Съпруги на военнослужещи - 28

  • 45 141
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 426
Добро утро!
"Моля, насладете се на живота! Вземете го с две ръце, стиснете го, разтърсете го и оценете всяка секунда. Обичайте децата си. Вие буквално нямате представа какво щастие е да ги гоните сутрин, за да си измият зъбите по-бързо. Прегърнете любимите си хора и, ако не могат да ви прегърнат, намерете някой, който може. Всеки заслужава любов и взаимно чувство. Не се примирявайте с по-малко. Намерете си работа, която ще ви донесе радост, но не ставайте нейни роби. „Бих искал да работя повече“ не е това, което ще пише на гроба ви. Танцувайте, смейте се и яжте с приятелите си. Истинското, честното и силно приятелство е абсолютно щастие и това, което можем да изберем за себе си. Избирайте приятелите си с внимание и задълбоченост, сякаш буквално търсите съкровище. Заобиколете се с красиви неща. Животът е пълен с тъга и болка, но намерете дъгата си и не я пускайте. Красотата е във всичко, просто понякога трябва да погледнете малко по-внимателно, за да я забележите."

Шарлот Китли, из "Писмо до оставащите"


Момичета, сън не ме лови направо. Лягам рано, ставам рано. Това изолацията страшна работа. Много противоречива информация отвсякъде и човек се обърква. При нас затвориха града. Има толкова шеги вече за тази ситуация в нета..... В такива ситуации човек наистина започва да цени малките неща. Едно знам - след всичко това светът няма да е същия.
Фло, разсмя ме. Пита ме за синчето - той живее в Пловдив от декември и сега е блокиран там. Дунди - догодина в Мастър шеф девойката.
Аз днес ще изпера, ще изчистя и после - отново същото - филми, книги, леки упражнения и т.н. Пазя се от откачане Laughing Mask
Въпреки всичко - усмихвайте се!

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 07:36 от dafinov list

# 181
  • София
  • Мнения: 8 467
Привет, прекрасни! Как сте? Нали от сутринта не сте забравили да се усмихвате, ако не на друг, то поне на себе си в огледалото. Все е нещо да видите усмихнато лице. Поводи за усмивки има - пролетта дойде, земята започва да се покрива със зеленина и цветя, започват да отчитат и излекуваните от вируса. Ще оцелеем, момичета. Трябва ни вяра и... хигиена. Изолация временно - също. И това ще мине.
ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ, като го чуеш твоето момче, поздрави го от мен.
ДУНДИ, красавичката е страхотна. Даже екипът й е в тон с интериора.
ЛУННО ЦВЕТЕ, имаш ли новини от твоите хора в Банско?
ДИМИТРОВА, добре сте си вие с двора. Ние седим на терасата, която е около 4 квадрата.
От сутринта сготвих една пролетна манджа - пресен лук с яйца. Направих и месо с картофи. За два дни сме подсигурени.
Сега отивам да изпъна снага. Чета Любов на Елиф Шафак.
Желая ви пролетно настроение и усмивки, усмивки...Обичам ви!

# 182
  • Мнения: 2 426
Добро утро!
"Надеждата е обръч, който не дава на сърцето да се пръсне."
Томас Фулър


Когато това свърши,
дано никога повече не приемаме за даденост
ръкостискането с непознат,
пълните рафтове по магазините,
разговорите със съседите,
пълната театрална зала,
излизането в петък вечер,
усещането за общност,
редовният преглед,
бързането за училище сутрин,
кафето с приятел,
викането на стадиона,
всяко дълбоко вдишване,
скучният вторник
и самия живот.

Когато това свърши,
дано да осъзнаем,
че сме се превърнали
повече в хората,
които бихме искали да сме,
които сме призовани да бъдем,
които се надяваме да сме
и дано да останем така - по-добри
един с друг,
заради най-лошото.

Лора Кели Фанучи

Нямам какво да кажа - стоя си вкъщи, за жалост много хора не го правят. Фло, и ти имаш поздрави! Прегръщам ви!

# 183
  • Мнения: 965
Здравейте, прекрасни! На пук на всичко което се случва от днес аз си имам християнче.Та бърза да се похваля и на вас. и да почерпя.

# 184
  • София
  • Мнения: 8 467
Здравейте, прекрасни!
РАДИНКА, честито ви християнче! Да расте, да порасте, добър човек да стане, да носи в сърцето си християнските добродетели!
Как ви разрешиха това? Може би в съвсем тесен кръг сте били. Дано всичко да е наред!
Аз продължавам да мързелувам. За чистене и миене на шкафове все още не ставам. Бих могла да си правя документите за касата, но и с това не ми се занимава. Има време до началото на април, когато е отчета. Готвя и чета книга. Старая се да гоня тревожността. Говоря си по телефона, пиша в социалните мрежи, разхождам се по терасата. За сега ми се получава.
В нашия квартал има ентусиасти, та заедно ръкопляскаме в 21.00. Ами приятно ми е това едноминутно общуване.
Лека и спокойна нощ.

