Преди време бях пуснала тема "Какво да направя с ревността си?"

  • 2 425
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Психологът май е добро решение... Чак от племенничката да ревнуваш...  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 520
Иди, чак пък да го кръвосмесяваш.  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 708
аз имам друга теория за ревността, нищо ново, но все пак да споделя

според мен, ревнува този, на който му се изневерява и си мисли колко е лесно..и ако го направиш, постепенно започва да ти минава..
не подстрекавам към изневеря, не ме разбирайте погрешно..
Еличко, просто се вгледай в себе си и се запитай защо се чувстваш толкова неуверена..я с повече самочувствие, живей си живота, и да ти изневери, какво толкоз.. Wink

# 18
  • Мнения: 479
Не ме разбирайте погрешно. Не съм чак толкова луда, че да си помисля за кръвосмешение. По - скоро ревността ми се изразява в неприязън, че се обръща внимание на друга жена, а не на мен. Той доста често реагира по същия начин към мен, с тази разлика, че не го показва толкова явно... Може би е развито силно собственическото ми чувство или пък се засяга женското ми ЕГО, знам ли.. Истината е, че докато пиша, се опитвам сама да си обясня нещата...

# 19
  • Мнения: 2 013
Не ме разбирайте погрешно. Не съм чак толкова луда, че да си помисля за кръвосмешение. По - скоро ревността ми се изразява в неприязън, че се обръща внимание на друга жена, а не на мен. Той доста често реагира по същия начин към мен, с тази разлика, че не го показва толкова явно... Може би е развито силно собственическото ми чувство или пък се засяга женското ми ЕГО, знам ли.. Истината е, че докато пиша, се опитвам сама да си обясня нещата...

Това е още по-зле. Ми ти ще го побъркаш този мъж - той с една жена няма да може да се посмее и позабавлява даже без задни помисли!

# 20
  • Мнения: 1 416
Не ме разбирайте погрешно. Не съм чак толкова луда, че да си помисля за кръвосмешение. По - скоро ревността ми се изразява в неприязън, че се обръща внимание на друга жена, а не на мен. Той доста често реагира по същия начин към мен, с тази разлика, че не го показва толкова явно... Може би е развито силно собственическото ми чувство или пък се засяга женското ми ЕГО, знам ли.. Истината е, че докато пиша, се опитвам сама да си обясня нещата...
Разбирам те, Еличко...
Обаче - как издържаш?!  Rolling Eyes Ти трябва да си в постоянно напрежение, да те гризат съмнения...  Sad Мнението ми наистина е, че трябва да се бориш на всяка цена с болезнената си ревност, за да се чувстваш ти самата добре, спокойна и щастлива...  Peace
Желая ти успех в битката!  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Ами ако той й се е обаждал с идеята тя да го свърже с някоя нейна приятелка /по-младичка, нали се сещаш.../, ???
Ами ако си правят тройка, или по-лошо...групов секс???

Стига бе жена! ooooh!
Ревнивата глава може такива да ги сътвори, че просто да се чуди човек от къде са се самозародили и как е възможно.
Още много примери мога да ти измисля, да не мислиш, че само ти можеш Mr. Green

Виж, спри да мислиш за това, самоконтролирай се, колкото и да ти е трудно. Ако ти се прииска да бръкнеш в тел. му и да поразгледаш, спри се навреме. Не го прави.
И не на последно място, не се самоподценявай толкова. Като начин на лечение мога да ти кажа, че отлично влияе повдигането на самочувствието - направи каквото можеш по този въпрос - дрехи, козметика, грим, прическа, четене на книги, и т.н.

Пожелавам ти успех в борбата със себе си! Peace

# 22
  • Мнения: 1 081
Сега, да не изглеждам и аз луда, но и аз имах подобни мисли по отношение на моя благоверен (е не с роднина, но все пак). Та тогава проблема беше, че ме дразнеше, когато обръщаше (ненужно, според мен) внимание на дадена персона, и ми изглеждаше един такъв притеснен и същевременно заинтересуван от въпросната госпожица. Не зная защо - подразних се! Може би причината беше, че три месеца по-рано, когато се стремеше аз да му обърна внимание се държеше по същия този начин обаче към мен.

Така, че не си луда Ели4ко, просто приятелят ти малко е позанемарил вниманието си към теб и това те изкарва от релси. Напомни му какво има:

Цитат
[И не на последно място, не се самоподценявай толкова. Като начин на лечение мога да ти кажа, че отлично влияе повдигането на самочувствието - направи каквото можеш по този въпрос - дрехи, козметика, грим, прическа, четене на книги, и т.н.
/quote]


.... и резултата ще бъде перфектен! Успех!   bouquet

# 23
  • Мнения: 817
Не се сърди ,но наистина имаш нужда от лечение Rolling Eyes
Няма човек ,който да не ревнува ,ма ти кви неща описваш ,че и втора тема пускаш вече нещо ти има.
Казвам го с добро намерение , започни някаква терепия ,все пак това е твото здрава ,нерви ,живот.Взимай мерки ,защото ще ти трябват дълги години още Peace

# 24
  • Мнения: 819
Еееее,ама ти направо го задушаваш ! Спри се малко,той не е твоя собственост!Всеки има нужда от лично пространство! Ти сама го подтикваш към такива мисли и му насочваш вниманието към възможни обекти за изневяра/  Stop нямам предвид племенничката-това вече е абсурдно! / Не се учудвай,ако наистина го направи и тогава вече ще можеш да търсиш причината в себе си!Извинявай, ако звуча по-остро,ама си е точно така.

