Съпруги на военнослужещи - 28

  • 44 026
  • 740
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 9 721
Добро утро. Пия си кафето, след като успях да се снабдя с дезинфектанти на прилична цена. Утре пак ще ми носят, за да снабдя и дружките.
Аз пък гледам новини, чета какво става по света и какви мерки вземат и как им се задръства здравната система. Съответно си давам сметка, че мерките у нас са добри и приемам ограниченията нормално и наистина се надявам повече хора да ги спазват, за да има по-малко жертви. Виждам и как другите държави ще подпомогнат хората и фирмите, а в икономически план мерките у нас са неадекватни. Та на мен новините не ми пречат.
След малко отиваме на пазар. Аз продължавам с режима си, а с него няма как да се запася с продукти за дълго време. До сряда съм в отпуска, после ще видим.
Усмихнат ден на всички.
Бъдете здрави.

# 211
  • София
  • Мнения: 8 408
Ето съм.
Вече втори ден след семейната ни карантина, а аз все още не съм излизала. Не ми се налага. А и след тези заповеди, които валят като пролетен дъжд, не знам какво точно да правя. Ето ви един кратък разказ по действителен случай от тази сутрин, с неочакван край.
Часът е 8.30. Моя племеница от Брезник отива до магазина. Улицата е пуста, тя с маска и ръкавици - оборудвана според последната мода. Телефонът й звъни. Тя сваля маската до брадата си и започва да говори. И изведнаж...като из под земята пред нея застава полицай и със строг глас заповядва: "Веднага спрете разговора и си дайте личната карта". Жената се обърнала да види на нея ли говори пазителя на реда. Наоколо жива душа няма. Дава си ЛК и на въпроса какво следва, полицаят казал, че при следващо нарушение - 5 000 лв. глоба. Хората са бедни, едва струпват пари за храна. Жената беше много притеснена. Това ли е мярката? И у нас понеже нищо не е окончателно, на обяд отмениха тази разпоредба. Та това е моя кратък разказ с неочакван край.
Аз разбирам да сме обезпечени с всичко необходимо, та да има и изисквания. В понеделник със сини маски, във вторник с розови,  в сряда на райета, в четвъртък на точки, в петък на квадратчета, в събота пепит, а в неделя на чорчик. Може да ги съобразяваме и с цвета на гащите. Така е у нас - всяко чудо за три дни и всеки три дни, чудо.
Господ да ни пази!
Хайде, останете си със здраве, прекрасни!

# 212
  • Мнения: 1 605
Здравейте момичетаа, как сте? Аз днес съм се заела да си поръчвам мебели: поръчах си секция и легла за децата и се надявам да пристигнат в указаните срокове и да приключваме с ремонта.

# 213
  • Мнения: 882
Здравейте, момичета!
Димитрова, ти си се заела с много приятни занимания. Аз досега имах часове, чак сега закусих. Гледам да не пропускам закуската. Grinning
Сега ще сготвя и след това пак съм в платформата с ученици.
При нас отново е бяла зимна приказка навън.
До скоро!

# 214
  • София
  • Мнения: 8 408
Привет, прекрасни!
Честита ни Коледа! Нее, не съм се пОБЪРКАЛА. Така изглежда Коледата, когато времето е нормално. При нас една педя сняг. То тази година всичко ни е на чорчик. Да преведа - накриво. През зимата можехме да ходим по бански, а сега извадихме кожусите. И като черешка на торта, навън се разхожда някакъв коронован вирус, а ние се спотайваме у дома и го дебнем от засада. Нападаме го я със сапунен парцал, я го поливаме със спирт. Ракията я пазим за други цели. Връзваме маски самоделки, та да не ни разпознае тая гад. Ей затова се хвърляме в атака срещу нападателя дибидюс - сиреч, браним домовете си с голи гърди. Защо, ще попитате. Ами защото всичките налични сутиени отидоха за направата на маски. Един сутиен - две маски. От вчера съм хвърлила око на мъжовите боксерки. Гледах по телевизията как да си направим маска от тях. Е, съветват да са нови, неупотребявани, ама по време на криза няма да придиряме. Може и малко използвани. Важното е как ще позиционираме използваното.
Хайде, останете си със здраве, а аз отивам да шия маски. Премиерът каза, че трябва да помогнем на Австрия, та да откликна на призива. нали съм пристрастна към австрийците. Горката Австрия, ако го е докарала от нас да чака нещо...Опазил ги Бог.
Първоаприлски се опитвам да се шегувам. Simple Smile. Гушкам ви!!!

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 9 721
А при нас снегът си беше на майтап. Ръсна и изчезна.
Е, не е пролетно, но пък хубаво се спи на такова време. Ще се възползвам.
Вчера дзвера си взе книжката от КАТ, нямаше жива душа там. Утре започваме да бръмчим из града. Трафикът е малък, перфектно е за млад шофьор.
Усмихнат ден на всички.

# 216
  • Мнения: 882
Дунди, да поздравиш дъщеря ти. Най-важната дейност за 12 клас сте я приключили. Да обиколи много дестинации ѝ пожелавам!

