Съпруги на военнослужещи - 28

  • 44 351
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 418
Добро утро!
В последната събота на март, поредното кафе.
Всяко зло - за добро.
Не губете кураж.
Не падайте духом.
Усмихвайте се въпреки всичко.

Фло, прочетох и благодаря.
Къде сте се изпокрили всички? Надявам се, че сте добре. Аз работих в офиса цяла седмица, другата също ще бъда там. Днес обичайните занимания - чистене, пране и т.н. Хубав ден!

# 196
  • Мнения: 1 605
Добро утро, как сте момичета?

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 9 736
Пия си кафето с ММ и се чудим какво да подготвим за слагане в сака, ако ги приберат в казармата, както казва той. Много разглезени са тия младежи при него, мрънкане здраво. Но те на Корен не са ходили за по 2 седмици по палатки, прах, кал, студ, пек.
Дзверът в момента е на онлайн кандидат студентски изпит по МАТ. Да видим как ще се справят децата.
Аз съм в отпуска, в момента няма работа и шефът предпочита да си постоим у дома. Но в четвъртък ще съм на работа, може би. Дзверът ще се зарадва, като съм вкъщи я будя, за да ходи на училище, иначе се скатава по някои предмети. Тормозител съм.
Аз си намирам занимания, не ми тежи строенето вкъщи, все още. А и реално не сме затворени съвсем, може да се разтъпчем навън далеч от други хора.
Лек ден на всички.

# 198
  • Мнения: 884
Здравейте, момичета.
Вчера излязох да пазарувам. В квартала животът си тече нормално, всичко си работи, дори фризьорският салон. Така за малко забравих за извънредното положение. Но знам, че е по-добре да сме отговорни, за да приключи по-бързо всичко това.
Ние постоянно се обучаваме да използваме различни платформи за електронно обучение. Поне за учениците е интересно, виждам, че и на родителите не им е лесно. Никой не беше подготвен за това.
Дунди, успех на момичето ти, знам, че е сериозна, ще се справи.
Дъщеря ми е втора смяна и ми забрани да я будя рано. Вчера записа упражнения по физкултура, сериозно се измори, но там учителят е много сериозен.  Аз пък съм първа смяна. Имам интересни часове. Родителите много често случайно влизат в стаята на детето, носят му  ябълка, или вземат дрехи от гардероба. Joy
Хубав ден!

# 199
  • Мнения: 3 059
Привет, момичета!
Аз от понеделник съм на работа за 2 седмици, за след това не знам още. ММ и дребното ще се гледат. Хубаво е, че имам работа, заплатя, но се чудя докога ще продължи и дали няма да ми се наложи да си взема неплатена отпуска, за да гледам малкия. Много неизвестни.
Военнослужещият, болен от коронавируса, е от отдела на ММ. В болницата в Букурещ е. Много тъжно ми стана. Дано преодолее болестта!
Фло, ти помагаш ли на онази телефонна линия, за която беше споменала?
Иначе ние си стоим в нас, ММ на връщане от работа ни пазарувше, сега разменяме ролите. Ние не излизаме. Последно миналата събота ходихме до село. Но сега, за да отидем, ще е трудно... Купих си от ДМ дезинфектанти за дамската чанта (по 3лв) и латексови ръкавици (60 бр за 6лв). Ако някой няма, следете там. Мога и да купя и да изпратя на някой от провинцията. Въобще някой, ако има нужда от нещо, да ми пише. От понеделник като съм на работа, ща не ща, ще щъкам навън.
Поздрави и се пазете!

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 9 736
Лунно цвете, вярвам, че на децата им е интересно. Нашите не са на смени, когато са он лайн. Всеки ден започват в 9.
Имам приятелка с две момчета. Малкият е голям калпазанин, вързан да го държиш, пак ще измисли някоя дивотия. Тя е по цял ден на работа, работи в завод за козметика, работят на смени, бълват дезинфектанти. Като се прибере започват разговорите с... Учителите. Младежът седнал онзи ден пред компютъра по пижама. По някое време решил да се преоблече, пред камерата, по време на час. Целият клас го видял по гащи, и... провален час. А от старото училище на дзвера излезе репортаж по тв за дете, което заглушава микрофона на учителя. То и това онлайн обучение си е предизвикателство.
А сега на онлайн изпита имало закъснял. Все едно пътува с градски транспорт.
Между другото френските училища не успяват да преподават във виртуални класни стаи. Само българското училище в Париж успява.
На много неща ще се научим, дано да е полезен този урок.
И всички да сме здрави.

