Любители на котки - Тема 142

  • 35 520
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 212
Ноеми, първо, честито коте! Много се радвам за вас и много добра идея, за да зарадваш децата!! Heart Eyes Ще чакаме снимки! Може ли дотогава да я опишеш как изглежда? Simple Smile
Ще се крие Джингито, нормално е, макар Мади да излезе бързоприспособима и за 2-3 дни свикна. Но и тя първия ден почти не яде, не пи вода, не ходи до тоалетна и аз се притеснявах. Вечерта, като беше останала сама, тъкмо влязла в тоалетната - бяхме ѝ я оставили наблизо - и аз се появих; веднага излезе. После през нощта беше обикаляла, ровила в една саксия, вършила всичко в тоалетната.
И на мен ми е жал, като си помисля какъв стрес е изживяла при взимането ѝ - беше в приемен дом, където си живееше добре, и сигурно ѝ е било тежко отначало... но го правим за добро, нали? Simple Smile Милият Тервел, как се разстроил!

Кукумицинка, адмирации за вас!! Де да имаше повече такива хора...!

Ивекс, Овреме се ориентирайте катинар ли, райбер ли... Grinning

Щях да забравя, Бубалеса, продължаваме да стискаме палци! Милото котаче! Не питам как е, защото понякога, като се похвали човек и сякаш напук се развалят работите.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 22:46 от лято!

# 676
  • Мнения: 8 023
bubalesa, в очите му се чете любовта и благодарността към Вас. Продължавайте да го дарявате с внимание, обич и нежност. Нека всичко лошо мине.Hearts
Ноеми, честита радост! Simple Smile

# 677
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
Майя, аз зетя не закачам, нали ми е рижав, а и красив на всичко отгоре Heart

Бубалеса, с всички сили желая котето да оздравее бързо, много ми е притеснено за него. Ще се наредят хубаво нещата.

Ноеми, ха честито ви приятелче Simple Smile. Дори не й говорете, тя ще се отпусне. Дано е гушкава и да мърка често, много е приятно. На малката ми дъщеря котката започва да мърка само като посегнеш към нея.

Ивекс, представих си  как през нощта Уши отваря хладилника и...

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 23:00 от Котьо

# 678
  • Мнения: 8 023
Интересно ми стана за разходката на Блеки. Лесно ли свикват с тези нагръдници? Много ми се иска да изкарам нашата Маша, но се страхува доста засега. При един опит да ѝ покажа какво има зад външната врата, ме издра и едва я удържах да не скочи. Но пък е много любопитна като излизаме с кучето и ни чака строена до вратата докато се приберем. Мъчно ми става, че стои само вкъщи.

# 679
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Ой, последен спам!
Преди малко отидох и си заврях главата в муцунката на Джинги, под пейката в трапезарията, и започнах да я целувам. И тя не се дръпна, После я гушнах, аз седнала на земята, с поларен мекичък халат (на лапички), а тя ми седя в скута и ми мърка доста време, можеше и повече, но ми се допишка и станах. Честно, аз такова добро коте не съм си представяла, че може да същесвува!
Млъквам! (не за дълго Laughing)

# 680
  • Мнения: 1 639
Бубалеса, пожелаваме на Рижко бързо оправяне 😘
Ноеми, честито трето детенце! Много да се обичате и да се радвате взаимно.
Нашата Ая, като я взехме от улицата две седмици не мръдна от един стол в кухнята (ние и не я насилвах
ме), после лека-полека започна да идва при нас.
Anonymiss, и Ая много обича да се разхожда навън, и да лесно свикна с каишката

А тук се решат с кака й

Ноеми, чакаме снимки, когато госпожицата е готова 😜

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 23:49 от gabidi

# 681
  • София
  • Мнения: 3 526
Bubalesa, няма да е справедливо да не се оправи мамин патиланчо! Толкова обич и грижа! Трябва да се справи момчето!