# 185
  • Мнения: 886
Добро утро!
Баба Марта се развихри пак. Вече не се радвам на снега. Около блока дръвчетата цъфнаха. Трябваше да ги снимам.
Радинка, да е жив и здрав Боян! Дойодоха ли щъркелите при вас?
Аз исках вечер да пея на терасата, но ми забраниха категорично. И сега пея в къщи, за ужас на всички. Disappointed
В Банско всичко е спокойно, хората са дициплинирани. Много хотелиери са се притекли на помощ. Но и много хора са напуснали града преди карантината.
След малко влизам в час.
Бъдете здрави!
А това е снимка на цъфналата слива в двора.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 08:42 от Лунно цвете

# 186
  • Мнения: 1 605
Здравейте, и при нас баба Марта се развихри и днес се събудихме със сняг. Добре че си прибрах вчера петуниите.
Ние пишем домашни и с ММ се шегуваме че до края на тази дъъълга ваканция ще си изкарам магистратура Начална педагогика в къщи и само ще трябва да отида на изпит да я защитя

# 187
  • Мнения: 965
Здравейте, момичета! При нас няма сняг но е дъждовно. Лунно цвете щъркелите са тук,не всички но повечето.Фло кръщенето мина в тесен кръг. В манастира бяха : майка,ММ,каката и кръстницата. И после пак те + мен и баща ми за обяд. В общи линии хората който сме всеки ден заедно.

# 188
  • София
  • Мнения: 8 467
Здравейте, прекрасни!
Как сте, как я карате? Стоите ли си у дома?
От вчера си мисля, ама съвсем позитивно, че баба Марта никак не е лоша. Напротив, даже е много умна. Изпрати ни сняг, студ и вятър, за да ни накара са си седим у дома. Нарочно скри слънцето, прибра птичките, за да не ни "подкукуросват" и да ни теглят навън.
Готвя, чистя, чета книга. Изобщо не ми е скучно. Преваля времето на карантината ни.
Хайде, чао!

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 9 764
Ами не, не си стоя вкъщи. Аз съм от работните. И хич не си мисля, че ще ни отпуснат каишката на 29 март. Мисля, че ще я откараме така поне до Великден. Така чух от едни приятели, а те ми казаха два дена предварително, че ще блокират градовете. Това им е работата. Да видим кога и кои от нашите хора ще бъдат включени в това вардене и не/пропускане на хора.
И сняг няма при нас, само дъжд. В друга зона сме, но пак охранявана.
Радинка, честито християнче.
ПРиятен ден на всички. 

# 190
  • Мнения: 124
Здравейте, прекрасни дами!
В тези смутни времена, дали ще имаме почивка лятото? Тази година най-накрая ни одобриха за карта. Адмирал апартамент парк 3 ред.легла.Някъде четох,че е без тераса.Къде се простира,имали сушка,съхнат ли дрехи?
Наистина се чудим с този вирус,дали да платим картата:-(
Извинявам се, че на фона на тази карантина,едва ли ви е до мисли за лятото,но ми се иска да сме по позитивни...
Хубав ден ви желая,и да сте здрави Simple Smile

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 9 764
На Адмирал не съм ходила.
Искат ли вече плащане?
Хубавото при военните клубове е, че връщат пари. Дори и да не е извънредно положение.

# 192
  • Мнения: 2 426
Добро утро! Благовещение е!

"Всяка блага вест носи в себе си зачатие на нещо добро и свято. Всяка вест на любов се превръща в блага. Дали ще чуем Благата вест? Дали ще я пропуснем да влезе в сърцата ни? Дали ще й разрешим да заживее в нас?"

Теодора Димова

Честит ден на майката!
Аз съм на работа и нищо ново при мен. Надявам се да сте добре всички!

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 6 676
Здравейте, прекрасни дами!
В тези смутни времена, дали ще имаме почивка лятото? Тази година най-накрая ни одобриха за карта. Адмирал апартамент парк 3 ред.легла.Някъде четох,че е без тераса.Къде се простира,имали сушка,съхнат ли дрехи?
Наистина се чудим с този вирус,дали да платим картата:-(
Извинявам се, че на фона на тази карантина,едва ли ви е до мисли за лятото,но ми се иска да сме по позитивни...
Хубав ден ви желая,и да сте здрави Simple Smile
И ние сме карта, но най-вероятно няма да се стигне до плащане... По неофициална информация от колегите, ВПД-тата при нужда ще се преобразуват на болници Rolling Eyes
Дано не звуча песимистично, но ако успеем и на вилата да почиваме, ще се радвам

# 194
  • София
  • Мнения: 8 467
Момичета, влизам при вас сега, за да ви споделя съветите на една моя асистентка, прекрасен психотерапевт.
И така:
В създалата се принудително и неочаквана изолация 1. Не се отказвайте от рутината. Ставайте по едно и също време, направете си сутрешния тоалет. Аз бих добавила - сложете си лек грим, колкото за самочувствие.
2. Направете си списък със задачи.
3. Обособете си работно място. От време навреме станете, разтъпчете се, пийте чай, кафе.
4. Грижете се за тялото си. Не се отдавайте на мързел и ленивост. Играйте гимнастика. Желателно е в едно и също време, достатъчни са 10 мин.
5. Включете се в инициатива.
6. Поддържайте контакти с колеги и приятели. По тази точка мога да ви говоря много. От какво огромно значение за справяне със самотата, тревожността и депресията са социалните контакти. За това ще пиша друг път.
7. Ограничете новините, които ви натоварват и стресират
8. Наваксвайте. Извадете на бял свят всичко, което не сте свършили във времето и се заемете с него. Може да ви бъде интересно.
9. Наложете си да извадите позитиви за себе си в този период. Наслаждавайте се на тишината, на спокойствието, на по-чистия въздух.
10. Оцветявайте. Този метод се прилага при терапевтиране на семейни двойки. Успокоява, обединява.
11. Оставете дългосрочното планиране за друг път. Сега се съсредоточете в по-близката перспектива.
Ще се справим, момичета. Вярвайте силно!

Целия материал съм качила на стената си във ФБ. Ако ви интересува можете да го видите там.

Общи условия

Активация на акаунт