# 201
  • Мнения: 2 196
Дундиии, май само ММ не е решил да стяга сак още, както и не се е стреснал изключително, че ще стоят в поделението, както той казва - тия младоците май като не са ходили в казарма и не знаят какво и че от това не се умира.. Grinning Grinning Grinning

# 202
  • София
  • Мнения: 8 425
Привет, прекрасни!
ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ, благодаря за заряда. Няма заради някаква си корона да си нарушаваме традициите, нали?
Радвам се, че тези от вас, които се включват, са в добро физическо и психично здраве, Както каза веднаж преди много време ДАФИНОВОТО ЛИСТЕНЦЕ, от як материал сме направени. Ще издържим!
За нашето семейство днес е 13 карантинен ден. Слава Богу всичко е наред.
Утре ще сваля маската, ще приготвя тържествена вечеря, ще се облека така, както бях на защитата и ще направя презентация на гаджето. После вечеря на свещи. Simple Smile Е, не е толкова трудно да се издържи. Не мрънкаме, а спазваме.
СЕТИ БЕТИ, не можах да се включа в тази инициатива на Социалното министерство, защото искаха да ни съберат на място за инструктажа. ( Нарушение на правилата) Аз съм под карантина. След това желаещите трябваше всеки ден почасово да ходят в някаква телефонна централа и от там да разговарят с нуждаещите се. Имах желание, но не се получи. Нищо. Нали знаете, че Господ отчита и добрите намерения. Simple Smile
МИС Ю, радвам се, че се появи. Hug
ЛУННО ЦВЕТЕ, това обучение си е цяло приключение. Чух, че седмокласниците ще държат изпит само върху материала от първия срок. Дали е така?
ДУНДИ, да беше казала, та да стиснем палчета за Красавичката. Вярвам, че и без наша помощ ще се справи. Heart
ДИМИТРОВА, аз вече съм пушка. Натъртеното едва едва ми напомня за моя плонж на тротоара. Идва време да подхващам кухненските шкафове. От снощи започнах една интересна книга - Безкрайните възможности.
МЪНИЧЕ, разсмива ме твоята дъщеричка. Умница е!
РАДИНКА, слуша ли малкото христианче? А каката?
Мисля си за САНДИ. Дали момчето й се прибра от обучението? Как ли се справя с бебчо? Сигурно вече са се напасвали един към друг.
Време е за следобедна почивка. Гушкам ви!

# 203
  • Мнения: 2 196
Аз се извинявам, че така по бързата процедура влязох и писах, ама докато си спяха ММ и  бандитката, изведнъж получих съобщение от спалнята "будна е" Grinning  та рязко излязох от форума Grinning че беше време за обяда..

Та да дам отчет и аз, здрави сме за сега, не сме излизали от 19.03. , ММ си ходи наряди и така.. бандитка е много дива, жилава и подвижна.. не се спира това дете и за 1 секунда.. сега й повтарям по цял ден разни думички та да видим коя ще е най-лесната за първа като каже Simple Smile  Като гъбка ми е, бързо напредва с нещата Simple Smile

Радвам се, че всички сте ок.. Simple Smile това обучение май има доста забавни ситуации, видях картинка във фейсбук, как да избягаш от онлайн обучението - снимката визуализираше как да си закачиш снимка пред камерата на компютъра Grinning Grinning Grinning

Пазете се! Heart

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 9 736
Изпитът мина, девойката не е особено доволна, но с този резултат ще я приемат в Пловдив. Но хубавото на кандидат-студентския изпит е, че винаги можеш да се яви пак. Не е като в 7 клас да нямаш право на втори опит.
Сега да видим как ще измъдрят нещата с рисуването.
Фло, минаха двете седмици, сега ще се наприказвате с гаджето на четири очи.
МисЮ, браво на умното момиче. Така трябва да е, енергична и засмяна.
На онлайн не пускат камерите, карат по два класа заедно, така взимат повече часове по предмета, ако всички пуснат камери, връзката се разпада. Та само се включва в класната стая.
Чакаме да видим какво ще решат за матурите. В Нидерландия са ги отменили.
А за баловете, може и през лятото да са. Само да се успокоят нещата с този вирус.
Иначе аз не съм се застояла у дома. Режимът ми е работен.
Днес говорих с приятел полицай, с тия декларации, които трупат в патрулките, ще се изпонатръшкат преди скиори и лекари. Маските им се късат, ръкавиците също, по 12 часа смени... Не е честно спрямо тях. Никаква защита, а и хората само ги хулят.

