тежко. Но, пред това да го гледам как страда, предпочетох да взема решението да не се мъчи повече. И все пак съм благодарна, че не ми се наложи да го изпълня това трудно решение. Много, много е тежко и трудно такова решение. Пожелавам сили и кураж. Hug

Бубалеса, стискам палци за Рижко. Hug

# 156
  • Мнения: 1 518
Съгласна съм по въпроса с къпането. Женската ми е много чиста. Сама се къпе по цял ден, красива, блестяща, лъскава козина. Но мъжкият си е мързелив мърльо.😞

# 157
  • Мнения: 5 508
bongobongo, за стискането писах заради цитата, който споделих и това, че ако някоя котка не е отишла навреме, то чака някой да измие и тогава си върши нуждата. Но, да, всеки да си гледа животните както може и знае.

За къпането - Сиси е къпана два пъти за три години (като я прибрахме и след един кожен проблем от бълхи), а Съни - никога. Котките имат достатъчно добра хигиена, а като са две се мият и една-друга, та няма нужда, освен ако не е свързано с някакво лекарско нареждане да речем или не я прибирате току-що от улицата.

Момичета, ползвате ли комбинирани препарати за вътрешно и външно обезпаразитяване? Какви и какво ви е мнението за тях?

# 158
  • Мнения: 1 518
Моите не излизат навън, но се търкалят по терасите, когато е топло и колко и да е се цапат. После се настаняват по леглата, а децата ги целуват, та затова преди всичко.
Аз преди седмица питах за комбинирана ваксина (advocate cat) по повод външно коте. Ветеринарят каза, че е добра и има смисъл, но е все още рано да се сложи. Препоръча ми сега само за вътрешни да се даде, а от началото на април - комбинираната. Все още рано било, защото още не са активни кърлежите и бълхите и от чисто финансова гл точка, нямало смисъл да се хаби пипетата. Но нека споделят и други, особено ако са ползвали.🙂

# 159
  • Мнения: 5 508
Щом те притеснява търкалянето по земята - вземи си мокри кърпички за животни и го почиствай Simple Smile

За бълхите - тук вече има и дори да не им е пикът, то като работеща в зоомагазин много по-лесно мога да си 'прибера' някоя 😁

# 160
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Нашият човек е мъж (Grinning), казва се Пухчо и тази година става на 6. Почти не прави бели и е много спокоен, само се стряска, когато има съвсем непознати за него хора вкъщи.

Относно къпането - за тези почти 6 години сме го къпали 2 пъти. Не мирише, чистичък си е винаги, но и той няма къде да се изцапа чак толкова. Все пак ми се иска да му теглим една сапунка лятото, ще видим.

# 161
  • София
  • Мнения: 3 483
Рано било за кърлежите!? Сутринта на Маци извадих 10..., да, да, 10, не е грешка и всички бяха забити в кожата ѝ (бррр). Сложих ѝ 0,5 мл Фронтлайн комбо. Прегледах я внимателно, защото миналата седмица видях на няколко пъти пълзящи по козината ѝ и ги отстранявах. Но Маци обикаля по поляните наоколо.
Времето е топло и кърлежите не „спят”.
Довечера ще го прегледам и Блеки, че и той може да е прескочил до гората.

За препаратите: тук някой беше препоръчал Празимек С, (ветеринарите в клиниките не ги предлагат, но една вет като чете листовката, остана впечатлена), комбиниран препарат за външно и вътрешно обезпаразитяване. Поръчвам си го в Срефанов,струва 3.20 лв- 4 таблетки (1 е за 2,5 кг).
Това давам на Маци. Миналото лято се справихме без кърлежи и бълхи, благодарение на него.
На Блеки давам Цестал и капя с Фронтлайн комбо.
Купих и Каниверм няколко табл., (1 табл. е за 10 кг, но той не е толкова широкоспектърен и струва 1.20 лв) за Сивко.

# 162
  • Мнения: 7 856
Празимекът се продава във всички що-годе прилични зоомагазини, не е нужно да се поръчва онлайн. И наистина при достатъчна доза пази и от външни паразити - изпробвано дълги години.
Ето и линк с описанието на производителя (българско е)
https://www.biovet.com/bul/products/VETERINARNI/Prazimec%20C.pdf

# 163
  • Мнения: 1 518
AnyHr, ти направо ме стресна. Веднага ще предам инфото, че хората имат и малко бебе, та, да взимат мерки бързо. 😯

# 164
  • Мнения: 151
Може ли да дадете мнение за сухата храна на Ориджен? Досега бяхме на Natural Greatness, но напоследък Кайли спря да я яде, може би и омръзна. Реших да и разнообразя и взех Ориджен, засега хапва с кеф. Чудех се между нея и Ягуар, но нивата на минерали и фосфор в Ягуар не ми харесаха особено.

Общи условия

Активация на акаунт