# 25
  • Мнения: 730
Абе що се занимаваш с глупости, ами не си гледаш живота, има къде по- хубави неща, с които да си прекарваш времето. Grinning
Къде бил, с кой бил, на кой звънял...много важно.
Ако ти изневерява все отнякъде ще си покаже, няма смисъл да се терзаеш излишно, нищо няма да спечелиш, само ще се скофтиш излишно.

Правилно Wink

# 26
  • Мнения: 5 475
Еееее,ама ти направо го задушаваш ! Спри се малко,той не е твоя собственост!Всеки има нужда от лично пространство! Ти сама го подтикваш към такива мисли и му насочваш вниманието към възможни обекти за изневяра/  Stop нямам предвид племенничката-това вече е абсурдно! / Не се учудвай,ако наистина го направи и тогава вече ще можеш да търсиш причината в себе си!Извинявай, ако звуча по-остро,ама си е точно така.

И не е лошо да те прегледа специалист...себе си ще поболееш с такива мисли!  Peace

# 27
  • Мнения: 479
Сега, да не изглеждам и аз луда, но и аз имах подобни мисли по отношение на моя благоверен (е не с роднина, но все пак). Та тогава проблема беше, че ме дразнеше, когато обръщаше (ненужно, според мен) внимание на дадена персона, и ми изглеждаше един такъв притеснен и същевременно заинтересуван от въпросната госпожица. Не зная защо - подразних се! Може би причината беше, че три месеца по-рано, когато се стремеше аз да му обърна внимание се държеше по същия този начин обаче към мен.

Така, че не си луда Ели4ко, просто приятелят ти малко е позанемарил вниманието си към теб и това те изкарва от релси. Напомни му какво има:

Цитат
[И не на последно място, не се самоподценявай толкова. Като начин на лечение мога да ти кажа, че отлично влияе повдигането на самочувствието - направи каквото можеш по този въпрос - дрехи, козметика, грим, прическа, четене на книги, и т.н.
/quote]


.... и резултата ще бъде перфектен! Успех!   bouquet

Вероятно си права за вниманието.. Лошото е, че покрай всички проблеми напоследък, половинката в момента се свързва с тях, вместо с друго... И аз го свързвам с проблемите, но жените някакси по не се заравят в тях, а мъжете... Thinking Докато не ги разрешат, не си дават почивка. И вероятно да общуваш с друг, който е извън проблемите ти и ти носи положителни емоции е достатъчен повод, за да му звъннеш...
Днес съм малко по - нормална, но това се дължи на факта, че един ГОЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯМ проблем засега е разрешен (надявам се задълго). Намерихме си идеална квартира! Чиста случайност! Simple SmileSimple SmileSimple Smile Но я намерихме...
Сега очаквам само положителни емоции и мен да ме огряват...
Благодаря Ви, че и снощи ме изслушахте Simple Smile Като полудея, пак ще се обадя  Joy Радвам се, че ви има и винаги съм насреща ако някой има нужда от "кошче за душевни отпадъци" bowuu  bouquet

# 28
Това наистина е патология и ти самата разбираш, че имаш проблем. Потърси специалист!


Относно ревността и теориите тук за нея, и аз имам такава. Ревнуват хора с ниско самочувствие и самооценка. Това само по себе си е сериозен проблем, способен да опропасти живота, а ревността убива всякакви чувства.
Аз нямам спомени някога да съм ревнувала някого. Изобщо не ми е познато страданието ти. Имала съм гаджета-женкари, заглеждащи се по всяка фуста и поведението им е предизвиквало само смях и бъзици от моя страна. Една жена добре чувства дали държат на нея или не. Ако не, изходът е раздяла, ако да, но човекът има нужда от авантюри, здраве да му е- нека си походи.
То и аз не съм саката. Laughing
Всичките си мъже в този живот съм ги държала здраво "вързани" с безгранична вяра и абсолютна свобода. Смятам, че само така могат да се опазят неопетнени чувствата и че това е най-силната психологическа спирачка за залитане по чуждо.

# 29
  • Мнения: 6 472
Еличко, ще си съсипеш нервите на млади години с такива глупости Hug
Я го дай малко по- спокойно Grinning По този начин най- много момчето да се почувства задушавано и да прояви странни мераци да се поогледа Confused

Общи условия

Активация на акаунт