# 205
  • Мнения: 2 418
Неделя - без аларма, без суета, без грим, без часовник, без график, без, без, без..
Колко много без...
И едно удоволствие с чаша кафе... Без захар.

Радвам се, че се включихте. Важното е, да помним, че всичко ще се оправи. След спад идва възход. Днес при мен е ден за разкрасяване - добре, че се поддържам сама, иначе ...... Mask само така щях да излизам навън и без карнтина Laughing Хубав ден!

# 206
  • Мнения: 2 196
добро утрооо Flowers Four Leaf Clover
Как сте днес, спахме 1 час по-малко, но пък някак си съм свежа аз.. Simple Smile

Пак слушам Мутафчийски, много черни прогнози прави, все повече взех да се притеснявам..
Чух вчера от позната от Бургас, че от полицай тя получила вътрешна инфо, че от началото на Април щяло да влезе пълна карантина и на един район щял да работи един магазин и една аптека.. което малко странно ми се вижда, не ми е ясно как един район на Пловдив или София ще е ок с 1 магазин само.. ще стане още по-зле така ... дано не е вярно това.. иначе съм ок за пълна карантина, ама поне до магазин да отидем... точно тече захранването на детето ми, не купувам готови пюрета, правя си аз, не виждам как ще купя зеленчуци и плодове за 2 седмици напред..  не знам.. но все по- гадно ми става като виждам какво се случва, а хората са недисциплинирани Simple Smile

Малко съм черногледа рано сутрин, това не е присъщо за мен обикновено, ама.. в това положение май е така Simple Smile

Хайде хубав ден от мен и се усмихвайтее Simple Smile

# 207
  • Мнения: 1 605
Добро утро, усмихнат ден момичетаа

# 208
  • Мнения: 884
Добро утро и от мен!
Днес се очертава денят да е слънчев. Димитрова, вие имате двор, ще се порадвате на хубавото време. Ние - от терасата.
Фло, за 7 клас нещата ще се решават след като приключи тази ситуация. Министърът се чуди какво да каже по тв.
Официална информаця към момента няма.
Пазете се, момичета! И това ще мине.

# 209
  • София
  • Мнения: 8 425
Привет, прекрасни!
Мислех си, че като мине карантината ще се разходя до магазина. Е да, ама не. Всичко си имаме, та не се налага. Отказвам се, че само като си помисля после колко работа ще си отворя...
ЛУННО ЦВЕТЕ и ние се разхождаме по терасата. Даже вчера пихме кафе там. Много се вълнувам на тема изпити за седми клас. Дано измислят нещо добро за децата. Казвай, ако имаш информация, моля.
ДИМИТРОВА, добре сте си вие с дворчето. Аз като гледам и тази година няма да мога да си направя градинката на село.
МИС Ю, не се сдухвай. Аз повече от седмица не гледам телевизия, не слушам радио. Генералът с тия черни дрехи ме стресира, а премиерът ме нервира. Ами гледам си гаджето, радва ми очите и душата. Simple Smile
ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ, дано не те е видял Мутафчийски, докато си брала тези красиви клонки, че 5000 ще ти струват Wink
ДУНДИ, поздрави Красавичката. В Университета мислят за он лайн защита през лятото. Колегите са се ошашкали.
Вчера не изчакахме и вместо вечеря на свещи, направихме обяд без свещи. Всичко ми беше готово и така хубаво ухаеше...Кой ще чака до довечера? И презентацията пред гаджето мина много добре. Получих целувка!
Хайде, спокоен ден. И си пазете чисто психичното поле. Не слушайте новини! Обичам ви!!!

Общи условия

Активация на акаунт