Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 888
  • 742
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Ами ако успееш да я накараш да пуска корени, ще оцелее.

# 391
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 121
Дай ѝ шанс.

# 392
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 675
Ще и дам разбира се, даже молебен ще правя .. В малка чашка с кори ли да я сложа.. Кашпата и е прекалено голяма за тези коренченцанца Simple Smile

# 393
  • София
  • Мнения: 771
в малка чашка, да.
много хубав цветонос!

# 394
  • Мнения: 942
Страхотни неща показвате,влюбена съм във всяка една ♥️😍
Май и аз ще се сдобия с нещо жълто.
Ето и една мъничка красавица ♥️

# 395
  • Мнения: 15 120
Вижте кскво си имам:

Много хубаво жълто. А от същия цветонос предишните цветове бяха такива:

# 396
  • Мнения: 6 610
С.Алекс, в орхидеи бг ми обясняваха че имат няква смес за засаждане която стимулирала коренов растеж. Не се заслушах, че не ме интересуваше, но може да провериш.

# 397
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Heart Eyes Съни с четката ли го оцветява това , че е толкова красиво ! Знаеш ли, цветовете на някои разцветки изсветляват с времето и към прецъфтяване не са така наситени както в началото.

# 398
  • Мнения: 854
Аз имам точно такава жълтурка. В началото като цъфне е много наситен цветът, после изсветлява драстично, както Sunny29 е показала на едната снимка.

# 399
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Момичета, нужно ли е орхидеите да са на супер осветено място? Аз държа моите на перваза, където светлината е директна, вероятно правя грешка? Преместих ги малко по-навътре в стаята, където няма пряка светлина. Забелязах няколко пожълтяващи листа, бях постнала и снимки, мисля че някой изказа мнение за това дали не е изгоряла.

# 400
  • Мнения: X
Част са ми под осветление, част на западен прозорец, където получават директно слънцежулене следобед, особено през лятото. Не съм имала досега изгорели листа или друг проблем.

# 401
  • София
  • Мнения: 404
Момичета идвам с едно питане,на снимките е една орхидея в доста тежко състояние,но въпреки това ще се пробвам да я спася.Та първо да ви питам,че съм забравила като я купувах какъв вид е.Двоумя се между милтония или камбрия.Струва ми се че от едната млада издънка ще се покаже ново коренче,имаше още една издънка,но се отчупи за съжаление.Благодаря ви.


# 402
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Моя тъжен опит в тази посока е, че няма смисъл да се тормозиш. Една булба не може да изхрани новия прираст, а тази, като гледам от снимките не е и в добро състояние. Съжалявам, че трябва да го кажа, но стигне ли се дотук, растението е заминало.
Разбира се, не пречи да се пробваш....

# 403
  • София
  • Мнения: 404
Добре,благодаря,а дали я разпознавате кой вид е?

# 404
  • Русе
  • Мнения: 1 901
И аз за съжаление не съм постигала успех с камбрии в това състояние. Дано се справиш, успех!
Момичета, много хубави фалчета видях, браво!  Impala, шилерианата е страхотна!

Общи условия

Активация на акаунт