Anonymiss, Блеки е гледан в къща първите 5 месеца (на свобода). Като го прибрахме в апартамента (прибираме се зимата за 3- 4 месеца) стоеше на прозореца и плачеше (беше на 6-7 месеца). Купих каишка с нагръдник (избрах някаква евтина, защото не знаех дали ще успеем) и започнах да му слагам нагръдника по малко. Естествено не му хареса (прилягваше и се влачеше странно), постепенно увеличавах времето. После закачих и каишката и започнах да го дърпам да ходим. И така докато свикне (обучавахме се около месец, ежедневно).
Винаги слагаме нагръдника, когато пътуваме (за да има къде да го хвана и преместя като карам и като ми се метне на волана или в скута, а той го прави).
Сега ходи до мен като кученце, дори ме води. Heart Eyes И не е забравил от миналата година, на мама умника Heart.

Ноеми, обичта ескалира с времето- да си знаеш Hug

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 23:52 от AnyHr

# 682
  • София
  • Мнения: 4 714
Интересно ми стана за разходката на Блеки.
Скрит текст:
Лесно ли свикват с тези нагръдници? Много ми се иска да изкарам нашата Маша, но се страхува доста засега. При един опит да ѝ покажа какво има зад външната врата, ме издра и едва я удържах да не скочи. Но пък е много любопитна като излизаме с кучето и ни чака строена до вратата докато се приберем. Мъчно ми става, че стои само вкъщи.

Ами.. те всички чакат на вратата, Дали с куче или без.
Маци Златина хич не искаше да излиза, а имаше по едно време даже 2 кучета. Не, че я беше страх, водили сме я на много места, но си предпочиташе вкъщи.
Мър понякога показва желание да излиза ама само до стълбите, после започва да се дърпа. Нещо такова:
Скрит текст:
Имай предвид, че лесно се измъкват от нагръдниците и побягват от страх.
Блеки е свикнал и не бяга. Сега виждам, че имаме и друга котарана, обичаща разходките.
И на мен ми беше мъчно, че стои сам, та виках хора да го гледат и тогава ми съскаше и се сърдеше и криеше.
Спрях и всичко е нормално.

Майя, аз зетя не закачам, нали ми е рижав, а и красив на всичко отгоре <3
На майка си прилича. Joy

# 683
  • София
  • Мнения: 6 219
Ноеми, прекрасна емоция! ❤
Желая ви мъркащл съвместно съжителство с пух и котешки косми в кафето! Без много съссипани дивани и пердета Simple Smile

Спомних си как доведох Ангелина у дома. Ама тя както е страхлива, така е и страшна господарка. Веднага се нанесе с цялата си прелест. Обиколи апартамента по всички ъгли и още вечерта не се посвени да се кара, че не сме ѝ сервирали... 700 грама нахална гЛад!

# 684
  • София
  • Мнения: 3 845


Тази сутрин сме така

# 685
  • Мнения: 9 245
И ние приветстваме Джинги и Ноеми, споделяй , не ни мисли, нали за това сме тук всички се радваме.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Днес бил световният ден на котката Simple Smile Честит празник на всички мацорани и Честита Баба Марта на стопаните им Simple Smile

# 687
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
Ноеми, пиши спокойно за всичко, свързано с дъщерята Simple Smile колкото ти се иска. Радост и усмивки никога не са в повече.

Месечинка, благодаря за хубавите пожелания.

# 688
  • София
  • Мнения: 2 092
Ноеми, да ти кажа, тук е единственото място, където можеш половин ден да описваш сладостите на котето си, и на никого няма да досадиш😘 Просто всички сме бесни фенове😁 Така че пиши на воля, не ни жали🤗  Желая ви изобилие от прекрасни моменти с малкото съкровище! Е, освен когато се карате в чие легло ще отиде писето тази вечер, хахаха!🤣

# 689
  • Мнения: 15 427
Честита Баба Марта, котешки мами! На вас и вашите космати дечица. Heart
Hug Flowers Four Leaf Clover
И понеже днес е и Сирни Заговезни, ние идем да ви поискаме прошка и ако има нещо да ни извините и да ни простите:

И да покажем едно от любимите си занимания - "клю-клю" на балкона Grinning :


Общи условия

Активация на акаунт