# 217
  • Мнения: 1 605
Добро утро, при нас пак е бяло, снежно пролетно
Дунди, безаварийно шофиране и много пътешествия на дъщеря ти
Хубав ден на всички

# 218
  • София
  • Мнения: 8 408
Привет, прекрасни!

Днес вместо преглед на печата ви изпращам един много нежен музикален поздрав. Може би няма да разберете целия текст, но клипът е достатъчно красноречив. Надявам се да предизвика във вас спомени, размисли, мечти...



Оставам безмълвна...

# 219
  • Мнения: 2 193
Дунди, безаварийно шофиране й пожелавам, скоро да вдигнат забраните и да обикаля на спокойствие Simple Smile

Момичета, радвам се, че сте здрави! Дано се опазим всички и скоро да можем да се върнем към нормално състояние Simple Smile

Фло, все забравям да те попитам за зъбките при бебетата, може би от опит, или от дебелите книги може да ми кажеш ориентировъчно кога излиза първият зъб НАЙ-КЪСНО... чувала съм от познати, 11м, 12м, а може ли дори след това? Това ок ли е за детето? Ще се радвам на повече информация, че знам че си ми сигурен и надежден източник Heart

Хубав ден от нас,  ние изпратихме ММ наряд, детето вече спи следобедна дрямка, а аз седнах да си постоя ей така без никаква дейност и на тишина Grinning Heart

# 220
  • Мнения: 1 605
Пак съм аз този път с въпрос към Мъничето: Как протича при вас Е обучението? При нас всичко е за 20 Мин.  и от там нататък аз трябва да отделя целия ден да преподавам, според мен това е отбиване на номера

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 9 721
Димитрова, мога да ти кажа каква е разликата между големите и малките.
Големите са във виртуални класни стаи, с малките не се получава. И племенникът, и дъщерята на приятелката ми, съответно 2 и 3 клас, получават някакви инструкции от учителите и после работят сами и/или с родител. То е ясно, че се иска и включване на родителите. Но дали всички имат знанията и възможността да го правят?
Днес пропуснахме шофирането, ще чакаме по- сухо време. Щом и на празни булеварди има катастрофи, няма нужда да се врем между шамарите.
Та аз лично си почивам активно.

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Дунди, безаварийно на младата шофьорка!
Димитрова, аз съм изумена, колко бързо и учителите, и учениците влязоха в час Simple Smile Буквално.
Сутрин започват в 9 с първите задания - госпожата го дава в Classroom и чака, да изпратим снимки на изпълнените задачи. Часовете са по 30 минути като след това имат 10 минутно междучасие. След това дава заданието за следващият час и така до обяд. По ЧО, ЧП и английски имат конферентна връзка в Meet като само госпожата е с включен микрофон. Когато зададе въпрос, децата вдигат ръка и само посоченото от нея дете си включва микрофона, отговаря и отново го изключва.
Пуска и онлайн тестове за проверка, клипчета по изучаваната тема, както и предварително направени от нея аудиозаписи.
В 14:00 се включва госпожата от занималнята като им пуска клипче за домашна тренировка. В 14:20 започват самоподготовката. Два астрономически часа в тя с междучасие между тях. Основно пишат в УТ, помагалата и тетрадките. Изпращаме снимки на направеното от децата.
И двете госпожи връщат отзив като проверят написаното от децата, от тази седмица вече започнаха да пишат и оценки в Школо.
Поддържаме връзка с госпожите в Месинджър или Вайбър, ако родителите имаме някакви въпроси.
Пак казвам - изумена съм, колко бързо навлязоха в непознатата за тях материя! Чест и почитания към българските Учители!

Не ми звучи добре, това, което описваш при Вас... Само в класа на Джули ли е така или като цяло в училището? Ако в само нейният клас, може да се обърнеш към директора, евентуално...

# 223
  • София
  • Мнения: 8 408
Добър вечер, прекрасни!
Първо да поздравя Красавичката! Честито. Желая пред нея, зад нея и срещу нея да се движат нормални шофьори. Безаварийно кормуване!
МИС Ю, традициите не са това, което бяха. Язък ми за шесте години учене, след като на внучетата ми зъбите раснаха кой когато си иска. Никакво съобразяване с наученото от баба им! Не се безпокой от по-късен пробив. След това се наблюдават по-малко кариеси. Емайлът е по-зрял.
Моите 4 внучета са доволни от начина на преподаване. И едните, и другите. Майките им също.
Момичета, подлагам ви на изпит. Разпознахте ли клипа към песента от кой филм е и кои са героите?
Хайде за сега целувки и чао!

# 224
  • София
  • Мнения: 8 408
Ехоооо, къде сте? Генералът поне тук не е забранил да се срещаме. Simple Smile

Днес имам повод за веселба. Нашата чаровна, весела, умничка, упорита, черноока красавица Елиа Каролин става на 7. Нека да е живо, здраво и щастливо моето продължение в бъдното! Heart

Вместо вкусища, ( да си призная със срам, че не мога все още да качвам картинки), ви изпращам усмихната песничка за настроение. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт